Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 25.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я кажете  
Автор du (неадекватен)
Публикувано23.04.02 15:35



къде да си монтирам газова уредба на АУДИ 90 2000 куб. 20 V.
В София съм. Шъ почерпа.



Тема Re: Я кажетенови [re: du]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 20:48



AutoDix (Ul Rui planina) hwaleha gi po klubovete - tam ot evrobank ima tabeli, shte gi namerish
Wypreki che posledno kato bqh pri tqh razprawqha che na takiwa koli poweche nqmalo da montirat gazovi..
I az sym s audi 90, no 2.3.. (kupih q s gazova i e bila karana osnovno na gaz) no otkakto mi grumna nqkolko pyti weche si karam samo na benzin.

Interesno mi e drug s audi 90 imal li e problemi s gazovata? Poslednite gazajii na koito bqh predlojiha da si kupq now komplekt kabeli za sveshtite i pak nqma garanciq che shte trugne stabilno, po-prednite pyk smenqha membrani i nikakuv efekt, abe platih q taq gazowa na polvina i pak si karam na benzin....

Lichno az te savetwam da ne se wutrish da si slagash gazova specialno za tazi kola... Nqma mqsto da se sloji predpazna klapa i kago grumne otiwa prawo w airflow metera, koito beshe mejdu 1000-2000lv now.



Тема Re: Я кажетенови [re: du]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 22:36




Има доста сервизи.
И сега не всички имат работа.
В кой район на София живееш????
Щото , не си заслужава, от единия край, да те лашкам до другия край на града.
ПРивет ....



Тема Re: Я кажетенови [re: coredump]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано24.04.02 00:24



Е, за тия гърмежи се оставя гумата върху клапата без скоба, но това е ако случайно стане гърмеж! А той няма за какво да става, ако всичко ти е наред.
Обикновено гърми, когато се набере газ, при намокрени или прекъснати и напукани кабели, лули, дистрибуторна капачка, палец и т.н., т.е. смучеш газ, но не можеш да го запалиш, и в един хубав момент ти идва ток точно когато не трябва и....бум! За това електросистемата за високо напрежение трябва да е безупречна, след мивнка да се подсуши идеално, или да се покара на бензин докато изсъхне добре!
На къде-къде по-големи двигатели и автомобили има монтирани уредби и няма проблеми!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Я кажетенови [re: Шkoдa]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 09:58



Ne kazwam che ima problem s kubicite na dwigatelq
Edin poznat si kara bez problem BMW-to na gaz, samo che e karburator V6 140hp
no kaza che imal specialna klapa koqto pri gurmej zatwarq trybite i predpazwa airflow metera. Pri men nqma mqsto za takiwa extri... 5 cyl dwigatel w shasi za 4 cyl :)
Prav si za markuchite, kato kupih kolata go pitah choveka zashto nqmat skobi powecheto markuchi, toi mi kaza che *teoretichno* imalo wazmojnost da grumne gazovata... No na praktika grumna 3 pati, moje i poweche ama da ne sym usetil
Ne sym imal osobeni porajeniq ot tezi gyrmeji s izkljuchenie na finansovite po diagnostika na dwigatelq :-) Kakwo se okaza? Maistorite deto sa slagali gazovata bili uplytnili plochkata s nqkakwi hartiiki zalepeni s tikso!!! Bqha izduhani i smucheshe neizmeren wyzduh, taka che pochti ne mojeh da zapalq na benzin.

Hodih po razni gazajii posle, ne im haresa kak e zakrepen izparitelq (na dwigatelq i wkarvalo wibracii) mestiha go, zakachaha dopalnitelni trubi i t.n. i mi zakrepiha wsichki markuchi sys skobi. Kazaha che weche ne trqbwa da gurmi. Da ama i taka grymna. Toq put izbi gumeniq kapak na airflow metera i spored men si beshe naj-serioznia gurmej, oshte poweche che grumna w rucete na maistorite

Pone se znae koga gyrmi.. Ne e nujno da prawish izpalneniq po svetofarite :)
dostatuchno e prosto da natisnesh gazta leko i da q izwadish ot prazniq hod, sled 100tina takiwa leki forsiraniq grymna. Obqsniha mi che se poluchawal nedostig na gaz, dwigatelq se davi za moment i togawa obiknoveno gyrmqlo. Slagahme i elektroniki za regulatora na prazniq hod da ne padat oborotite (wupreki che kato q kupih si e bila karana osnovno na gaz i ne padaha lesno oborotite (i s nqkolko sekundi na benzin se oprawqshe ECU-to)

Ne sym protiv gazovite uredbi, dosta po-izgodno si e otkolkoto s Lada na benzin, samo deto e 2x moshtno, razhoda mi gradsko e 15/100 gaz, wdigam si po 190km/h bez problem

Samo che kakto kazwash iskalo perfektna elektronika, wisoki naprejeniq i t.n. Na men mi se wijda soleno da gi smenqm wsichki tezi neshta za da se okaja posle che problema ne idwa ot tqh A ostawa da bqh dal i oshte 600-700lv za nowa gazova uredba

Goworili sme s teb nqkude iz forumite, no zabrawih weche w koi tochno

Mnogo se radwam che naj-posle naprawiha klub za gazovite uredbi



Тема Re: Я кажетенови [re: coredump]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано25.04.02 00:02



За изпарителя е правилно да не е на двигателя, защото наистина от вибрациите може да се предизвика резонанс в пружинките на клапаните и лостовите системи!
Иначе никой не говори за пари от рода на 6-700лв! Зарежи тази работа! Просто в София нещата винаги се държат на много по-високи цени и определено сте си извоювали слава на хора с много пари и може "Да ви се режат главите!"
Сигурен съм, че има свестни майстори, които не са скъпари ! Именно тук е едно от местата, където всеки който знае нещо може да помогне на своите събратя по съдба! Нали за това поискахме този клуб, да си помагаме!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема BMW V6нови [re: coredump]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано07.05.02 18:29



Как още някой BMW фен не е изокал



Тема Re: Я кажетенови [re: du]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано07.05.02 18:35



Абе ти, че ще почерпиш - ще почерпиш ама защо не си се отчел за това Audi пред съответните Audi органи




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.