Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 23.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Help!  
АвторZX (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 08:37



Имам Citroen ZX 1.6 моноинжекция - сложих и АГУ на Star Gas със ел. изпарител. Превключването бензин - газ е автоматично с една джаджа, която следи оборотите и при над 2500 превключва на газ. Освен това ми сложиха и една джаджа - симулатор на ламбда сонда пак на Star Gas за да не натрупва грешки ЦПУ'то - нали и аз чета форумите ):
Дотук добре- колата върви идеално на газ. Проблемите започнаха след това - оказа се че на бензин прогресивно се скапва - не ще да държи обороти и гасне, не се форсира - абе въобще не върви. Лампичката Check Engine не свети - нито на бензин, нито на газ. Емулатора е включен постоянно. Питах момчетата дето слагаха уредбата - щото на емулатора на ламбда сондата има някакъв потенциометър - пише - от 0,4 - 5 V - как го нагласихте - те викат - ами не сме го пипали. Касто си беше от производителя - тъй е.
Та въпроса е - какво да правя ?
Как да реша този проблем ?
P.S. Драмата се разиграва в Русе.



Тема Re: Help!нови [re: ZX]  
АвторPatilo (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 15:19



Nakaraj gi da ti mahnat emulatora na Lambdata, i da ti montirat "Lambda Sonda Control"- modul sas step motor. Ili inache kazano da ti slojat avtomatichen regulator na gorivnata smes, kojto shte vkara signala ot Lamda sondata v granicite, koito mu dava proizvoditelja, a imenno 0.1 - 0,9 V. Taka em kolata shte raboti dobre na gaz i benzin em shte ti se svali razhoda na LPG s 10 15%



Тема Re: Help!нови [re: ZX]  
Автор imitev (смел)
Публикувано10.06.02 17:15



Кой ти я монтира в Русе ?



Тема оооо градски:)нови [re: imitev]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM!)
Публикувано10.06.02 23:51



как е проблем4ета а
в русе са големи хаизи сичките да знаеш

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема ЗНАМ!нови [re: Frankie The 4 Finger]  
Автор imitev (смел)
Публикувано11.06.02 09:05



Смятам знаеш :)



Тема Re: ЗНАМ!нови [re: imitev]  
АвторNevezha (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 13:35



Ami parvo vizh si tipa na Lambda sondata, t.e. izhodnoto i naprezhenie. Ima niakolko tipa Lamda sondi raboteshti s tazlichen obvhat na izhoda. Sled tova vzemash stojnost na naprezhenieto, koiato bi triabvalo da bade optimalna i si naglasiash izhoda na emulatora vartejki trimera na tova naprezhenie.
Ne sam vizhdal tozi emulator, no po princip kogato kolata raboti na benzin triabva da si vzema naprezhenieto ot labda sondata i edva kogato preminash na gaz da se podava signal ot emulatora.
Mnogo zhelatelno e da si resetnesh i ECU to. Tova stava ili s otkachane na klemata na akumulatora ili sas servizen tester.
Otnosno loshoto varvene na Benzin prichinite mozhe i da sa drugi.
1. Prekasvane na nepodhodiast kabel za da izkluchat injector-a. ( Na edin priatel mu biaha izkluchili polovinata electronika v kolata i go pratiha da se opravia sam)
2. Releto e za nepodhodiast tok ili prosto s loshi kontakti. ( Tova beshe sluchaia na moiata kola.
3. Mnogo chesto ot vibraciite niakoi ot kabelite zahranvasti injectora se prekasvat, i kolata zapochva da prekasva.( Zvuchi neveroiatno no na edin poznat kabela se darzheshe samo na izolaciata, mednata chast edva se dopirashe i vapreki vsichko raboteshe.
4. Triabva da montirash emulator na Injectora(ite). Vazmozhno e da se serda ECU to zaradi lipsa na tovar, no to tova pravi problemi obiknoveno pri rabota na gas a ne na benzin, no taka ili inache vodi do natrupvane na greshka.



Тема emulatora e ...нови [re: Nevezha]  
Авторzx (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 08:31



Благодаря за вниманието и желанието ви да ми помогнете!
Сега по същността - понеже ме беше страх да пипам емулатора - взех, че го откачих!
Сега върви без проблеми - дори на газ не свети лампичката Check Engine.
Въобще нямам идея защо не свети !
Системата на Джугашвили ....
Ще видим до къде ще я докарам, ще ви информирам. А ламбда сондата е с 4 кабела - два са за подгряването, два са за информацията, но не знам какво изходно напрежение дава - трябва да проверя.



Тема БРАВОСнови [re: zx]  
Автор imitev (смел)
Публикувано12.06.02 11:03



Неволята е голяма работа! Аз в момента си майсторя емулатор за кадета, че ми омръзна да ми свети лампата, а и един скапан компютър ли няма да преметна! (на всичкото отгоре не е и компютър!)

Лампата CHECK ENGINE не би трябвало да светва ведната. Остави колата на празен ход 1-2 мин. (или на светофара) и ще светне. На моя кадет свети когато е на празен ход на светофара, качвам баир по-продължително, при движение на колата с постоянна скорост по равното. Сондите не дават информация колко точно е кислорода а работят прагово - бедна смес/богата смес. И лампата свети защото не се променят показанията на сондата когато ECU се опитва да промени сместа. Абе много сложно го казах :) лампата свети когато показанията на сондата не се променят известно време... поне при моноинжекцията на GM - MULTEC.

Иначе сондите дават сигнал с положителна стойност от 0,1 до 0,9 - 1 V. Повече информация можеш да намериш на сайта на I-cars - http://future.quarta.ru/icars




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.