Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 29.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: pitane za AGUнови [re: Шkoдa]  
Автор dawn (dusk)
Публикувано15.05.02 11:18



ot Sofia sum
i da ti kaja opredelenieto "maistor" mnogo ne se vruzva na povecheto prosti avtomontiori - ne gi obijdam, no vse pak povecheto ot tqh sa bez obrazovanie, ne vladeqt chujdi ezici (a kak ichae da chetat tehni4eska dokumentaciq??), pravqt nastroikite na sluh :-)
razbira se ima i hora, koito sa istinski maistori.
za sujalenie ot priqteli i poznati okolo men, koito imat AGU nikoi ne se hvali s dobur maistor i ne mi preporu4va negoviqt tehnik ili serviz za AGU, poradi razli4ni problemi.
Zatova i imenno tursq ot suvet. Nqmam vreme da zastana pred nqkolko serviza i da razpitvam klientite dali sa dovolni ot kachestvoto na rabotata.
Moga da poiskam suvet samo ot 1-2 ma moi blizki taxidjii, no te puk makar i bezproblemno karat samo na gas, a az iskam da se zapazi pulnata funkcionalnost na kolata mi pri rabota s benzin.
Puk i shtom v holandia karat na gaz, znachi i v BG moje, nali? ei zatova sega prouchvam kak stoqt neshtata.
i blagodarq na vsi4ki za suvetite



Тема Re: pitane za AGUнови [re: dawn]  
Автор TK3C ()
Публикувано15.05.02 15:31



Да ти разкажа при мен как е положението.
Преди повече от година се хванах и сложих газ на Москвича. При първите срещнати гаражни майстори, които ми сложиха LOV.TEC, която ми продадоха като ловато. Абе да ме питаш защо там се набутах не мога да ти отговоря.
Но проблеми никакви не съм имал, регулирах я на газ анализатор, и москвича върви по-добре на газ, отколкото на бензин (просто карб-а е скапан), не гори много - към 12 градско, като съм падал и до 7 градско при екстремно пестеливо и мързеливо каране.
Сега си купих една 4годишна форд фиеста, 1.3 пълен инжекцион с ламбда и т.н. И се чудя дали да слагам газова и на нея, дали си заслужава, дали няма да я скапя, дали има на нормални цени ПЪЛЕН комплект като за нея, а не да гърми, да се дави и т.н.
Ако искаш, ще ти пиша една бележка къде правят газ анализатор, там и уредби слагат и то на все хубави коли, можеш да минеш и от там да провериш какво имат за БМВ



Тема Re: pitane za AGUнови [re: TK3C]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 22:10



приятелю несе чуди дали да слагаш газ,колата ти сам каза че не е пьрва младост.Трябва да си сложиш добьр изпарител .Един колега беше поставил(brc изпарител) насъщата кола .Тои бра ядове с маистора защото при настроиката на газ ,е имало гьрмежи вьв ваздушния филтьр,а това е убйствено за пьлната инжекция понеже има едно устроиство преди ваздушния филтер което измерва притока на въздух и то се скапва дори от един два гьрмежа.То му излезе 150лв на старо.За това те сьветвам да му ви сиш на главата докато ти постави уредбата ,и ако чуеш експлозиа във филтара,удри докато му омекне канчето.Щтото и на мене ми догаде от разбирачи.
Иначе колата върви като штура.Загуба на мошност няма да усетиш,понеже колата е стара ако е нова тогава се усеща доста разлика в това как ускорява.
И като избираш изпарителя вземи такьв да има запас от мошност(не тавана да му е твоита )По повод разхода на газ нямада ти се увеличи повече от 2л.
ак е регулирана както трябва.



Тема Re: pitane za AGUнови [re: dawn]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано16.05.02 00:20



За "майсторите" си прав! Нали знаеш лафа: Майсторе, майсторе, викам ти така, щото не ти знам името! Ама ако ти го знам, като ти гледам майсторлъка да .......твоята мама никога няма да ти кажа майстор!
Това в кръга на шегата! Това което знам със сигурност е че хората, които са вносители работят с определени сервизи и те не са какви да е хора! Днес уредих среща в петък с вносителите на Ловато, на Пролетния панаир в Пловдив. След разговора с тях съм сигурен, че ще мога да нозаво сервизите, с които работят и които дават необходимата гаранция за ебементите. Дори имат експонат на новата система за директно впръскване - и за нея ще разпитам! Така че повече инфо - в петък, най-късно в събота!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема За ебементите :))нови [re: Шkoдa]  
Автор TK3C ()
Публикувано16.05.02 08:36



До Ловато май продават на който иска, т.е. всеки гаражен сервиз може да купува от тях и да инсталира. Гаранцията важи. Нямат изискване за монтаж.
А ментета, колкото искаш.



Тема Това е за БМВ-тонови [re: alex]  
Автор TK3C ()
Публикувано16.05.02 08:37



Нали?



Тема Re: За ебементите :))нови [re: TK3C]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано16.05.02 21:31



Съгласен с теб, но все пак си имат сервизи с които работят, а и сервизи на които само продават.....!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re:нови [re: Шkoдa]  
Автор dawn (dusk)
Публикувано25.05.02 21:05



blagodarq na vsi4ki za suvetite!



Тема аз малко късно, но все пак да вмъкна...нови [re: dawn]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано26.05.02 23:45



Аз имам Рено 11 ТХЕ - 1.7 карбуратор. До преди няколко месеца си карах само на бензин, но реших, че колата е достатъчно стара, че да я глезя само с бензин, а и ми подариха една "чисто нова" руска газова уредба, която е седяла в кашона 10 години. Та никой майстор тук в Пловдив не можа да я настрои. Ходих и на газ анализатор. Не става и не става. Обаче аз като я пипнах веднъж и взе че заработи. Те общо взето майсторите като видят руско и бягат.....нали са майстори...... та мисълта ми беше, че колицата ми на бензин харчи 10, а на газ не съм стигал 11. Малко под 11 се върти, но е под 11, което ще рече, че нямам повишаване на разхода с повече от 10%. Като вървене - върви си доста добре, е, има разлика с бензина, но не е ужасно голяма. Иначе си имам някои други проблемчета с изпарителя - понякога ми задържа много високи обороти, сякаш нещо в него заяжда и за сега никой не може да ми каже какво.



Тема Re: аз малко късно, но все пак да вмъкна...нови [re: Airfan]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано27.05.02 09:34



По всяка вероятност говориш за изпарители НАМИ - производство на Беларус! Наистина почти всички бягат от тях, но смело мога да твърдя, че са много добри! Когато в Тула през 1994 г. монтирах такова чудо руснаците ми казаха: Братушка, караш докато се скапе напълно и го заменяш с нов, а това ще стане след 100 000 км. Не им повярвах! Наистина с него изкарах 100 и отгоре, после смених пълен комплект мембрани и клапани и продължи да работи докато го сменя с ЛАНДИ. Когато направих това, разбрах защо наричат руските - дървени. На студено палеше също като Ланди-то, на издържливост - също, но на пъргавост се оказа че е много по-тромав. Е, вярно е че човек може да го разбере, само като замени единия с другия, но все пак определено НАМИ-то е по-добър от българските изпарители.
Колкото до разхода - казваш 10%, ама малко не вървяла! Ами направи я да върви нормално и разхода ще ти отиде 20% над бензина. Но нали точно тук е номера - който иска да бяга плаща малко повече, който иска да кара нормално без шпорене - плаща по-малко!
За задържането - увери се най-напред че не ти задържа карбуратора, защото от карането на газ позасъхват осите на дроселовите клапи и често заяждат. Като остане на оборти, провери като бутнеш с ръка клапите дали няма да се оправи. Ако се увериш, че е от изпарителя, единственото място, от където може да става подобно нещо е клапанчето за нисокото налягане, монтирано на кобиличката, на която действа пружинката от оня големия болт. Понякога пружинката изскача от леглото си и заяжда в лоста та го задържа, но тогава обикновено започва да се дави от много газ, за това си мисля че е виновен карбуратора!
Успех в търсенето!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.