Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 19.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вакуум или електр. изпарител  
Автор val63 (parent)
Публикувано03.06.02 07:33



Би ли ми обяснил някой по-добре ли е да се сложи електрически изпарител /например ЛОВАТО/ на кола която няма инжекцион. Гледах тук там и не виждам да е голяма разликата в цената, а едни специалисти ме убеждават, че ел. изп. е много скъп, трудно се монтирал и въобще не еза коли с чист карб. /колата е Peugeot 405, 1.6, 93 к.с/



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано03.06.02 08:43



Разликата в цените не е многфо голяма, но електроуправляемия изпарител изисква монтиране на копче, с вградено реле за време, което е малко по-скъпо от обикновеното. От там идва малко по-голямата разлика. Друг е въпроса, че доста от "майсторите" като чуят думата "електроника" им се изприщва нещо!
Монтирането на подобен изпарител ще те лиши от нуждата да разпробиваш колектори, за да търсиш вакуум. Всъщност, той и другия работи с вакуум, но след като двигателят зарботи, и си го взима направо през маркуча за газта. Електрониката в случая служи, като дадеш контакт да пусне за определено време газ за първоначално запалване и ако не запалиш дсо 2-5 сек, колкото е нагласена, да спре притока на газ. В момента в който завъртиш стартера, тя отново заработва и осигурява горивото за празен ход.
При всички случаи аз съм ЗА електроизпарителите!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Шkoдa]  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 08:59



Благодаря Шкода, добре че има такива форуми, че човек да може да се ориентира. До гуша ми дойде от хора дето все казват "...абе остави какво пишат. Дай аз да ти го направя пък ..." и след това идва ходенето по мъките.
Разбира се сега пък ще трябва да търся грамотен майстор, но това е положението. Ако някой знае такъв в Русе ???



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано03.06.02 10:36



Мисля, че братовчеда знае нещо по въпроса! Скачаш до ВТУ-то, отиваш около обяда до Лабораторията по ПТМ и търсиш асистент Узунов. Казва се Тони. Предаваш му много поздрави от Виктор с молба да те насочи към свястни хора! Той също е на газ и познава този-онзи!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
Автор imitev (смел)
Публикувано03.06.02 12:26



Чувал съм добри думи за сервиза, който е над автогарата на международното шосе. Лично аз се опитах един път да отида да ми настройват там уредбата и хем си записах час и ден пак не ми обърнаха внимание. Но това беше защото имаха да монтират АГУта. Разбира се че това не ги оправдава :( Но казват че много разбирали.

Моята уредба я монтира един майстор който е в кв. Дружба казва се Цецо. От монтажа съм доволен :)

Иначе казват че най-добри са в сервиза на Клаас. Аз писах преди време едни гневни писма до RENZO LANDI в Италия, че да се сетят да ми изпратят документацията за настройване, ама не би :( Обади ми се някакъв от София да ме пита от какво съм недоволен и ми каза да отида в сервиза на КЛААС.

Може да ми се обадиш на ICQ 10029798 или 088238188



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 18:11



В момента съм изпаднал в същите размишления. Ще споделиш ли дали си сложил вече електрическия изпарител, колко по-скъпо ти излезе и въобще имаше ли някакви проблеми?

А и какво означава разпробиване на колектора????



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Hipo]  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 07:43



В понеделник /17.06/ ще ми монтират уредбата възможно най-добрите майстори в Русе. Те обаче също ме уверяват,че за чист карб. не е необходим ел. изпарител. Аз мислех, че има разлика в принципа на действие, не само в ключето. Освен това не е ясно какво става ако това реле за време се скапе.
Все пак в понеделник ще повдигна пак въпроса като отида при специалистите и ще се интересувам и за цена.



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: val63]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.06.02 08:42



До сега скапано реле не съм виждал, освен ако някой не му обърка свързването! Дори втората ръка уредбите, които монтирам са с такива ключета, и работят,бе! Въпреки че не си знаят годините....!
Абе друго си е празния ход да ти е с точно дозирана газ без значение от вакуума и от замърсеноста на филтъра ти, но всеки майстор си има право на мнение, особено когато дава гаранция на работата си. стига да не е "Гаранция-Франция!"

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Шkoдa]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано14.06.02 08:57



То не че му е тука мястото, ама да те питам Шkoдa вярно ли е ,че освен от токовете тия гърмежи по инжекционите можело да се получат и от бедна смес и ако е така , какво е обяснението. Май се оказа ,че ми е бедничка сместа- тя и затова по баирите искаше да я карам в обороти(над 2000) щото иначе придръпва, когато е под тях.Врътнах врътката към плочката на 180 градуса(развих) и нещата се оправиха.И каква е ползата от настройката на газ -анализатора при слагането на уредбата , когато след месец и половина каране явно се е разцентровала.То се е видяло,че аз ще си оправям нещата според вървенето на колата.



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: ESPACE]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 10:51



Вярно, че тук темата доста се разводни и отиде в друга посока, но все пак някой има ли рецепта срещу това "разцентроване"? Януари месец ми правиха диагностика и наистина колата на газ вървеше като на бензин, но за не повече от 2-3 месеца.Сега пак не върви и вдигна разхода, та ако няма "рецепта" поне може ли някой да ми каже какво мога да пипам сам и какво не, че по 20-30лв. за центровка на 2-3 месеца ми идват малко не рентабилни. А да - изпарителя е Lovato, колата е Omega 2.0i. Някой би ли могъл да сподели и колко му е разхода на кола от същия клас?



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Rosen]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано14.06.02 11:15



Ами и аз съм с Ловато,колата е Рено Еспас, двигателя 2,2 инжекцион,107к.с., предполагам на тегло е колкото Омегата у или малко по-малко.Твоя двигател пък е малко по мощен,което горе долу ги изравнява.Та на мен ми гори 9/100 газ извънградско, а на смесено никога не съм прехвърлял 11/100. Докато чакам Шкода да се произнесе тук, взех че звъннах на един приятел(той живее в друг град) и поддържа таксита.Разприказвахме се и той ми даде следните съвети(Шкода ще каже дали са правилни) за настройка без газ-анализатор.Значи става въпрос за нашия случай-коли с инжекцион.Настройката на празния ход се прави от врътката на изпарителя.Завърта се по часовниковата стрелка докато се влоши работата на двигателя.След това се върти обратно докато отново се влоши, като се броят оборотите на врътката.Накрая се връща на средно положение между двете влошавания.Другата врътка на маркуча към плочката се развърта докато колата започне да ускорява и върви добре(при мен се получаваха придърпвания при обороти до 2000 при изкачване на височини заради бедна смес).Е гледаш да не е по начало прекалено развита тая врътка и колата да не иска да върви от преобогатена смес.Абе с две думи газта е голяма работа-с усмивка започваш да наблюдаваш зареждащите по бензиностанциите.



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: ESPACE]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.06.02 22:00



Ами то и на бензин, когато е много обеднена сместа пука в карбуратора! То бива - бива обедняване, ама чак пък толкова...! То туй не води и до икономии! Само да заредиш по-слаба таз, нещо което често става, и оборотите ти се променят. Но ако веднага вземеш да пипаш - лошо, щото после пак ще трябва да човъркаш, като заредиш хубава. Аз зареждам например от една газстанция от момента на отварянето й - 1 декември 2001. Първия месец като всеки нов съд пускаше боклуци и веднъж чистих филтъра на газовия клапан, но знам че като заредя - машината върви, гори колкото трябва, ауспуха е червен и не мирише. Само да заредя другаде/ако по път се наложи/ и веднага се усещя, но като я изгоря и си сложа от "моята" оборотите се оправят.

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: ESPACE]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.06.02 22:07



Абсолютно си прав! Точно това е начина на центровка на изпарителя, но е малко по-добре да одставиш винта между средното и горното "лошо" - т.е. да бъде сместа малко, ама съвсемч малко по-богата, за да не гасне при рязко пускане на газта.
А другия винт наистина се затваря, докато започне да не върви колата и тогава се връща малко на развиване!
Успех в центровката!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Благодаря ви колеги!нови [re: Шkoдa]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 09:23



Благодаря ви колеги!



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Шkoдa]  
АвторPeGaz (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 17:05



Товаа важи и за карбураторни без допълнителни електроники към АГУ, нали



Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: PeGaz]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.06.02 18:03



Разбира се! Електронния блок за управление на изпарителя е независим от всичко друго по автомобила.

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Вакуум или електр. изпарителнови [re: Шkoдa]  
АвторБЮPOTO (Нерегистриран)
Публикувано16.06.02 17:37




Няма разлика в цената на електлическия и ваккумния изпарител...да знаете.
Поне при нас е така- цената е около 90 лева..., а ако се ядосам може и по евтино....
Някои от вас , вече се убедиха в това....



Тема Re: За Hipoнови [re: Hipo]  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 07:33



И аз вече съм с АГУ :)
Все пак майсторите ме убедиха, че за карбураторна кола е по-добре вакуумен изпарител. Нямаха нищо против да монтират и електронен /срещу 30 лв повече/, аз също не бих се поколебал, ако наистина си струва.
Обясниха ми, че поради големия обем на всмукателния колектор на инжекционите в първоначалния момент на пускане на дв. , в карборатора не може да постъпи достатъчно газ и затова се налага допълнително да се вкарва от електрониката. При карб. това допълн. количество газ дори в първия момент задавяло колата и трудно палела.
Уредбата ми е ЛОВАТО и засега не усещам разлика от бензина. Като изгоря една две бутилки трябвало да засека разхода и да отида да ми я донастроят.



Тема Re: За Hipoнови [re: val63]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 17:59



Честито! И мерси за отговора. Аз утре ще поставям. Все пак говорих за електрически изпарител. Намерих един майстор дето не се противи (просто ще му платя малко повече). Той даже каза, че смятал да ми предложи електрически - имало една мембрана по-малко, нещо такова - не го разбрах много и нямало да ми дупчи карбуратора. Та тия дни и аз ще споделя впечатления. Дано да са добри !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.