Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 21.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kak da vliaza v kluba?нови  
АвторSlim (Нерегистриран)
Публикувано28.08.02 16:11



Ot izvestno vreme tyrsia AGU za moiata skromna kola (monoinjekcion).Kato me vidiat,pyrvata duma v ustata im e GARANCIA.Kak da obiasnia,che ne iskam garancia,a gazova uredba.Garanciata ne e losho neshto,no ne tia shte me vozi za 53 stotinki!!!Predlagat mi gotovi paketi za po 400lv Lovato i 360 tam nekvi drugi po-evtini za 360.Priateli si kupiha vtora upotreba izpariteli i klapani i zabraviha veche,a az oshte slusham prikazkite za bombata vtora upotreba.E da ama na tiah im izleze za po 200lv.Men me plashat,che triabvalo da se smeniavat niakakvi membrani,deto shtialo da izleze kolkoto novite???Kajete otkyde da se oborudvam i mnogo li e strashna vtorata upotreba.400lv mi se vijdat mnojko,a gi i niamam...



Тема Може и с рушвет :)нови [re: Slim]  
Автор imitev (смел)
Публикувано28.08.02 16:57



С втората употреба няма да имаш проблеми, ако познаваш или си роднина с някой майстор на АГУ. Да ти смени мембраните и да ти настрои колицата с мерак и отговорно някак си...

Бутилка си вземи нова, защото все пак ти ще се возиш в колата и няма да е приятно да не си сигурен и да си мислиш кога ще гръмне.

Иначе проблемите които ще си имаш (най-вероятно) ще разбият детските ти фантазии по отношение на АГУ... При мен се получи горе долу така - спестих около 150 лв с вехт изпарител, клапан за газта и поплавък. Преди това на предния ми Кадет имаше АГУ, което не бях пипал с пръст 1 година, минах 25 хил. км и смятах че АГУ така си работят, даже се чудех на хората, които имат проблеми с газовите уредби. Смених колата с друг Кадет (фен съм си!) и сложих втората ръка. Всичко си беше ОК до момента в който се скапаха мембраните (след 30000 км от моя страна) и реших да ги сменям. Оказа се че няма "мастор" който да ми направи нещата както си бяха - 7,5 - 8 извън града и 10-11 градско. Колата гореше 9-10 извънградско и 13 градско. Обиколих всички сервизи, плащах за газ анализатори... общо 60-70 лв. съм хвърлил... И не я направиха. Принудих се под вещото ръководство на Шкода да се занимавам лично с изпарителя и сега нещата са добре... след 2 месеца ходене по мъките

Така че моя съвет е - сложи нов изпарител и бутилка.... другото може и втора употреба. И изпарителя да е добър - Ренцо Ланди, Ланди, Ловато и др. за да си нямаш неприятности с употребата му.


...... и се обади да почерпиш след монтажа ей



Тема abe q kaji ti gradskiнови [re: imitev]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM EEEEEJ!)
Публикувано28.08.02 23:14



dqdkata mi ima systoto marini kato mene instalirano na Kosmi4a, i otkak go e slojil membrani ne sa smenqni
e kak e vazmojno we deeba maa mu i kosmi4



Тема Re: Kak da vliaza v kluba?нови [re: Slim]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано28.08.02 23:48



Всяко едно нещо от АГУ е важно! Например нова българска бутилка произведена в Олимпик-В.Търново, не важи пред 10-годишна холандска или италианска! Да ама трябва да ги знаеш нещата! Същото е и с изпарителите - има ги и по 100лв чисто нови, ама са по-скапани от втората употреба! Ако си от или близо до Пловдив - мога да помагам, ако не-някой от момчетата може би...!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: abe q kaji ti gradskiнови [re: Frankie The 4 Finger]  
Автор imitev (смел)
Публикувано29.08.02 09:54



И колко км е минал дядо ти с Космича????? Дееби космича му дее!!!

Щото мойте мембрани бяха стари и аз ги карах 30000 км и след това ги смених...



Тема Re: Българските бутилки? [re: Шkoдa]  
АвторФaтoнджия (Нерегистриран)
Публикувано29.08.02 17:26



Не мога да разбера с какво новата българска бутилка е по-лоша от старата холандска. Не издържат ли на едни и същи налягания и удари? И освен това аз не съм чувал на някой да му се е взривила бутилката ей така както си стои. При инцидент всичко е възможно, но ей така от пълнене и каране....



Тема Re: Българските бутилки?нови [re: Фaтoнджия]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано30.08.02 03:27



Всичко опира до дебелината на стоманата, от която е изработена! Не си го измислям, поинтересувай се по местата, където се правят прегледи и ще видиш, че за белоруски бутилки и за български от Търговище и В.Търново/Олимпик/ дават две години за опресовка, т.е. за проба с вода под налягане 160 атм! Не е така за сопотските бутилки и за новите от В.Търново MSN!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: abe q kaji ti gradskiнови [re: imitev]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM EEEEEJ!)
Публикувано30.08.02 17:16



eeeeeeeba li mu i kosmi4a:)
to sigurno shtoto e sprqn ot dvijenie ot 3 godini zatuj:)



Тема aaaaa ne weнови [re: Фaтoнджия]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM EEEEEJ!)
Публикувано30.08.02 17:20



i az nqkoj den she naprawq fireworks iz Ruse ama.....:)
az 4uh za edin det mu namerili sedalkata na 100 metra ot tam det mu bila parkiana kolata:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.