Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 16.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ВАЗ 2101нови  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 00:44



Имам запазена лада 2101 и искам да й сложа газова уредба, каква марка е най добре да й сложа?



Тема Re: ВАЗ 2101нови [re: Ивaн]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано02.05.02 10:10



Този автомобил върви прекрасно с всички познати марки, стига да са в изправност и да са монтирани както трябва!
Бягай далеч от непознати имена! Заложи на такива като Ловато, Ланди, Марини, Хартог, та дори и на нов НАМИ от Беларус! Такива, дето са на съмнително ниска цена и завършват на .......ини, .......ели и разни други измислени често докарват допълнителни разходи и излиза още по-скъпо!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: ВАЗ 2101нови [re: Шkoдa]  
Автор mladeja ()
Публикувано02.05.02 20:57



Аз съм със същия автомобил и миналата година минах тая тема.Тогава се допитах и аз та ми казаха Ловато,Ловато и евентуално беларуска.Не се скъпих на парите и заразпитвах та се оказа че има Турско Ловата със 100 лв горе долу по евтина.Заложих на по скъпата и сега съм със нея.
Една препоръка ако не въртиш много или въртиш градско и искаш колата да върви както е вървяла на бензин не си вземай газова уредба.Аз я купих при цени на газта три пъти по ниски от тези на бензина.Сега не бих я взел - честно.Не че ми е правила мизерии напротив учудващо стабилна работа но ми гори 12 на сто за да върви горе долу както е на бензин.Е може и причината да е в монтаж центровки регулировки и т.н. но ме съмнява много да падне под 11 градско и извън на 8-9.За сравнение на бензин 7-8 и 9 градско.



Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: Ивaн]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:32




Но в момента, щото ми е КЕФФФФФ...мога да ти "подаря"... Ловато, на цена около 200 лева- НОВА....и бутилката, някъде около 55-60 лева ..и. около 25-30 лева окомплектация...направи си сметката и се обади-230122
Е, тази цена, не може да е за всички....но ...кой знае де....
Който изпревари, той ще натовари.



Тема Re: ВАЗ 2101- нема турско "Ловато"нови [re: mladeja]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:39



Турците си произвеждат вече турски газови уредби, не са лоши ,казват техничари, но нямат нищо общо с ловато , като външен вид.
Турски газови уредби, не могат да влязат тук...щото пазара е много центриран в Ловато, Каргаз, Старгаз,Стефанели...и тинтири - минтири.
Вярно е....не избирай рядък вид газова уредба, щото посли и по трудно с частите, а и майсторите, когато се настроят на един вид уредби, се специализират и конкурират в цените за монтажа.
Въпреки западането на пазара,цените не паднаха много низко.
Днес обиколих няколко сервиза, на колеги , монтиращи уредби.... за да вляза в час, ако съм пропуснал някоя клюка.



Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: Бюpoтo]  
Автор mladeja ()
Публикувано02.05.02 23:35



Точно за толкова ми предлагаха Турското Ловато.Е знаеш не съм търговец и вярвам на това дето ми казвате.Но в случая е така питам аз колко струва Ловато - отговарят ми Турското е ххх а Италианското е ххх.Е ако няма Турско как ще го предлагат тогава?



Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: mladeja]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано02.05.02 23:47



На бул.6-ти септември, малко преди Евросервиз може да намериш внос от Турция - от пиле мляко и на цени..........направо смешни:пълен кит "Ланди" без бутилка за 215лв.! Разните "....ели" и "......ини" са дори по 125лв. пак без бутгилката!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: mladeja]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 06:54



Това са търговски ходове, горчиво са ми познати....
ПРимерно "Евтино ли искаш или хубаво?"
Ето сега продаваме един алумасил, на 1.50 лева и същия на 5 лева.
Не зная каква е разликата като качество, но го купуват и единия и другия и често питаме така ...КОЕ ИЗБИРАШ.
И често хората казват - ДАЙ МИ СКЪПИЯ...макар, и аз да не зная кой точно , каква работа върши.
Но и двата вършат работа, щото много ги купуват....
А иначе , продаваме още няколко вида.
Същото е и с много работи....
Колегите, понякога .....е , да не пиша повече.
Не е изгодно да продаваш турска газова инсталация- НЕ МОЖЕШ ДА Я ПРОДАДЕШ- трудна е за работа, ако търсиш оборот...и няма нищо общо с Ловатото- ГРЕШКА НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ....




Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: Бюpoтo]  
Автор mladeja ()
Публикувано03.05.02 21:03



Нещо не разбрах.Кво пречи да ти каже че има само италианско Ловато?Ясно е че не може и дума да става за конкуренция.И щях да ида при него.А така отидох при друг дето не си направи труда да ме "лъже" както предполагаш че има и от двете.Така първия не ми взе парите с този "търговски" трик както се изразяваш.
Поне аз не обичам да пазарувам в магазини дето наедно стоят стоки менте и истински.Винаги могат да ти извъртят гаден номер нали?



Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: mladeja]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано03.05.02 21:15



Виж, не мога да ти отговоря на въпроса...кой и защо ти е отговорил така.
Само ти казвам, че турски ЛОВАТО НЯМА....и не можеш да сбъркаш турска уредба , с италианска.
Ако искаш, опитай....погледни, потърси турска уредба,виж я и я сравни с италианската.
Така , най малкото ще ти се вдигне общата култура по въпроса.
Аз често практикувам томи метод, когато не зная.
Ставам като пчеличките и обикалям от човек на човек и от магазин на магазин.....
Между нас казано ВСИЧКИ СТОКИ СА МЕНТЕ...или в качество ...или в цени.
Няма стоки, в които лъжата, да не си е казала думата.
Ако е вярно това, което пишеш...не би трябвало да купуваш нищо.
Или, да влизаш в магазини, които като цяло , са мелници на дявола....и изкушават хората ....за да им аткраднат парите.....

23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.