Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 19.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Газзззнови  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано02.09.02 10:40



Какво ви е мнението за газови уредби? Искам да си редуцирам разходите за бензин и мисля да сложа АГУ на Citroen 1.4i (моноинжекция). Доста бръмча и по малко от 250 лв. на месец за бензин не мога да падна. Дайте някои сериозни предимства и недостатъци? BTW ако ще взимам ще е холандска ... въпреки че са по скъпи.



Тема Re: Газзззнови [re: Minavasht]  
Автор imitev (смел)
Публикувано02.09.02 15:39



Слагай газта, че докато се чудиш още два месеца ще минат. За толкова ще си изплатил уредбата.

Вземи си италианска уредба - Ренцо Ланди, Ловато ... или каквото препоръчат "масторите" щото няма аз да ти поддържам колата все пак...

Няма от какво да се притесняваш толкова - 2/3 от бензиновите коли вървят на газ все пак!



Тема Ма ти по тая логика..нови [re: Minavasht]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.09.02 16:04



си тури с втеченна газ уредба - "холандска"

Не се излагай - една Стар газ - (холандски лиценз) с монтажа ще ти е 550лв. И няма да разбереш, че си на газ...



Тема Re: Ма ти по тая логика..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано02.09.02 17:59



Пич ... нищо не разбирам от газови уредби за коли.

Но разбирам от газ, отраснал съм с газ. Всичко в нас е на газ. Газов боилер, печки и готварски и отоплителни. В Алжир съм бил ... един газифициран град.

Та имам един пример ... дали знаеш редуцир винтилите на газовите бутилки. Е газовата печка холандска вървеше в комплект 2 (единиа резерва) ... та тез два винтила са на 22 години ... и са железни ...
а знаеш ли колко български (червената кратуна) за това време пиха вода.

Та питах съвсем искрено защото съм лаик с АГУ-та за + и - ...
защото ще ми е ефтино ... но не искам да ми излезне през носа ... поради някаква причина ... е това е ...



Тема Re: Ма ти по тая логика..нови [re: Minavasht]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано03.09.02 00:18



Много си прав! Мерцедесите на АГУ-тата са холандските уредби! Проблемът е, че са малко по-скъпи и имат доста по-скъпа поддръжка! Но при правилен монтаж и правилна експлоатация нямаш грижа! Изплаща се за нула време! Щом сега даваш по 250 лв на месец за бензин, не си мисли че ще даваш по 125 за газ!!! То се услажда на човек и повечко върти, та могат да станат например 175-200! Ако си държиш на километрите, ще я избиеш за не повече от 6 месеца!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газзззнови [re: Minavasht]  
Авторshopen (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 12:05



znachi ako si tyrsish prichina da ne si slozish gaz ima mnogo takiva, a ako si reshil nito edna ot prichinite protiv njama da te spre.
imaj predvid njakolko neshtica. az pone ne sym sreshtal v bg serviz ili majstor kojto za 500 lv da ti slozi gazova uredba i da moze da se meri s tezi postaveni na kolite koito idvat ot holandija (za syzalenie). karal sym 3 avtomobila pristignali ot holandija s uredbi. njama razlika m/u gaz i benzin njama razlika v razhoda. sega kolata mi e s uredba postavena v bg. tova e veche vtora uredba. kolko sym se rysnal az si znam, no vyprosa e che nito imam vyrveneto kato na benzin, a kogato go imam razhoda mi e takyv che po-dobre da ja karam na benzin.
no veche ne sym takyv perfekcionalist, vaznoto e da mi e evtino. pri razhod sredno 7/100 gaz sym dovolen zashtoto davam malko pari za goriva, a che na svetofara vsichki me izduhvat i che po bair ne moga da dyrza 110 km, gledam da ne obryshtam vnimanie na tija neshta.
taka che naistina ako si slagash tuka uredba vzemi si holandska, ako si s injection gledaj da ti postavjat uredbata gramotno s vsichki elektroniki deto se iziskvat, zashtoto drugoto si e pobylgarjavane, a ne te syvetvam da go pravish i naistina shte ti izleze prez nosa. i se prigotvi psihologicheski che imash edna kola a shte poddyrzash dve sistemi, naj malkoto dvapyti v godinata shte se lashkash na tehnicheski pregled. mene tova naprimer me pritesnjava shtoto sym non stop na rabota ne moga da izleza a vremeto kogato svyrshvam veche vsichki gazadzii otdavna sa hlopnali kepencite.
ajde misli pozitivno i sys zdrave.



Тема Re: Ма ти по тая логика..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано07.09.02 22:12



Да бе като им видях цените на:

и ЛОШО МИ СТАНА, че и калкулатор за СПЕСТЕНИТЕ пари са си сложили



Тема Re: Ма ти по тая логика..нови [re: Шkoдa]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано07.09.02 23:15



Как се избиват 4-5 хиляди за 6 месеца?!? толко струват някои АГУ-та



Тема Re: Ма ти по тая логика..нови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано08.09.02 15:21



Никой не говори за най-скъпите!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Мдаа, и мен ме заболя сърцето... [re: !!!!!FROSTY]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано09.09.02 00:37



като направих сметка - трябва д амина 35-40 000км че да я избия тая уредба.
Че това са ми към 3 години на мен... мале мале...

Обещавам, че ще си я сложа на CLK-то 3.2, което ще си взема някой ден ... или на сегашния звяр - ама ако спечиля от тотото или нещо от сорта ми изпадне.

Моята в момента е към 800лв и съм я избил за няма и година.. при моя харчлък от 16-17 градско




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.