Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 20.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Газ за инжекциони?нови  
Автор TK3C ()
Публикувано24.04.02 15:42



Въпроса ми е, какво допълнително трябва да се сложи, при газова уредба на инжекцион, и то Multipoint, с ламбда, knock sensor, airflow meter и т.н. всичките му джаджи. Допълнително спрямо стандартната конфигурация при карбуратор от бутилка, изпарител, тройник и плочка.
И защо толкова много проблеми се получават, специално при инжекциони, защо се получават гърмежи, или колата не работи стабилно, или пък се разваля работата и на бензин.

Също вярно ли е, че ламбда сондата се скапвала от работа на газ? И какво може да се направи във случая. Не трябва обаче да се забравя и ценовият фактор, защото едва ли някой иска да инвестира по 2000 в газова уредба, още повече за кола, която може и да не струва толкова..



Тема Re: Газ за инжекциони?нови [re: TK3C]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано24.04.02 23:34



На френските автомобилизадължително се поставя емулатор, нещо което е хубаво да го има всеки, но не всеки иска да плати допълнително 25-40лв, в зависимост от вида!Това ще предпази електрониката от натрупване на грешки и блокирания, които понякога са също предпоставка за гърмежи! Много хора не искат да разберат, че не е все едно да монтираш АГУ на москвич и ВАЗ и на автомобил с инжекцион! От там са бедите, че има много самозвани майстори, които си мислят че знаят всичко и могат всичко!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газ за инжекциони?нови [re: Шkoдa]  
Автор Mravoiad ()
Публикувано25.04.02 10:14



Шкода,да те питам къде във вашия край мога да намеря емулатор на такива цени,защото в София ми искат по 150 лв.Става випрос за Renault19 mono-injection.По евтино ще ми излезе да дойда да си го купя.



Тема Re: Газ за инжекциони?нови [re: Mravoiad]  
АвторR11man (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 13:44



Емулаторът представлява електрически товар, който е близък по стойност с товара на дюзите или дюзата.Всеки средно грамотен ел. техник трябва да може да ти направи такова нещо, то е елементарно и винаги съм се чудел на високите им цени.



Тема Re: Газ за инжекциони?нови [re: R11man]  
Автор Mravoiad ()
Публикувано25.04.02 15:23



Да,ама знаеш ли параметрите на инжектора.Освен това аз видях едно за моно инж.ама освен бобината не ми стана ясно защо има 2 релета.Нотова е само за инжектора.А ламбда сондата как да я симулирам.



Тема da be [re: Mravoiad]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано25.04.02 19:02



i mojta e 2000 i i mnoooooooooo gyrmi naposledyk, ama taka e po- WRC style:)
da vi kaja 4esno na men mi q slojiha direktno bez nikwi extri i po prinzip vyrveshe super osven kogato e mrysna gazta
nqmashe gyrmeji, ama dokato mi naglasi tihite oboroti onq se vidq v 4udo

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: Газ за инжекциони?нови [re: Mravoiad]  
АвторR11man (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 09:11



Ами, на инжектора съпротивлението можеш да измериш с омметър, а за симулация на лабда-сонда решението изисква прецизност на изпълнение, трябва да си се занимавал с електроника.Иначе частите за направата са не повече от 3-4 лв.



Тема Re: Газ за инжекциони?нови [re: R11man]  
Автор Mravoiad ()
Публикувано29.04.02 09:43



За инжектора не е само съпротивление,имаш и индуктивен товар и трябва да се изработи прецизно.За ламбда-сондата ако дадеш схема няма проблеми.



Тема Re: Газ за инжекциони?нови [re: Mravoiad]  
АвторR11man (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 10:19



Прав си, че намотката на инжектора е всъщност индуктивен товар, но на ключовия транзистор, който я комутира му е все едно дали резистор или бобина управлява.Виж, ако той беше изчисляван да комутира само активно съпротивление и му закачиш бобина, тогава е лошо,може да пукне.
Ако имаш желание можеш да направиш намотка, аз лично така съм правил, но работи и с резистор.
За ламбда-сондата, ако знаеш за какво служи и какъв изходен сигнал дава, веднага се сещаш с какво да я симулираш колкото да не трупа грешки.Ако искаш да я направиш да работи пълноценно и на газ, трябва да правиш нелинеен усилвател със съответната характеристика.Малко играчка е работата.



Тема Re: da beнови [re: mistermeth]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 15:02



Koj ti slaga w Ruse AGU-to?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.