Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 22.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kolko struva ?нови  
АвторUser (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 10:06



Zdraveite,

Imam lada 1500 koiato mi gori okolo 14 gradsko.Fixnato e vsichko po gazovata i uredba/markuchi, memebrani, nastroena e na benzin i t.n. /. Rarbrah ot foruma che v Mladost 3 -SBA mogat da mi nastroiat razhoda.
Ima li niakoi predstava kolko struva?

P.S. Moje li da mi kaje niakoi kolko e normalnia razhod za gradsko/izvangradsko /s poveche ot 90-100 ne karam izvan grada/

BLAGODARIA



Тема Re: Kolko struva ? [re: User]  
АвторKicho (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 10:46



Teb moje da sa ti nastroili kolata da vyrvi kato na Benzin ( che i po dobre ) togava she gori mnogo.
Bashtata kara 1500 s kompresia v dvigatelia 7 i na 4te cilindyra t.e. 60% i pravi razhod v grada 12 (toi ne hodi nadaleche s neia ).



Тема Re: Kolko struva ?нови [re: Kicho]  
Автор mladeja ()
Публикувано09.08.02 20:40



От както съм сложил газова уредба малко повече от година си водя статистика на разхода.Та наблюденията ми са харчи като е отпусната газта - развити до край винтове на тройника до 16 на стоте.Като е позатворена до 10 но почити не се забелязва разлика във вървенето.Последния резултат е постигнат след кадърна настройка на газ анализатор.При мен градско и извън разхода ми се колебае в границите на 1л. щото надувам извън града където позволява обстановката и до 120-130.Колата е 2101 Лада.При твоя случай напълно възможно е да се докара до 1011 на сто град и 8-9 извън.Колегите толкова горят 2107 - 8 на сто и 2105 -9 на сто.Карат по спокойно хорицата е и по икономично.



Тема Re: Kolko struva ?нови [re: mladeja]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано11.08.02 12:34



Тея ваши лади харчат колкото голфа ми. Виж самия изпарител може да не е добре. Аз като си сложих мойта газова уредба ЛОВАТО и тръгнах на път харчеше ми 16л/100км извънградско, тва РАЗХОД ЛИ, тва за мен си беше чист обир. Обаче като се върнах в софия отидох при мойте газаджии и смених испарителя сложих SUPER LOVATO по мощен изпарител сега ми харчи по 11/12литра градско и 10 извънградско. Мойта кола е ГОЛФ 2 16V GTI 139 коня
И я карам много става въпрос редовно достига до 6/7000 оборота И извънградско редко падам под 140км.

Няма значение дали караш бавно,
важното е да не спираш.


Тема Re: Kolko struva ?нови [re: KR-16V]  
Автор mladeja ()
Публикувано11.08.02 20:00



Айде да не сравняваме Голф и Лада то едното съпротивление на въздуха не е еднакво та кво ли остава за другото.... твърде много е за да го напиша ей така.Ама не мога да се стърпя и ще пиша най важното след горе споменатото - газоразпределението.Та така 10 в града и 8 извън е нормален разход на не дотам юркана Лада.И наче с юркане и настъпване разхода е безграничен.



Тема Нормативнови [re: User]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано13.08.02 22:36



Когато карате колите си на газ нормалният разход е колкото на бензин + 10-15%. Увеличение на разхода на газ спрямо разхода на бензин с 20-25% е ненормално явление.

Пример: Ако на бензин колата харчи 7л/100км, на газ трябва да харчи около 8л/100км.



Тема Re: Нормативнови [re: 3нaeщ]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.08.02 00:40



Малко май бъркаш! Погледни по-сериозно в световните статистики на тази тема! Нормалено е да имаш разход 20 дори 25% над този на бензин, ако искаш машината да върви 1:1! Аксо искаш да те задминават и Зяапорожци, може и да го направиш 1:1 с бензина

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Kolko struva ?нови [re: User]  
АвторUser (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 17:38



Blagodaria na vsichki ! :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.