Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 25.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Shkoda, pomogni za kabelite za sveshtiнови  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано23.06.02 23:08



predi niakolko dni otkrih che sa mi probili edin ili dva kabela za sveshtite....shte triabva da se vzimat novi, a niama i predstava kakvi i ot kade...
Daite savet pls kakvi kabeli i ot kade v Sofia da gi kupia za F3N742 motora na R19
A vsushnost kolko zle mozhe da vliae tova che sa probili kabelite?



Тема Re: Shkoda, pomogni za kabelite za sveshtiнови [re: Joro]  
Автор alexbg67 (Недоразбрал ;))
Публикувано23.06.02 23:49



Ако са "пробили" кабелите за високо напрежение към свещите, ЛЕЛЕ - това може да докара апокалипсис . Сега сериозно: бърка работата на цилиндрите и предизвиква детонации. А детонации на газ при пълни инжекции = строшени колектори. Независимо от колата. Щом си сигурен, че са те - в София на "Цар Симеон" м/у "Опълченска" и "Ботев", и на "Козлодуй", около Столична митница е бъкано с магазини за авточасти. Ама ти си виж и свещите, и дистрибуторната капачка за всяка случка... Най-гот се вижда по тъмно



.

Все за нещо ще намери
да се начумери...
Винаги намирам причина


Тема Re: Shkoda, pomogni za kabelite za sveshtiнови [re: alexbg67]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 19:56



10x
a kakva marka kabeli da tursia......CHampion, Beru, Fae, .......i tn.
Tuk znam che e vazhno specifichnoto saprotivlenie na kabela.....



Тема Re: Shkoda, pomogni za kabelite za sveshtiнови [re: Joro]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано24.06.02 22:54



Кабелите на съвременните машини са силиконови и имат определена дължина за всеки цилиндър, за да не се опират тук и там и в същото време да не са къси! Продават се един по един в комплект с лулата. Просто си взимаш размера, който ти е нужен. В повечето случаи няма шанс да сбъркаш, но ако искаш може и да отидеш в някое място където имат в наличност - представителства на Бош или някоя друга фирма/не знам в София какво точно има и по стария кабел си взимаш нов.

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема В тази връзка...нови [re: Joro]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано25.06.02 10:09



..Бих искал да Ви попитам следното:

Свещите влияят ли на разхода на газ?? Или по-точно казано стари свещи (за смяна) имат ли (някаква) връзка с покачването на разхода, или да търся причината за по-големия разход другаде??

Също така, относно по-високия разход, някои ме посъветваха да видя за "хлабави" връзки??...

Иде реч за Голф 2, 1990г., 1.8 моно инж., RP мотор. Разходът до преди месец и нещо ми беше 10-10,5/100 км, а сега отива към 12/100, дори 12,5-13..

Благодаря!!


P.S. Ходих на 'газ анализ' и ми казаха, че всичко е ОК, и трябва да сменя свещи..



Move in 30 sec flat, if you spot the Heat around the corner


Тема Re: В тази връзка...нови [re: lNSlDER]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано25.06.02 12:45



Свещите са едно от нещата, които дават голям разход. На газ се усеща повече! Най-лесния начин за проверка е сутрин, докато автомобилът е студен да застанеш отзад до ауспуха и ако чуеш прекъсване от време на време на излизащите газове - свещите вече са пътници/за коша де!/ Почти всички неизправности по електросистемата се усещат най-бързо и най-лесно при работа на газ. Лошото е, че ако е пълен инжекцион докато разбереш какво е и може да има БУМ и да те обвинят, че плашиш комшиите.....!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: В тази връзка...нови [re: Шkoдa]  
Авторlvanov (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 18:32



Pri men se chuva takova prekusvane sutrin.Na benzin e mnogo po osezaemo.Na gaz pochti ne se useshta.Strarite mi sveshti biaha na 40000 km. Slojih novi , no niamashe nikakuv efekt.V smisul - novi ili stari - prekusva po edin i susht nachin.Kogato zagree, na benzin produljava da se useshta prekusvane na prazen hod.smenih i kabelite na sveshtie-pak sushtoto. Vodih ia na dva razlichni serviza za diagnostika /edinia e otoriziran na Bosch/ i kazaha che e ok. Meriha kompresia - ok. Inache kolata si vurvi i harchi prilichno, no tova prekusvane me drazni.Niakakvi idei? Shte buda mnogo blagodaren za vsiakakvi predpolojenia.

Kolata e vectra 1.6 i '92 g.



Тема Re: В тази връзка...нови [re: lvanov]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано25.06.02 23:57



Новите свещи не са гаранция че работят правилно! Често се случва да не се получи нищо от смяната! При всички случаи прекъсване от този род е свързано с електричеството и най-лошото е, че много трудно се хваща, дори и на ЕЛКОН. Ама ако си инат, ще го откриеш!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Благодатя ти Шкода..нови [re: Шkoдa]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано26.06.02 10:05



..И още нещо.. Като запаля колата, около нея, по-точно около предния капак ми се струва, ч мирише повече, отколкото миришеше преди. В купето не мирише. Просто ме човърка това, което ми казаха за "хлабавите връзки". Какво според теб трябва да проверя??


Благодаря предварително!!

Move in 30 sec flat, if you spot the Heat around the corner


Тема Re: Благодатя ти Шкода..нови [re: lNSlDER]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано26.06.02 10:45



Най-лесно проверката на съединенията на тръбите влизащи в газовия клапан и изпарителя става със съпунена вода/сапунка/, която се нанася с някаква четка. Желателно е това да става при работещ двигател. Ако от някъде изпуска газ се образуват балончета. Стяга се докато спре да изпуска, не до края!
Подобен мирис е възможен и ако имаш пропуски в генерацията/ауспуха/ и докато е студена понамирисва не недобре изгоряла газ.
Дано успееш да се спавиш, мисля че не е толкова сложно! Успех!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.