Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 20.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за гърмежите...нови  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано26.04.02 21:45



някой пита тука от какво се получават.... ами доколкото знам когато от изпарителя излиза сурова газ и влиза в системата се получават, също така гори и по повече газчица...

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Много гадно......:-(((нови [re: mistermeth]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано08.05.02 16:04



...аз имам Алфа 33 1,7 .... и да ти кажа направо съм разтроен....Гръмна и ми разгони фамилията.....
Сега си купих нов дебитомер обаче не смея да го сложа и да карам на газ с него, защото пак 150 лв не ми се дават.....
Искам да попитам - понеже имам един клапан дето му викат:"Антибум"...и явно той не помага...кажете какво да направя , за да не гърми...на всичко съм готов и пари ще похарча само...и само да я предпазя от тези гърменета, защото не може така - трябва да се оправи тая работа......

Помогнете!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Много гадно......:-(((нови [re: TCP/lP]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано08.05.02 17:03



Поразгледай предварително всички мнения на темата "гърмежи" из форума и може да откриеш път за решаване на проблема! Навярно си от София, на колегите съм дал поръчка да проверят тук.там и да дадат своите мнения за Газ-сервизите в столицата.
Принципно гърмежа може да се получи от сериозно обгазяване или грешка в запалването - прекъснати /намокрени/ кабели и дестрибуторна капачка! Цените на емулаторите катастрофално пада и вече да нямаш такова устройство при положение, че имаш инжекцион е престъпление!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Въпрос за Шкоданови [re: Шkoдa]  
Автор BatGoro (търсещ)
Публикувано08.05.02 17:42



Шкода, да те питам, за моя Пасат 1,6 моноджетроник ('89), двигателя е 1F, необходим ли е емулатор, има ли го на пазара (ако е необходим) и колко ще струва горе-долу?
Извинявай, че те занимавам с такива въпроси, но явно си навътре в нещата и може да знаеш?



Тема Re: Много гадно......:-(((нови [re: TCP/lP]  
АвторGAs (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 17:50



Gurmezite se pri4iniavat ot kofti centrovka na dvigatela.
Ot vsmukatelnite klapanite do plo4kata (smesitelia) ima gotova gorivna smes. kogato se zapali ot gore6ti gazove, izpusnati ot nedobre uplutniava6t klapan - bum.



Тема Re: Въпрос за Шкоданови [re: BatGoro]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано09.05.02 02:10



Обикновено за неща, които не знам със сигурност питам или използвам чужди думи! Знам от момчета и колеги, които са на "ТИ" с електрониките, че щом двигателят има ламбда-сонда и електроника е нужен емулатор. За различните марки и модели цената е различна, ако искаш провери на тел:048 /962248. Тези момчета ги правят в Пловдив и внасят някои други готови. Те със сигурност ще ти кажат точната цена и нужен ли е. Ако нещо не се получи - ще ти потърся друга информация!Успех!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Това ясно.....нови [re: GAs]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано09.05.02 08:32



....горе -долу знам как се получава.....въпроса е как мога да се предпазя от оредното гърмене???Какво трябва да направя???



Тема Аха.....нови [re: Шkoдa]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано09.05.02 08:34



...обясни ми моля те съвсем накратко какво прави този емулатор и къде се слага?



Тема Re: Въпрос за Шкоданови [re: Шkoдa]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано09.05.02 09:49



Шкода, този емулатор май не се слага на механичен инжекцион или греша?



Join the freeride everybody!


Тема Re: Аха.....нови [re: TCP/lP]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано09.05.02 10:19



Когато двигателят работи на газ, ламбда-сондата продължава да изпраща сигнали до електронния блок, който управлява запалването. Емулатора е един вид "Мошеник", който лъже блока с поредица от сигнали, имитиращи работата на ламбда-сондата. При изправни сонда и блок често се получава ефекта на натрупване на команди и грешки, които довеждат до спиране на работа на двигателя и гърмежи. Понякога това се отстранява, като се откачи акумулатора за десетина минути или след откачането плюсовия кабел се допира до масата, но така не се живее, не си е работа. Ето защо има ли автомобилът електронен блок и ламбда-сонда е хубаво човек да даде още малко пари и да си реши проблема веднъж за винаги!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.