Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 16.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ВАЗ 2101  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 00:44



Имам запазена лада 2101 и искам да й сложа газова уредба, каква марка е най добре да й сложа?



Тема Re: ВАЗ 2101нови [re: Ивaн]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано02.05.02 10:10



Този автомобил върви прекрасно с всички познати марки, стига да са в изправност и да са монтирани както трябва!
Бягай далеч от непознати имена! Заложи на такива като Ловато, Ланди, Марини, Хартог, та дори и на нов НАМИ от Беларус! Такива, дето са на съмнително ниска цена и завършват на .......ини, .......ели и разни други измислени често докарват допълнителни разходи и излиза още по-скъпо!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: ВАЗ 2101нови [re: Шkoдa]  
Автор mladeja ()
Публикувано02.05.02 20:57



Аз съм със същия автомобил и миналата година минах тая тема.Тогава се допитах и аз та ми казаха Ловато,Ловато и евентуално беларуска.Не се скъпих на парите и заразпитвах та се оказа че има Турско Ловата със 100 лв горе долу по евтина.Заложих на по скъпата и сега съм със нея.
Една препоръка ако не въртиш много или въртиш градско и искаш колата да върви както е вървяла на бензин не си вземай газова уредба.Аз я купих при цени на газта три пъти по ниски от тези на бензина.Сега не бих я взел - честно.Не че ми е правила мизерии напротив учудващо стабилна работа но ми гори 12 на сто за да върви горе долу както е на бензин.Е може и причината да е в монтаж центровки регулировки и т.н. но ме съмнява много да падне под 11 градско и извън на 8-9.За сравнение на бензин 7-8 и 9 градско.



Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: Ивaн]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:32




Но в момента, щото ми е КЕФФФФФ...мога да ти "подаря"... Ловато, на цена около 200 лева- НОВА....и бутилката, някъде около 55-60 лева ..и. около 25-30 лева окомплектация...направи си сметката и се обади-230122
Е, тази цена, не може да е за всички....но ...кой знае де....
Който изпревари, той ще натовари.



Тема Re: ВАЗ 2101- нема турско "Ловато"нови [re: mladeja]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:39



Турците си произвеждат вече турски газови уредби, не са лоши ,казват техничари, но нямат нищо общо с ловато , като външен вид.
Турски газови уредби, не могат да влязат тук...щото пазара е много центриран в Ловато, Каргаз, Старгаз,Стефанели...и тинтири - минтири.
Вярно е....не избирай рядък вид газова уредба, щото посли и по трудно с частите, а и майсторите, когато се настроят на един вид уредби, се специализират и конкурират в цените за монтажа.
Въпреки западането на пазара,цените не паднаха много низко.
Днес обиколих няколко сервиза, на колеги , монтиращи уредби.... за да вляза в час, ако съм пропуснал някоя клюка.



Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: Бюpoтo]  
Автор mladeja ()
Публикувано02.05.02 23:35



Точно за толкова ми предлагаха Турското Ловато.Е знаеш не съм търговец и вярвам на това дето ми казвате.Но в случая е така питам аз колко струва Ловато - отговарят ми Турското е ххх а Италианското е ххх.Е ако няма Турско как ще го предлагат тогава?



Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: mladeja]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано02.05.02 23:47



На бул.6-ти септември, малко преди Евросервиз може да намериш внос от Турция - от пиле мляко и на цени..........направо смешни:пълен кит "Ланди" без бутилка за 215лв.! Разните "....ели" и "......ини" са дори по 125лв. пак без бутгилката!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: mladeja]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 06:54



Това са търговски ходове, горчиво са ми познати....
ПРимерно "Евтино ли искаш или хубаво?"
Ето сега продаваме един алумасил, на 1.50 лева и същия на 5 лева.
Не зная каква е разликата като качество, но го купуват и единия и другия и често питаме така ...КОЕ ИЗБИРАШ.
И често хората казват - ДАЙ МИ СКЪПИЯ...макар, и аз да не зная кой точно , каква работа върши.
Но и двата вършат работа, щото много ги купуват....
А иначе , продаваме още няколко вида.
Същото е и с много работи....
Колегите, понякога .....е , да не пиша повече.
Не е изгодно да продаваш турска газова инсталация- НЕ МОЖЕШ ДА Я ПРОДАДЕШ- трудна е за работа, ако търсиш оборот...и няма нищо общо с Ловатото- ГРЕШКА НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ....




Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: Бюpoтo]  
Автор mladeja ()
Публикувано03.05.02 21:03



Нещо не разбрах.Кво пречи да ти каже че има само италианско Ловато?Ясно е че не може и дума да става за конкуренция.И щях да ида при него.А така отидох при друг дето не си направи труда да ме "лъже" както предполагаш че има и от двете.Така първия не ми взе парите с този "търговски" трик както се изразяваш.
Поне аз не обичам да пазарувам в магазини дето наедно стоят стоки менте и истински.Винаги могат да ти извъртят гаден номер нали?



Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: mladeja]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано03.05.02 21:15



Виж, не мога да ти отговоря на въпроса...кой и защо ти е отговорил така.
Само ти казвам, че турски ЛОВАТО НЯМА....и не можеш да сбъркаш турска уредба , с италианска.
Ако искаш, опитай....погледни, потърси турска уредба,виж я и я сравни с италианската.
Така , най малкото ще ти се вдигне общата култура по въпроса.
Аз често практикувам томи метод, когато не зная.
Ставам като пчеличките и обикалям от човек на човек и от магазин на магазин.....
Между нас казано ВСИЧКИ СТОКИ СА МЕНТЕ...или в качество ...или в цени.
Няма стоки, в които лъжата, да не си е казала думата.
Ако е вярно това, което пишеш...не би трябвало да купуваш нищо.
Или, да влизаш в магазини, които като цяло , са мелници на дявола....и изкушават хората ....за да им аткраднат парите.....

23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...


Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: Cпpaвkи Aвтoчacти]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано03.05.02 22:10



Тъй като Форума е място, където всеки може да изкаже своето мнение, искрено се надявам че ще има такива от много препатили колеги! Това, което мога да потвърдя/а интересно кой и как ще го отрече/ е че има турски стоки, със съвнително качество, които са с "оригиналните" надписи - Бош, Ауди и Фолксваген, Опел и вс. други, включително и АГУ! Перфектна и въобще без капка срам имитация!
Не е тук мястото да се споменава и коментира разликата в цените на определени части тук и в Италия, Германия и др. страни, но е факт че я има!
Да не говорим, че се предлагат "оригинални" части, каквито фирмите-производителки на автомобили и техните сателити никога не пускат, като резервни!
Така че тази тема е бездънна яма, а потърпевшите сме всички ние, които "изгаряме"!
Точно за това споделянето на подобни неща във Форума не са антиреклама, а просто съвети на препатили!
Не пазарувам в ЕМ-комплект, не мога е не искам да правя преценка на качеството на неща, които не съм видял!Най-малкото не е честно!
Но на черното бяло никога не казвам и споделям каквото съм видял през вече 26-те години работа, като автомонтьор!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: ВАЗ 2101- избери си, имаме няколко виданови [re: Шkoдa]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано04.05.02 06:31



Турция е интересна страна.
Тя е МЕКА...за бизнеса у нас...и едва ли някой проходил в този бизнес, да не е продавал такава стока.
Разбира се, има си стоки с качество, които малко отстъпват на цените на западните ...има си и обратното.
Много западни фирми имат филиали там, в Турция и производственото ниво е много по високо от тук-от нашето.
Мащабите с други там...много народ са ...ама много.
Това не изключва боклуците и ментетата, на които турците са царе...
Няколко пъти съм ходил там, като по бизнес и съм впечатлен от темповете на развитието им.Приятно бях впечатлен.
Разбира се, като цяло ние живеем много по добре от тях...макар повечето от нас, да не го преценяват така.
За съжаление, много често ... и не без основание, турските стоки носят негативен елемент.
Ами...ако се върнете назад и си спомните, кои първи направиха внос на турски стоки?
Аз ги помня- циганета и турчета, от най визкото ниво...като интелект и образование.
Какво може ше , да се очаква, при подобни посредници?
Сега нещата се прмениха.
ПРимерно, за Ауди- 80 , мигачите и фаровете в броните, които тук стревуват втора употреба от порядъка на 150 лева,/един комплект/, внесени от там като нови, струват много по евтини.Това говори негативно, за българските търговци.За съжаление, такива са нещата.
Дега нещата се отсяха....и хората купуват по внимателно- имат имунитет вече.
Има неща, за които не бих рискувал да слагам по колата си.
Но им анеща, които не създават проблеми- скобички за водни съединения,пружинки разни, гайки самозаконтрящи се, пластмасови изделия, тапицерии, челни стъкла, ако са пробвани и от ясен производител....аксесуари и разни други.
Да знаете, как бързо се насочиха турците към производството на части за руски коли, без да мат такива в количество на пазара.
Смайващо беше....а ние-тукашните, които имахме и производствените мощности и персонал и собствен пазар, ГО ПРОПУСНАХМЕ И ЗАГУБИХМЕ.
Колко предпиятия обиколих едно време, колко се опитвах да съхраня или да създам тук производство на накои части- и нещо не успях да направя.
Всеки шеф, ме гледаше в ръцете, като гладно куче и обявяваше цени, по високи от вносните....за да може, да се пазари, за комисионни.
Като стана въпрос за надписите, да знаете , че при нас, подаряваме надписи, за Фолксваген и руски коли-турско поризводство, ...нямат никакво търсене и ...след като стояха с години, ...обявихме, че могат да бъдап подарявани, на определени клиенти, с рекламна цел.
Има много неща, но газови уредби, не продаваме....просто защото пазара не ги иска.Не представляват интерес, не се държат тук, постоянно на склад, цената им, не предразполага към рискове и проби.
ПРимерно, цените на едро за газови уредби, са оторо 180-185 лева "купува"- цена за селвиз и магезини и ...игледайте на какви цани са на пазара сега уредбите.
Само се огледайте и подпитайте....и мерете акъла на търговците.
Понякога , разговорим се с някой колега, и той ме съветва, да продавам та такива ....някакви си цени.
Ако се съберете няколко човека, за едновременна покупка на няколко уредби, цените чогат да паднат и по низко от 200 лева, само така ви информирам,макар да зная, че българите не са склонни, за групови покупки, а това понякога, дава възможност за да се спестят пари...
Еееехххх....спомени , спомени.
Та като извод, приемете избирателно някои неща от ттака наречената урската стока...., всъщност и да я приемате и да ве я приемате, често я купуване, без да подозирате това.
Важно е този който стои зад щанда, да е наясно с качествата на така наречената турска стока ...и да не е много беден мошенник, щото тогава нещата са безугледни....
Не би трябвало, да се отхвърля всичко...защото това не е целесъобразно.

23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.