Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 24.04.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пилатес  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано15.06.06 16:22



Напоследък си надух главата с въпросния метод. Досега не съм влизала в този клуб и не знам дали сте обсъждали темата, но би ми било интересно, ако някой ми разкаже нещо от собствен опит - иначе литература и обяснения в нета намерих достатъчно.





Тема Re: Пилатеснови [re: Бpeт]  
Авторblue (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 05:13



Какво точно те интересува за пилатеса?
Задала си много общо въпроса...



Тема Re: Пилатеснови [re: blue]  
Автор Brett (лейди)
Публикувано16.06.06 12:38



Добре, уточнявам:

- много ли е трудно в началото, има ли опасност да не се научиш да правиш упражненията правилно и това да доведе до травми или до липса на ефект
- колко дълго трябва да се практикува и колко често, за да има ефект и какъв е ефектът

Пак моля, само от личен опит, четох доста, но друго е някой да каже конкретно как му се е отразило





Тема Re: Пилатеснови [re: Brett]  
Авторblue (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 13:52



Никой не се е родил научен. Да, във всеки стил в началото има опасност да не правиш упражненията както трябва, но нали затова има инструктори във фитнес и аеробик залите - за да те поправят и да ти помагат да ги направиш правилно. Както във всеки стил, така и в пилатеса, упражненията, които правиш са в определена последователност: има упражнения, които се правят в началото и подготвят тялото за следващите по-трудни движения. Ако спазваш това правило и ако съобразиш упражненията с твоето фитнес ниво, не би трябвало да има никакъв проблем. Предполагам си прочела, че системата пилатес дълго време се е използвала във възстановителни процедури след травми.

Може да се практикува и всеки ден. Като начало можеш да започнеш с три пъти седмично. А кога ще се появи ефект от упражненията, зависи от много фактори.



Тема Re: Пилатеснови [re: blue]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 21:35



Пилатес трябва да се опита, от преразкази не става. Най-вярно впечатление се създава като се изиграе един час...поне един час и то при читав инструктор





Тема Re: Пилатеснови [re: пипи]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 00:36



лошото е, че всеки втори вече "разбира" от пилатес



Тема Re: Пилатеснови [re: Бpeт]  
Автор mitq (непознат)
Публикувано11.08.06 22:41



v atletik ne shipchenski prohod pri dani tia e nai dobrata



Тема Re: Пилатеснови [re: Brett]  
Авторaqua (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 01:54



От личен опит: докато не бях научила упражненията, просто не се натоварвах, така че риск няма, води се щадяща гимнастика.
Аз си дръпнах Pilates for Dummies (филмче), там ти обясняват основните принципи, които са изключително важни (позиции, как да си държиш корема, как да дишаш, как да не се претоварваш и т.н.), за да ти стане ясно какво правиш и ти показват класическите упражнения, около 20 мин е и става за дните, в които те мързи да ходиш до залата.
Ефект определено има, но трябва постоянство.



Тема Re: Пилатеснови [re: aqua]  
Авторaqua (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 14:51



Иначе аз ходя при Галя в Боди Арт Кали и сьм адски доволна, в момента не води тя, защото отпускарства, а Надя, която също е много добра, завършила е кинезитерапия.



Тема Re: Пилатеснови [re: mitq]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 11:56



Що да е най-добрата...да не би да има диплом от Англия или Щатите. Айде без определения за "най" и "по", оставете хората сами да преценяват, не сме дебили






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.