Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 28.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема И аз да "ревна" - гаснене!!!  
Автор alexbg67 (Недоразбрал ;))
Публикувано12.07.02 19:58



Значи кво става, търся кадърни, ама наистина кадърни специалисти в София за да ми помогнат за следното: скромното ми Ескортче 1,6 ЕФИ 77 кВ след като достигне нормална раб. температура гасне при спиране. Така вече 2 години. Понеже карам къси дистанции, когато не е жега се случва рядко, но скоро го заведох на тестер и там му нагласиха дросела на нормално положение, което пък беше бъзикано от сервизните спецове, където ми беше монтажа за да компенсират загубата на мощност на празен ход и движение по инерция. Не, че имаше голяма файда, но сега е още по-зле. Такива измислени решения не ме устройват, защото говорят за безпомощност и невладеене на материята. Днес бях последно при "моите майстори" и мисля наистина да е за последно. Вече ме гледат като задаващ се дъждовен облак, когато си на плажа.
Също така знам, че откъм екстри инсталацията е бедна, съдейки по цената 650 лв. преди 2 години. Отвратителна история.

Все за нещо ще намери
да се начумери...
Винаги намирам причина


Тема Re: И аз да "ревна" - гаснене!!!нови [re: alexbg67]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM!)
Публикувано13.07.02 20:50



еби я в гъза аз сам на крачка от карането на бензин вече:)обеднях да храня майсторите

Posetete http://mistermeth.hit.bg - 4alga ringtones i
http://magapasa.hit.bg - 4alga klipove


Тема Re: И аз да "ревна" - гаснене!!!нови [re: Frankie The 4 Finger]  
Автор alexbg67 (Недоразбрал ;))
Публикувано13.07.02 21:20



А защо си мислиш, че съм плащал за несвършена работа? Тяхно задължение е да пуснат автомобила работещ нормално, и като не могат да се справят как да ми поискат още пари??? Плаща се за резултати, а не за умуване.
Ще се въздържа да отговарям на други подобни "предложения". Като гледам тук какви корифеи на газовите уредби постват, все ще се получи и нормален отговор, надявам се!



.

Все за нещо ще намери
да се начумери...
Винаги намирам причина


Тема Re: И аз да "ревна" - гаснене!!!нови [re: alexbg67]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.07.02 21:38



Съдейки по цената въобще не караш с някой измислен боклук и просто трябва да намериш точните хора, които да я направят! Не ти казвам нищо ново, но мога да ти давам например съвети, ако започнеш сам да я чоплиш и да опитваш да я настройваш! Доста хора са успели сами да се оправят! Ако имаш време и нерви, опитай! Каквото не ти е ясно - питай, ще ти се каже! Може и извън форума, има си ICQ, има си и съобщения към Ник-а!
Ако решиш дза опитваш да я правиш, на първо време трябва да опишеш какъв модел имаш/изпарител/ и как е направен - с плочка или с щуцери, откъде ти постъпва въздуха, и как е на бензин!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: И аз да "ревна" - гаснене!!!нови [re: Шkoдa]  
Автор alexbg67 (Недоразбрал ;))
Публикувано14.07.02 11:40



Шкода, предположих, че само ти ще се намесиш, но за съжаление си много далече от тук. Нямам намерение да бъзикам возилото, защото е доста голяма сложнотия - това не ми е РС та да се правя на майстор Единственото, което бих се пробвал е да отворя наново дросела. Но ще прецакам работата на бензин (което не е голяма беда). Такаааа...
Мотора съм го описал по-горе. Знам какво няма в АГ комплекта: няма ЕКУ за газта, няма емулатор, няма стъпков мотор, изключва се адаптивната памет когато работи на газ.
Първият монтаж беше изцяло BRC с ел. изпарител. После сложиха Марини вакуум, след него Ренцо Ланди вакуум, сега е с БиГаз електрически. Освен някои разлики в разхода, други "ефекти" не бяха постигнати. На бензин си върви доволно добре (при състоянието на дюзите в момента).
Плочката или там каквото е, е цилиндър в който постъпва газта. Слагаха я и директно пред дросела, а сега е преди пластмасовия въздуховод. Газта се подава чрез тройник, а имаше проба и чрез трети маркуч - за по-голям дебит на празен ход. Ефект = 0. Въздухът го въртяха във всичките възможни посоки.
Последната проба беше с някакъв нов електронен ограничител на минималните обороти - тва за пръв път го виждам. Не влияе. Имам чувството, че всичко идва от клапана за празен ход - не може да компенсира, но пък на бензин си е добре?!!
Та търся сервиз за да оправиме и да забравя...
Уф, айде че ме заболя клавиатурата Мисля, че не пропускам нещо съществено...



.

Все за нещо ще намери
да се начумери...
Винаги намирам причина


Тема Re: И аз да "ревна" - гаснене!!!нови [re: alexbg67]  
Автор imitev (смел)
Публикувано14.07.02 17:05



То явно "майсторите" от "компютри" не разбират много...

Ето информация за моя кадет. Оборотите на празен ход не зависят от положението на винта за регулирането им. Изпарителя е Ренцо Ланди, електрически.

В двата края на хода съответно колата гасне на празен ход. единия път от бедна смес, направо гасне. Другия път от богата - почва да тресе и кашля и киха....

Положението на винта оказва влияние на работата на двигателя по няколко начина:
1. След развиване на винта след определено положение след форсиране на мотора той се опитрва да гасне. Колкото повече се върти винта в тази посока толкова повече време трае ефекта. Накрая вече си гасне....
2. Въртим на обратно. Докато започне да си държи оборотите след форсиране. Обаче като си помисли човек че е нагласил винта вече и след форсиране колата си работи устойчиво на празен ход идва следващото разочарование :) Не ще да пали :( или пали много трудно. Затова въртим още назад докато почне да припалва, ама много по малко защото това увеличава притока на газ на празен ход и съответно и разхода.

Воала! накрая мотора работи ОК, но не знаем колко гори.... но след 100 км вече знаем. а ако някой е отварял изпарителя - не ни устройва :) но нищо не може да се направи! щото сички са "хаизи" както каза франки :)

Ходих и на газ анализатор. Не помага. на празен ход всичко е извън нормата. СО, въглеводороди- на мах! и натам въртиш и насам - няма братче! като вдигнеш оборотите на 3000 всичко си влиза в нормата... Изнервих се от масторите.... отидох при едни приятелчета дето имат газанализатор. въртях, суках винта - верно няма промяна на празен ход! Накрая си изработих горната система за настройка.

Ако някой има наблюдения за други инжекциони нека сподели информацията за да може да се изработи някаква система за настройка на тия проклетии, че майсторите нищо не щат да споделят ще ги дяволите вземат! А и не настройват!

Всичко хубаво!
Помогни си сам, за да не ти помогнат другите!



Тема Re: И аз да "ревна" - гаснене!!!нови [re: imitev]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.07.02 00:51



Много правилно мислиш по въпроса. Но, има едно НО!
Празния ход и особено паленето на Ренцо Ланди, ако е изправен 90% идва от количаството газ, което пропуска електроклапана. Регулира се чрез развиване/за повече/ и завиване/за по-малко /газ на винта в средата на клапана, който се законтря с една гайка за ключ 18. На игличката на този клапан има една гумичка "О" пръстен с диаметър 1мм, която често се къса и застава на отвора, като не позволява регулиране!
Нали за това се монтира и електроника за първоначалното палене, да не се удави автомобила от много газ!
А за винта, като вкоравнат мембраните - много трудно се регулира! Правим опити да сменяме пружинките с по-меки или с по-твърди в зависимост от зора!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: И аз да "ревна" - гаснене!!!нови [re: alexbg67]  
Автор alexbg67 (Недоразбрал ;))
Публикувано17.07.02 13:47



И сега, какво? Нищо по въпроса, а???




.

Все за нещо ще намери
да се начумери...
Винаги намирам причина



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.