Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 27.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема pitane za AGUнови  
Автор dawn (dusk)
Публикувано13.05.02 22:54



zdraveite
interesuvam se ot vuzmojnostta da sloja gazova uredba na BMW 320i E30
dvigatelqt e shestcilindrov 2 litra, pulen injekcion, ot tezi s elektronnite s komputer
mai se kazvashe ECU (engine control unit)
mojete li da mi dadete nqkakuv suvet? ako sloja gas, shte zagubq li moshnost, shte imam li po-ikonomi4na kola (zaradi po-evtinoto gorivo), shte se narushi li rabotata s benzin, kakva uredba trqbva da sloja (s kakvi komponenti) i kolko shte mi struva tova udovolstvie ;-)

predvaritelno blagodarq za pomoshtta



Тема Re: pitane za AGUнови [re: dawn]  
АвторHecлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 06:54



Толкова много са хората и колите , с газови уредби- питай ги.



Тема Re: pitane za AGUнови [re: dawn]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано14.05.02 07:48



Имам един познат който сложи газова точно на такова BMW преди година и половина.Беше много доволен но рядко се срещаме да го питам точно какво са му сложили пък и съм убеден че и той не е много в час.Обаче си спомням как преди две години звъняхме до едни специалисти в Пловдив по монтаж на газ. уредби да ги питаме за BMW-то и Espace-а и тогава казаха, че за бавареца проблем нямало но за моята били с резерви(тогава започваха да се появяват емулаторите по масово).Та ми сълта ми е ,че нямаш никакъв проблем да и сложиш газова уредба на тая кола.



Тема Re: pitane za AGUнови [re: dawn]  
Автор TK3C ()
Публикувано14.05.02 09:14



Здрасти и на теб :))
Ако отидеш в БМВ клуба, сигурно ще ти се изредят да ти обясняват, че тази кола е за каране, не за возене, че с газ ще я скопиш, има дори и екстремисти, които ще ти кажат, че щом като имаш пари (?!?) за такава кола, значи имаш и да я караш, и т.н.
Което, до някъде е истина, все пак на газ колата не върви 100% като на бензин, а и имаш допълнителна тежест.
Но ако така или иначе не я караш тази кола на 100%, дали защото вече не е първа младост и може и да не издържи, а и ремонтите не са евтини, дали защото не можеш да си ползволиш разхода, то тогава нямаш причина да не преминеш на газ.
За първи път видях БМВ на газ, на едно от първите автоизложения в София, беше 5ца но пак с 6цил. двигател. Това да е било преди 4-5 години.
Просто въпроса е да попаднеш на майстор, да ти поставят правилната уредба със всичките джаджи, емулатори и т.н.
И да ти я настроят като хората, най-добре със стенд, не на ухо
Така ще имаш разход между 10-15% повече от на бензин, и вървене 10-15% по-слабо. Сега не знам подробности за БМВ, може да има, нещо специфично, или процентите да стигнат до 20, но това е оптималното положение.
Ако искаш да ти върви на бензин, разхода ще ти се увеличи с 50%, ако искаш пък да гори като на бензин, няма да върви и наполовина. Което е екстремно положение, цели се към средата и няма да съжеляваш.



Тема Re: pitane za AGUнови [re: TK3C]  
Автор dawn (dusk)
Публикувано14.05.02 18:10



10x za izcherpatelniqt otgovor!
az si hodq v BMW kluba, i naro4no si vzimam BMW, shtot i az si padam malko extremist :-)
no tova ne znachi, che parite me biqt po djoba!!!
daje iskam da sum 101% siguren, che gazovata uredba nqma da mi susipe kolata, koqto i bez tova ne e v purva mladost. umisleno si vzeh kola, koqto harchi poveche i e otnositelno moshtna. tova ne znachi, che prez cqloto vreme pilq gumi i bashta mi ima benzinostanciq :-)
zatova pitam tyk, takava e temata na kluba (tova za Hecлyчaeн )



Тема Re: pitane za AGUнови [re: ESPACE]  
Автор dawn (dusk)
Публикувано14.05.02 18:11



blagodarq i na teb,
samo se chudq kak da gi namerq az tiq chitavi maistori, deto da mi slojat gas, bez da okepazqt kolata :-)



Тема Re: pitane za AGUнови [re: dawn]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.05.02 19:14



Здравей и от мен! Добре дошъл в клуба за АГУ! Тук почти всеки намира по нещо от това, което търси, а ако не успее поне намира правилния път!
Най-напред не е лошо да напишеш от кой град си, за да могат колегите от този град да ти дадат съвет, кои майстори струват. После след като получиш предложения отиваш там, питаш хората, които чакат кой от колко време идва там, какви са им отзивите и така добиваш най-пълна представа. В края на краищата ти ще броиш парите и твоят автомобил ще бъде съсипан от самозвани майстори, които напълниха България и дават лош имидж на свястните и всяват паника сред тези, които искат да карат на газ!
Много пъти съм го писал, ще ти го кажа и на теб: Щом уредбите се създават в Холандия и Италия и хората там масово карат, значи не го измислил българин това нещо АГУ-то!
Вчера в Пловдив уредих утре да поставят газова уредба на едно Ауди В4, с 2л моноинжекцион и човека се учуди, че изпарител Ланди-Хартог в пълен комплект с всичко необходимо/включително пълна електроника на запалването - палиш винаги на бензин/ му излезе 330лв, плюс 20лв една плочка и отделно 75лв за работа! На него му били казали че под 500лв не може да се оправи.
Не всички, които работят скъпо са майстори и не всички, които работят по-евтино са неуки!
Успех в търсенето! Ние тук каквото можем да помагаме - помагаме!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: pitane za AGUнови [re: dawn]  
Автор alexbg67 (Недоразбрал ;))
Публикувано14.05.02 19:15



Като начало можеш да посочиш кой град те интересува
Btw, за няколко години нещата доста напреднаха - преди като кажеш за "спринцовка" в някой сервиз и те гонеха. Сега има всичко, въпросът е колко можеш да платиш!!! Аз направих доста компромиси, заради пусти финанси и сега карам с много повишено внимание...
ПС
Я!!! Шкода се намъкнал над мен

.

Все за нещо ще намери
да се начумери...
Винаги намирам причина

Редактирано от alexbg67 на 14.05.02 19:19.



Тема Re: pitane za AGUнови [re: Шkoдa]  
Автор mladeja ()
Публикувано14.05.02 20:21



Здрасти.
Е можеш да се насочиш и към уредба - как беше 3-поколение май.Там мощност не се губи даже напротив качва се.Парите са стабилни за уредбата.По памет не си спомням но в хиляди беше.В един вестник четох за тестове с такава уредба но не съм чел по клубовете отзиви от потребител и то реален.Явно скъпичка идва за нашего брата.Ако се престрашиш може да чуем от теб мнение..И ако ти се броят толкоз пари разбира се.



Тема Re: pitane za AGUнови [re: mladeja]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано15.05.02 07:22



Някакъв пич от клуб Тойота май беше с такава от новото поколение.Ама тя и колата му е нова./b]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.