Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вакуум или електр. изпарител  
Автор val63 (parent)
Публикувано03.06.02 07:33



Би ли ми обяснил някой по-добре ли е да се сложи електрически изпарител /например ЛОВАТО/ на кола която няма инжекцион. Гледах тук там и не виждам да е голяма разликата в цената, а едни специалисти ме убеждават, че ел. изп. е много скъп, трудно се монтирал и въобще не еза коли с чист карб. /колата е Peugeot 405, 1.6, 93 к.с/



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано03.06.02 08:43



Разликата в цените не е многфо голяма, но електроуправляемия изпарител изисква монтиране на копче, с вградено реле за време, което е малко по-скъпо от обикновеното. От там идва малко по-голямата разлика. Друг е въпроса, че доста от "майсторите" като чуят думата "електроника" им се изприщва нещо!
Монтирането на подобен изпарител ще те лиши от нуждата да разпробиваш колектори, за да търсиш вакуум. Всъщност, той и другия работи с вакуум, но след като двигателят зарботи, и си го взима направо през маркуча за газта. Електрониката в случая служи, като дадеш контакт да пусне за определено време газ за първоначално запалване и ако не запалиш дсо 2-5 сек, колкото е нагласена, да спре притока на газ. В момента в който завъртиш стартера, тя отново заработва и осигурява горивото за празен ход.
При всички случаи аз съм ЗА електроизпарителите!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Шkoдa]  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 08:59



Благодаря Шкода, добре че има такива форуми, че човек да може да се ориентира. До гуша ми дойде от хора дето все казват "...абе остави какво пишат. Дай аз да ти го направя пък ..." и след това идва ходенето по мъките.
Разбира се сега пък ще трябва да търся грамотен майстор, но това е положението. Ако някой знае такъв в Русе ???



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано03.06.02 10:36



Мисля, че братовчеда знае нещо по въпроса! Скачаш до ВТУ-то, отиваш около обяда до Лабораторията по ПТМ и търсиш асистент Узунов. Казва се Тони. Предаваш му много поздрави от Виктор с молба да те насочи към свястни хора! Той също е на газ и познава този-онзи!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
Автор imitev (смел)
Публикувано03.06.02 12:26



Чувал съм добри думи за сервиза, който е над автогарата на международното шосе. Лично аз се опитах един път да отида да ми настройват там уредбата и хем си записах час и ден пак не ми обърнаха внимание. Но това беше защото имаха да монтират АГУта. Разбира се че това не ги оправдава :( Но казват че много разбирали.

Моята уредба я монтира един майстор който е в кв. Дружба казва се Цецо. От монтажа съм доволен :)

Иначе казват че най-добри са в сервиза на Клаас. Аз писах преди време едни гневни писма до RENZO LANDI в Италия, че да се сетят да ми изпратят документацията за настройване, ама не би :( Обади ми се някакъв от София да ме пита от какво съм недоволен и ми каза да отида в сервиза на КЛААС.

Може да ми се обадиш на ICQ 10029798 или 088238188



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 18:11



В момента съм изпаднал в същите размишления. Ще споделиш ли дали си сложил вече електрическия изпарител, колко по-скъпо ти излезе и въобще имаше ли някакви проблеми?

А и какво означава разпробиване на колектора????



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Hipo]  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 07:43



В понеделник /17.06/ ще ми монтират уредбата възможно най-добрите майстори в Русе. Те обаче също ме уверяват,че за чист карб. не е необходим ел. изпарител. Аз мислех, че има разлика в принципа на действие, не само в ключето. Освен това не е ясно какво става ако това реле за време се скапе.
Все пак в понеделник ще повдигна пак въпроса като отида при специалистите и ще се интересувам и за цена.



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.06.02 08:42



До сега скапано реле не съм виждал, освен ако някой не му обърка свързването! Дори втората ръка уредбите, които монтирам са с такива ключета, и работят,бе! Въпреки че не си знаят годините....!
Абе друго си е празния ход да ти е с точно дозирана газ без значение от вакуума и от замърсеноста на филтъра ти, но всеки майстор си има право на мнение, особено когато дава гаранция на работата си. стига да не е "Гаранция-Франция!"

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Шkoдa]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано14.06.02 08:57



То не че му е тука мястото, ама да те питам Шkoдa вярно ли е ,че освен от токовете тия гърмежи по инжекционите можело да се получат и от бедна смес и ако е така , какво е обяснението. Май се оказа ,че ми е бедничка сместа- тя и затова по баирите искаше да я карам в обороти(над 2000) щото иначе придръпва, когато е под тях.Врътнах врътката към плочката на 180 градуса(развих) и нещата се оправиха.И каква е ползата от настройката на газ -анализатора при слагането на уредбата , когато след месец и половина каране явно се е разцентровала.То се е видяло,че аз ще си оправям нещата според вървенето на колата.



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: ESPACE]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 10:51



Вярно, че тук темата доста се разводни и отиде в друга посока, но все пак някой има ли рецепта срещу това "разцентроване"? Януари месец ми правиха диагностика и наистина колата на газ вървеше като на бензин, но за не повече от 2-3 месеца.Сега пак не върви и вдигна разхода, та ако няма "рецепта" поне може ли някой да ми каже какво мога да пипам сам и какво не, че по 20-30лв. за центровка на 2-3 месеца ми идват малко не рентабилни. А да - изпарителя е Lovato, колата е Omega 2.0i. Някой би ли могъл да сподели и колко му е разхода на кола от същия клас?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.