Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 22.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой програмирал ли е инжекцион за газ?нови  
АвторЛюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано19.06.02 09:47



Това го писах и в друг клуб, но колкото повече мнения - толкоз по добре
Колата е Вектра 2.0i MPI, газовата е LOVATO и само де ламбдагаз няма. Проблема е в това че поради основен ремонт главата и блока са смъкнати с 9 десети и сега не върви колкото едно време. Общо взето всичко съм проверил и няма проблеми. Казаха ми че тъй като са се променили параметрите на двигателя, то трябва да се промени и програмата на ECU-то. На това отгоре тук четох че за газ настройките са различни (заради по-голямото октаново число), та въпроса ми е какво мога да направя и къде зада оправя този проблем.
В другия форум го бях написал като чип тунинг но там ме взеха за спортист, а аз по скоро искам колата да върви нормално и съответно да гори нормално.

Благодаря предварително.



Тема Re: Някой програмирал ли е инжекцион за газ?нови [re: Любитeл]  
Автор imitev (смел)
Публикувано19.06.02 12:20



Спортист :))))))

По-скоро исках да кажа че чип-тунинга се прави в тази посока :)

А мисля че в България надали ще се намери кой да направи свястно тази работа и да знае какво прави .... Може да съжаляваш след това (и да си тръсиш ECU)...

Проблемът с невървенето най-вероятно е на друго място, най-малко ти е виновен ECU. Той колкото и да е разцентрован все работи по-добре от карбуратор и делко с вакуумно управление.

Както вече казах и в другия форум - пробвай да получиш още мнения по въпроса от специалисти по колите (поне 2-3) докато мненията им горе долу съвпаднат...

УСПЕХ!



Тема Re: Някой програмирал ли е инжекцион за газ?нови [re: Любитeл]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано19.06.02 13:47



Ако си взел ПО 9 десети - работаа е сериозна, но ако е само 9 десети - едва ли това е причината! Как върви на бензин? Разхода на бензин същия ли е, като преди?

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Някой програмирал ли е инжекцион за газ?нови [re: Шkoдa]  
АвторЛюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано19.06.02 14:14



Общо е 9, блока е 2, а главата 7. На бензин върви както и на газ (то това си е така още от както сложих АГУ-то). За съжяление след ремонта не съм засичал още разхода. Странното е че обърнах куплунга за октановото число от 95 на 91 и сега е по тих, не е толкова динамичен но в крайна сметка по-върви по баирите



Тема nqmash problemнови [re: Любитeл]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM!)
Публикувано19.06.02 21:53



ela v Ruse obadi se i she ti q oprawq nabyrzo najsh kyw sam majstor:)
samo kato vidish mojta Mazda kak vyri i she si me4taesh i tvojta da e taka:)

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: nqmash problemнови [re: Frankie The 4 Finger]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано19.06.02 22:00



Хе хе! Кога стана калайджия, кога ти почерня задника! Браво! Бързо схващаш!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема ко прикааш [re: Шkoдa]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM!)
Публикувано19.06.02 22:06



отказах са аз да я прая оставам я така нали върви:)
ся че стреляла малко голям праз;)

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Izpozastrelja naselenieto !!!нови [re: Frankie The 4 Finger]  
Автор imitev (смел)
Публикувано20.06.02 10:10



Направо им докара страхова невроза на местните жители!

Залягат по кръстовищата!

оня ден си карам аз по Борисова и чувам стрелба. Брях мама му стара! викам си аз и газ! че и мен може да гръмнат... колко му е! Обаче стрелбата продължава! и наближава! Давам аз на кадета ГАЗ ама стрелбата още приближава.

... викам си ще се мре! ама поне да давам ГАЗ и като дигнах 180 (то толкова пише де) една червена мазда ме изпревари гърмейки :))))






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.