Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 19.04.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Тема КЛЕКОВЕнови  
Автор yes_no (любопитна)
Публикувано06.06.06 14:19



Здравейте !

Искам да повдигна и постегна задника си. Последното ми предпочитания са упражнения в домашни условия. Сред упражненията, които правя напоследък включих и клекове. Не за друго, а защото при тях ми се струва неизбежно включването на седалищните мускули. Като цяло каквито и упражнения за задника да правя, винаги имам усещане, че тормозя мускулите на бедрата, но не и седалищните.
Да, обаче ....
Наскоро един колега каза, че допукам грешка с правенето на клекове и, че така ще постигна нежелан резултат. Направи сравнение между задниците на културисти и на щангисти. Според него културистите имали малки и стегнати задници, защото правели само приклякания, за разлика от щангистите, които си правят пълни клекове. Как мислите вие ? Прав ли е ? Да спра ли с клековете или да дерзая без притеснения ?

Винаги може да бъде и по-добре!



Тема Попаднала си на поредния фитнес-гений, споко.нови [re: yes_no]  
Автор Имaлo eднo вpeмe ... (...в/ъв/ Дружба)
Публикувано07.06.06 20:35



Вероятността да направиш задник на щангист с клекове в домашни условие е съпоставима с вероятността оня умник дето ти го е казал да осъществи полов контакт със същество от женски пол. Ако съм се изразил сложно, превеждам - вероятността клони към 0. Не знам с какви уреди разполагаш вкъщи, но можеш да пробваш следното: слагаш точилката (тая, дето баба ти месеше корите за баницата едно време) зад врата и правиш крачка напред с единя крак, все едно искаш да коленичиш на другото коляно. Крачката с е такава дължина, че когато коляното достигне пода, да е близо до петата на предния крак (тоя, с който си направила крачката). След това се изправяш и прибираш крака в начално положение. Правиш същото с другия крак. Тва е едно повторение. Правиш 12-15 такива повторения и следва почивка - това е една серия. Правиш 3-4 такива серии (стига да можеш). Давам ти го като алтернатива на клековете (може да го правиш и след тях, разбира се).



Настройте клубовете по ваш вкус!

Тема Re: КЛЕКОВЕ [re: yes_no]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано07.06.06 22:33



Прави дълбоки напади.





Тема Не прави дълбоки напади!нови [re: yes_no]  
Автор Имaлo eднo вpeмe... (...в/ъв/ Дружба)
Публикувано08.06.06 10:56



Тва, дето се опитах да го опиша по-горе се нарича разговорно `напади`. Пробвай да изпълниш упражнението по описания от мен начин, а след това направи по-дълга крачка с предния крак. Второто се нарича `дълбок напад`. Ако го усещаш по-добре, прави го (сигурен съм, че `плиткия напад` е по-добър за това, което търсиш).



Настройте клубовете по ваш вкус!

Тема Re: КЛЕКОВЕнови [re: yes_no]  
Автор Юнoнa (божествена)
Публикувано10.06.06 23:08



Ооо, струва ми се, че твоят приятел е в сериозна грешка... Клековете са ми любимото упражнение за седалищни мускули. Най-много обичам плието - краката се разтварят на ширина, по голяма от ширината на рамете, стъпалата сочат навън. Взимаш някаква тежест в ръце (напр. дъмбел) и клякаш, докато коленете се сгънат под ъгъл 90 град. Стараеш се гърбът да е изправен, а дупето да не е изпъкнало назад (да стои по права линия с гърба). Важно е коленете да не "излизат" пред линията на пръстите на краката. При изправянето трябва да усещаш напрежение в седалищните мускули. Това е.
А за щангистите - хм, не знам...може би ако клякаш с по 100 кг.





Тема Re: КЛЕКОВЕнови [re: Юнoнa]  
Авторmonika (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 22:47



Ето това е обяснение - до къде се кляка, как се прави, позицията на тялото и прочие. А билдерите само термини разясняват. Освен дълбок напад му викат и лъндж, ама кво от това? Ако не му кажеш на човек, че коленете му например трябва да са под прав ъгъл може да натовари кръстата връзка да речем и други тънкости. Докато плието е обяснено перфектно ясно. Това си е мое мнение де.



Тема Re: КЛЕКОВЕнови [re: yes_no]  
Автор yes_no (любопитна)
Публикувано31.07.06 09:15



Здравейте!
Няколко пъти опитах да отговоря или поне да благодаря на отговорилите на питанката ми, но все нещо се прецакваше и така и не успях.
Благодаря за мненията ви!
Аз си продължавам с клековете и напъдите. Сега имам друг въпрос:
Какво препоръчвате
- неколкократни напъди на единия крак и после същото с другия или постоянно редуване ?
- напъди с крачка напред или с крачка назад ?
Изобщо има ли значение и какво или разликата е пренебрежително малка ?

Благодаря ви предварително !
Успешна седмица на всички !

Винаги може да бъде и по-добре!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.