Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Изпарител Renzo?  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 15:52



Изпарителят на уредбата на колата ми е RENZO LANDI или това поне пише на него, доколкото мога да видя. Имате ли опит с такива и какво ви е мнението? Смятам в скоро време да го отворя, за да видя в какво състояние е, защото колата не пали студена на газ нито зиме нито лете. Благодаря на всички, които споделиха мнения и по тази тема.



Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: Дилбep]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано16.05.02 21:28



Кой от двата модела имаш? Единия е с доста голям диаметър и по средата има черен пластмасов диск, в който е елекроклапана за празния ход. Другия е по-малък и по-тумбест, който също може да е два модела - с вакуум и с електроклапан! Лично аз карам с последния, но съм монтирал и от другите два вида и ги познавам. Какво точно те интересува?

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!

Редактирано от Шkoдa на 19.05.02 09:38.



Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: Шkoдa]  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 16:44



Шкода, благодаря за отзивчивостта. Чета с интерес всичко, което си казал тук или там.
Съдейки по описанието, би трябвало да е от по-големите. Наистина има черна плочка, в която е разположен клапана за празен ход.
Междувременно то отворих и не мога да кажа, че нещо ми направи лошо впечатление.
Мембраната ми се стори в добро състояние - цяла е и е доста мека /няма втвърдяване/.
Нямаше механични замърсители /известно потъмняване на вътрешната страна на корпуса, но смятам, че е нормално/. Пред пробката за източване на утайките имаше минималко количество утайка, недостатъчно дори за да изтече навън.
По-малката, но по-дебела мембрана вътре също е здрава.
Отворих и клапана за празен ход:
Имаше малко наслояване по леглото, в което се движи - почистих го. Движи се достатъчно свободно. Не ми хареса особено съвсем мъничкото гумено уплътнение на върха на клапана, но е там и е цяло. Не знам защо не ми хареса. Може и да е наред. Пружинката изглежда добре.
Отворих филтриращия елемент на елктроклапана пропускащ газта към изпарителя - ужас, как е преминавала тази газ през всичките боклуци. Почистих го доколкото можах и пак го монтирах, защото не бях подготвен за него. Купил съм нов и ще го сменя.
Сглобих всичко и забелязах отвор с резба в центъра на задния капак на изпарителя, свързващ задното мембранно отделение с атмосферата. Не знам дали трябва да е отворено, затворено или липсва някакъв калиброван елемент.
Монтирах изпарителя, запалих на бензин /реших да не пробвам на газ, защото като завъртиш два пъти и не ти запали колата пред нашия блок, се намират майстори зяпащи от балконите, които да дойдат и да започнат да ти дават съвети/, минах на газ и със съвсем малко регулировка колата заработи нормално.
На следващата сутрин врътнах на газ и запали! Ама не бързах да се радвам, защото знаех, че и жигулката ми палеше на газ от половин оборот, когато в бутилката останеха не повече от няколкостотин грама газ. В този случай бутилката наистина беше празна.
Заредих газ и на следващата сутрин колата пак отказа да запали на газ, т.е. в началното положение съм.
Допускам, че става дума за необходимост от много точно дозиране на количеството газ и въздух. Явно паленето с почти празна бутилка е симптом, но трябва правилно да се изтълкува.
Накратко, това е.
Какво мислиш?



Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: Дилбep]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано24.05.02 00:07



Ами радвам се, че така смело и доста внимателно си подходил към въпроса!
Тези изпарители имат навика лесно да "давят" двигателя, защото още с подаването на контакт започват да пускат газ към него! Колкото бутилката е по-пълна толкова налягането в нея е по-голямо и по-лесно се подава газ дори и по време на работа. За това и едно от "правилата на играта" казва: Ако колата започне да върви много добре, когато ти свършва газта, означава че работи с доста богата смес.
Опитай да палиш сутрин без смукач и то веднага да въртиш стартера. По принцип тези изпарители се монтират с електроника, която след 3-5 сек от подаването на контакт прекъсва захранването и го подновява чак след завъртане на стартера.
Иначе състоянието както го описваш е много добро! Пълния комплект мембрани на това чудо заедно с нови клапанчета и пружинка е около 35 лв, но се взима само когато има нужда.
Хубаво е било след като си го отворил да обърнеш гумичките на клапанчетата за празен ход и на ниското налягане - те се обръщат подобно на гумичките в батериите в банята. Така деформираната част няма опасност да пропуска ненужно газ.
Внимавай как го слагаш - доста хора го обръщат с главата надолу, щото така им пасва тръбата, но при всички случаи трябва да е вертикално и пробката за източване да е отдолу. Отвора с винта нека не те притеснява, има същия модел с вакуум и там се монтира бобинката на обогатителя!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: Шkoдa]  
АвторДилбepa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 12:58



Благодаря за мнението, Шкода.
Колата е с автоматичен смукач; ще трябва да въртя стартера веднага. Може и да потърся въпросната електроника. Но всичко това не ме притеснява чак толкова. Просто исках да ми стане ясно защо е така.



Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: Дилбepa]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано25.05.02 14:19



Въпросната електроника струва около 30-35лв като нова и се монтира много лесно и бързо!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: Шkoдa]  
Автор imitev (смел)
Публикувано27.05.02 09:01



Аз имам RENZO LANDI RENZOMATIC, но с ел. клапан.

Смених преди месец мембраните и колата взе трудно да пали на газ. Оказа се че минава газ от първа към втора степен през гумената мембрана (не е била стегната добре). Сега пали ОК!

Но колата взе да гори много :( И не могат да я оправят.... тук!

В момента гори 1 - 1,5 л/100 повече от преди. Гореше 8 - 8,5 сега гори 9 - 9,5.
Смених 4-5 газстанции да не би да е от газта, ама не би...

Чудя се дали не можеш да ми изпратиш регулировъчните параметри на изпарителя, за да мога да съм сигурен как ми го настройват, че вече се изръсих 50 кинта по разни специалисти !



Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: imitev]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано27.05.02 09:12



На какъв автомобил го ползваш? Как е с паленето? А с върването?

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: Шkoдa]  
Автор imitev (смел)
Публикувано27.05.02 09:24



Opel Kadett 1,4 Mi. Пали ОК. Като е студена малко се тресе ама с малко повече газ след 2-3 сек. е ОК. В момента вдига 140-150 по равното.

Преди да сменя мембраните пак вдигаше толкова...

Смених въздушния филтър по препоръка на масторите, но нямаше промяна. Почистих и газовия клапан с надежда! Ама не! Пък и не беше толкова задръстен.

Преди да сменя мембрани колата вървеше почти еднакво и на бензин и на газ, сега обаче като подам газ на газ и има някакво глухо бучене от мотора и не иска да дърпа.

А най-гадно е че купих изпарителя на старо и карах около 25 хил км със старите мембрани и колата си беше 6.
Затова смятам, че нещо не е настроен изпарителяяяяя

...въпреки че може и да не е от него...



Тема Re: Изпарител Renzo?нови [re: imitev]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано27.05.02 09:40



Винаги като смениш мембрани първите 1000км ти се взима акъла от настройки!
За да боботи глухо двигателя не му достига с мъничко горивото/така пак може да гори много/! С плочка ли си или с накрайник?/ Ако имаш ICQ - 1606026648!/

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.