Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 19.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема АГУ за Honda CIVIC  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано07.09.02 17:11



Двигателят е 1.5 12 клапана КАРБУРАТОР - 86 конски сили ! РАзходът на тая кола на БЕНЗИН варира от 5 - до МАКСИМУМ 7 литра на 100км !

Я ми разяснете запознатите - ако се сложи АГУ какво печеля и какво губя !

За печелене - познавам човек с същият двигател - 1.5 12 клапана КАРБУРАТОР - 8 му гори на ГАЗ градско (на бензин гори градско 7) ! пресметнях - че 100 км ще изминавам за 3 - 4 лв с АГУ ! ТА - ясно е какво се печели Та - как да не се замисли човек !

АМА - какво би могло да се загуби ?! Динамиката дали ще е същата иликато се сложи АГУ-то тая кола ще е като "скопен кон" ?! КАкво друго би-могло да възникне като НЕПРИЯТЕН МОМЕНТ породен от АГУ-то ?!

ДАйте идеи и каква АГУ да сложа !!! Колко би могло да ми стъпи цялата работа горе-долу !



Въобще - ако можете и желаете разбирасе - разяснете ми за какво става на въпрос !!!


МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО



Тема Re: АГУ за Honda CIVICнови [re: ADH-Honda]  
Автор mladeja ()
Публикувано07.09.02 20:26



Чак скопен кон няма да стане но ще има минимална разлика при тръгване щото няма ускорителна помпа както е при карбуратора.Разхода може и да не се качи но ще падне динамиката.Ако трябва да върви колата ще малко повече като количество но не и като пари.За Карбураторите обикновенно се слага вакумен изпарител.Марката на уредбата е това е личен избор.Пари и качество.Неприятен момент е че ще ти намали багажното пространство все пак сависи от големината на бутилката което е пак личен избор но съвета ми е да можеш да минеш 400 км. с едно пълнене.Че има газ станции навсякъде е вярно но лятото ще забравиш да сипваш бензин и обикновенно резервоара на колата се смята за горе долу такъв пробег.Друг недостатък е че имаш още една горивна система в началото ако вземеш всичко ново няма проблем но все някой ден ще почне да прави номера рано или късно.Но пък предимството е че ако се скапе нещо по щатната горивна система винаги можеш да караш на дубъла с газта.Ще ти сложат още джунджурии в двигателното отделение и смесител в карбуратора.Аз доста мислих преди да взема уредбата но цените на бензина тогава бяха три пъти по високи от тези на газта и нямаше друг начин.Според мен си заслужава инвестицията.Но иска каране за да може да се изплати.Ако не се кара автомобила много не си заслужава.



Тема Re: АГУ за Honda CIVICнови [re: mladeja]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано07.09.02 20:43



ОК

Мерси за инфото !

Знам ли и аз ! Тоа ако ще се прави - бащата ще е спонсора , ама се чудя - да го навивам ли, да го разубеждавам ли ! Знам ли и аз ! Че е изгодно - спор няма, ама си има и много НЕдостатъци !

О то не може две хубави неща на веднъж



Тема Re: АГУ за Honda CIVICнови [re: ADH-Honda]  
Автор mladeja ()
Публикувано08.09.02 01:00



Аз съм от миналата година с газ.Като реших попитах тук там нямаше го още клуба и се спрях на Ловато вакумен изпарител нова и бутилката нова.Препоръчвам ти да са нови да не берете ядове още в самото начало с нещо втора ръка.



Тема heheнови [re: ADH-Honda]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM EEEEEJ!)
Публикувано08.09.02 09:41



ti tova kon li mu vikash
konete sa ot 100 konq nagore , nashte sa magarenca:)
RYGAJ SMELO NISHTO NQMA DA IZGUBISH. az kazvam savsem otkroveno 4e ne vijdam absolutna nikwa razlika na mojta mazda v rabotata na benzin i GAZ. AMA NIKAKWA. uskorqwa ravnomerno i byrzo



Тема pravilnoнови [re: mladeja]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM EEEEEJ!)
Публикувано08.09.02 09:47



LOVATO she e naj -dobre za karburatornata mashinka. a na pi4a s HONDATA she mu kaja - shtom hora s BMW-ta si slagat AGU ve4e na4i da se zamisli:)



Тема Re: pravilnoнови [re: Frankie The 4 Finger]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано08.09.02 12:06






То не че разходът ми е много - варира от 5.5 - до 7.5 най-много на 100 км !

АМА кат пресметнах че МОЖЕ да изминавам 100 км с 3-4 левчета лакомията ме затормози !!!

Сигурно ще се ориентирам към започване на "операцията"


КАт започнем да я слагаме - ще свиркам



Тема Re: A-xaнови [re: ADH-Honda]  
Автор KRa_si (neznaeshiat)
Публикувано17.09.02 22:09



She se setish iti kvo da pravish
E tva e budesheto ni da si karame na gaz i tova e.Nali jiveem v Bg-to.







Тема Re: pravilnoнови [re: Frankie The 4 Finger]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 08:15



a za mehani4en injekcion koe e nai-dobroto kato izparitel?
pak li Lovato da tarsia?



Тема Re: AGYнови [re: ADH-Honda]  
АвторKRa_si (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 21:41



Are be ADH sloji li veche AGy-to shoto az sym na gaz veche i sym strashno dovolen ne mu misli poveche mi slagai i karai kolkoto ti se iska i sega gaz=70 st.
benzin 1.45




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.