Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 30.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема malyk vypros  
Автор Elbi (зверче)
Публикувано08.08.02 14:01



Da vi popitam, za kolko litra vi zarezdat butilkite, stoto mene veche pochvat da me iznervqt tiq gazadjii
Karam Opel Vectra 1.8i 91g s gazova uredba (ne znam modela, ma moga da proverq) ima si pasport za butilkata i pishe 68l max. Sled tova pishe che polezno sydyrzanie ili neshto takova beshe e 80-85% ot obema ili po moi smetki trqbva da q pylnqt za okolo 55-59l, a te mi q pylnqt vse za nad 60l, ta daze edin pyt i za 67l dogore, kato q karam cql mesec bez da pylnq i kato pochne da gluhne togava pylnq. T.e pochti e prazna.
Kato si kupih kolata zarezdah do gore za 55-59l max, beshe zimata , a sega vse nad 63-64l pyk e lqto i gazta se razduva ot toploto. Oste poveche che pylnq vse na edni i syshti mesta.
I oste na Ladata na bashta mi kato sloziha butilkata-60l i q zaredih dogore ,ot prazno, sybra 54l s zor. Tova beshe edno lqto predi 1ili 2 god, ne pomnq veche.
Spodelete nqkakvo mnenie.
Mersi mnogo.



Тема Re: malyk vyprosнови [re: Elbi]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано08.08.02 15:00



Правилното пълнене на бутилката е наистина 80-85% от обема за да може да има място за газова фаза, което да позволи на течната фаза да се разширява при загряване!
Това е нужно, защото ако бутилката е пълна до горе и няма място за разширяване, течната фаза има способността да увеличава налягането с 0.7МРа/почти 7 атм/ при покачване на температурата с 1 градус!
За това и понякога лятно време се случва непроверяване бутилки да гръмнат! То не че не гърмят и "проверявани" де!
Много е важно как е сложена бутилката. Стандартните сонди са предвидени за около 30 градуса от вертикалата. Много хора, а и майстори не знаят, че колкото главата със сондата е по-към хоризонталата - толкова по-малко събира бутилката, защото поплавъка затваря рано и обратно - колкото е по-изправена - толкова повече газ събира. Този дефект на монтажа е перфектно отстранен при холандските бутилки, които имат крачета и просто не можеш да объркаш ъгъла на монтиране.
Всичко това е при положение, че сондата работи правилно - т.е. поплавъка се вдига и затваря входа на газта! Ако поплавъка е пробит, паднал или както обикновено у нас "изкормен", то тогава пълненето става "до дупка". Ако веднага тръгнеш на път - нямаш грижа, ама ако трябва да я караш на ден по 2-3 км може и да ти отвори багажника в тези жеги.
Малко дълго стана, но исках да си наясно с нещата. Значи първо трябва да си сигурен, че поплавъка работи - тогава се мърда стрелката на нивомера и второ - че клапанът за спиране работи.
Тогава вече може да обвиняваш газаджиите, въпреки че някои от тях са за трепане - в 50л бутилка ми сипаха веднъж 52л! Обяснението беше "под мустак"-че съм объркал колонката......!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: malyk vyprosнови [re: Шkoдa]  
Автор Elbi (зверче)
Публикувано09.08.02 09:42



Znachi vsicko mi e qsno, che poplavyka mi ne raboti ot 2 meseca kogato edin bakshish me blysna otzad e vqrno.
Dotogava strelkata si pokazvashe i vytre si pokazvashe na klucheto syshto kolko gaz ima i spirashe malko predi 2/2 na skalata kato pylneh.
Trqbva li da e prazna butilkata za da hodq da mi opravqt poplavyka ili moze i taka. Na predishnata kola si go opravqh sam s udar s dyrveno trupche blizo do strelkite, vyrhu butilkata, stoto "majstora" taka go opravi pyrviq pyt
Kaza che bil padnal i trqbvalo da se ponamesti.
Posle nqmashe smisyl da hodq veche pri nego, kato go vidqh kyf majstor e
Trqbva li da pylnq predi da e svyrshila gazta, primerno na 1/4 za da ne pada poplavyka, zashtoto maj dosta chesto se sluchva?
Ama vchera kato pylnih na edna gaz stanciq i mi napylni 68,45l e tova ne moga da go povqrvam veche, pyk az do tam si stignah na gaz, az zatova govorq po princip.
Syshto i che kvo mi puka che pri tqh gazta e s 1 st. po evtina kato me lyzat naj malko s 3-4l i mi izliza vmesto 65 -> 68-69st.
Ajde i sys zdrave.



Тема Re: malyk vyprosнови [re: Elbi]  
Авторsando (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 11:07



po tozi povod da popitam.
pri men kato q pulnq do gore pri okolo 14-15l predi da spre zapo4wa da traka.predpolagam 4e e ot klapana.Butilkata e nova Dunarit s italiqnska sonda i nivomer.Opasno li e tova



Тема Re: malyk vyprosнови [re: sando]  
Автор Vectra 1.4 ()
Публикувано09.08.02 19:47



лятото е добре да я спираш като започне да трака, освен ако не пътуваш. Зимата няма проблеми и да я напълниш. На старата ми кола тракането започваше някъде около 40-42 литра при 50 литрова бутилка. комбинацията ми беше подобна - българска бутилка с италиянска сонда - 90 х.км. никакви проблеми.

Редактирано от Vectra 1.4 на 09.08.02 19:47.



Тема Re: malyk vyprosнови [re: Vectra 1.4]  
Автор mladeja ()
Публикувано09.08.02 20:33



Това с тракането също не е добре.Почва да трака когато се задейства клапана който трябва да спре пълненето на газ на 80-85%.Да ама доста газаджии завишават атмосферите на помпата която пълни и ядец трака клапана и ти пълнят бутилката до козирката.А веднъж колко ли е било не знам въобще не тракна и я нафраскаха до горе.Избягвам подобни газстанции щото като нищо ще прецакат клапана.Като щрака така ще му се разбъзика леглото и после ще ме вкарат в разходи да го сменям.А и другото трябва да я покарам ей така напразно зада спадне нивото че в тия жеги като нищо ще изтърве я гарнитура на главата я нещо друго.И ако има някой с фас наоколо ще стане хубав фоерверк.Наливам ако съм във възможност само там където клапана ми изключва със сигурност без тракане в началото на червената зона на нивомера.Което пък значи че съм налял 80-85% от възможностите на бутилката.Бутилка нова с нова глава Ловато 50 литрова събира ми на тези газстанции дето ги споменах 42-44 литра.Засичал съм го.Никога не съм оставял бутилката да се изпразни напълно.Винаги доливам.Имаше на времето такава тема в клуб авто-мото че един колега беше правил статистики и забелязал че по малко го лъжат като допълва отколкото да пълни празна бутилка.Не знам до колко е вярно но ...



Тема Re: malyk vyprosнови [re: Elbi]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано09.08.02 22:21



Няма гаранция, че с удар с трупче ще освободиш поплавъка, защото просто може да не е заял ами направо да се е скъсал. Хубаво си е да си работи всичко по уредбата! Може и сам да опиташ да видиш какво става вътре, но бутилката трябва да е напълно празна и да си купиш предварително нов гумен уплътнител за главата, защото гаранция че стария е за хвърляне!
Иначе за евтинията си прав! Тя ти излиза през носа, като те ужилят с някой и друг литър в повече....!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: malyk vyprosнови [re: sando]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано09.08.02 22:26



Просто като почне да трака спираш зареждането! Беше едно време, когато нямаше газ и газстанции та гледахме да пълним ако може и резервната гума

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: malyk vyprosнови [re: mladeja]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано11.08.02 18:15



Естествено, че като пълниш ПО-малко ще те лъжат с ПО-малко литри, математика
Ако да речем на някое място лъжат с около 5%, взимам го за по-кръгли сметки какво ще стане?
На 10л - 0.5 л.
20 - 1л. и т.н.
Но като цяло си е все тая щото като заредиш 2 пъти по 10 л. вместо 1 път 20 л. ПАК е същото





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.