Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 29.09.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема malko pomosht?нови  
Автор16f (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 11:44



Zdravejte,
az sum na 16 i jiveq v Sofia-Lulin.
Predi 2 godini bqh slaba,no za godina i polovina kachih izlishni kilogrami.Ne sa poveche ot 5-6,no dosta sum se otpusnala,a i stegnatoto mi dupe si otide:(.
Ne sum mnogo po dietite,no ako trqbva bih se podlojila na takova neshto.
Hodih 2 puti na aerobika.Purviqt put nakraq mi stana malko losho,no smetna,che e ot tova,che pochti ne bqh qla.No 5 dni sled tova imah UJASNA muskulna treska.Otidoh v subota,a v nedelq edvam stanah ot legloto.Sledobqd imah sreshta,koqto otlojih zaradi ujasnite bolki-ne mojeh da se dvija.
Vtoriqt put beshe sled okolo 2sedmici i situaciqta obshto vzeto se povtori.
Ne sum hodila otnovo,zashtoto tova oznachava da se suobrazqvam s aerobikata i da ne moga nikude da otida sled tova.
Normalno li e da se poluchava takava neponosima muskulna treska???

No ne tova e osnovnata mi tema.Iskam da vi popitam kak moga da se stegna malko i da otslabna za ne poveche ot mesec-mesec i polovina? Znaq,che trqbva da sportuvam,da qm po-malko i t.n.,no znaq,che ne vsichki sportove sa tochno za otslabvane. Sushto taka kogato ne qm,mi stava losho i se e sluchvalo da pripadna.
Molq Vi da mi preporuchate nqkoi sport,kakto i ako moje i nqkoq dobra sportna zala v Lulin(hodila sum v Sportniq center sreshtu poshtata-tova,koeto se vodeshe instruktor,otkaza da se zanimava s men). A sushto taka i nqkoq dobra dieta,koqto da ne e drastichna.Ne vqrvam v chudotvornite rezultati,predpochitam trainite.
P.S.Tichaneto polezno li e za otslabvane ili ot nego muskulite se stqgat?



Тема Re: malko pomosht?нови [re: 16f]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано02.05.02 13:05



направо настърхнах, докато четях. не прави глупостта да не ядеш- по- тъпо нещо от това в твоя случай няма! миналото лято аз имах подобен проблем- беше точно преди баловете и бях решила да сваля 2 килограма на всяка цена. случи се така, че почти цял ден не бях яла, 2 часа седях в някаква задушна пробна, за да си украсяват роклята и пр. простотии, да не говорим за напрежението покрай кандидатстудентските изпити. завърших в пирогов, на системи глюкоза. изплаших всичките ми близки хора /най- добрата ми приятелка щеше да ме набие, че си правя подобни експерименти /, да не говорим, че това беше най- страшното преживяване в живота ми. така че отиди на лекар, защото може би имаш ниско кръвно и никога, за нищо на света не гладувай!

относно бягането- това за мен е един от най- страхотните начини за се поддържаш във форма и да отслабнеш. лично аз страхотно обичам да бягам, но пък много хора не споделят моето мнение, така че е хубаво просто да намериш спорт, който обичаш и да си постоянна. колкото до мускулната треска- ако не си спортувала никога през живота си и ако тренировката е била доста натоварваща, мисля че е възможно да получаш подобно нещо.

щом искаш да си щастлив, бъди!


Тема Re: malko pomosht?нови [re: 16f]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано02.05.02 14:39



По този въпрос доста се е изписало тук и за да не се повтаряме ето ти няколко линка:

, и , има и още много такива но трябва да се разтърся.

Тая работа с гладуването нистина никак не е добра За да го правиш ти трябва пълна почивка, а момиче на 16 едва ли може да си почива по цял ден. А и ти още растеш и би трябвало да ядеш повече, а не по-малко. Разбира се не трябва да се прекалява
Единствено след 20:00 часа е хубаво да не се яде.

Това, че си имала мускулна треска си е съвсем в реда на нещата. Но това, че този или тази която е водила аеробиката, те е довела до това състояние не говори добре за нея като специалист. Към всеки трябва да се подхожда индивидуално, още повече към начинаещите

Ето ти два спорта за отслабване: 1.Плуване и 2.Тичане. Но е много важно как го правиш - трябва да е с умерено темпо и голяма продължителност (40-60 мин.) и без почивки по възможност. Пулсът ти не трябва да надвишава 120 - 140 удара в минута. Ако след тренировката получиш мускулна треска значи си прекалила с темпото. За да те окуража ще ти кажа че и аз бягам от 4-5 седмици и съм свалил 3-4 кг от корема! /и преди не бях дебел, някой да не си помисли нещо/. Преди това правих един месец коремни преси всеки ден, но освен че ми стана по здрав, нямаше друг ефект Оптимално е около 3 пъти в седмицата да тичаш, плуването е по изморително може и по-малко. През останалото време може и други работи да си тренираш, ако те влече. И винаги си давай ден-два почивка. Тъй като не си спортувала до сега, първите седмици го давай много леко.
Успех
И тичането по-скоро оформя краката ...



Тема Re: malko pomosht?нови [re: 16f]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано02.05.02 15:03



аз пък съм в красна поляна
що не минеш да обсъдим проблема на 4 очи
за тия 2 пъти в които си ходила на аеробика не постигна ли нужния ефект



Дойде време за море и мадамите дет киснат в кафетата се сетиха и за фигурата си



Тема Re: malko pomosht?нови [re: Fast Taker]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано02.05.02 16:56



ти по колко км. бягаш на ден? наистина ли само по три пъти седмично?
междудругото, по кое време е най- добре да се тича??

щом искаш да си щастлив, бъди!

Редактирано от Jasmine на 02.05.02 17:00.



Тема Re: malko pomosht?нови [re: Jasmine]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано02.05.02 17:32



Не знам, бягам на време - 1 час. Не тичам повече от три пъти, дори и по-малко защото не ми остава време. Май сутрин преди изгрев е най-добре да се прави



Тема Re: malko pomosht?нови [re: Fast Taker]  
Автор nia ! (flying devil)
Публикувано02.05.02 19:25



stawa i we4er malko predi zalez(we4e denja e po-dulug,taka 4e kum 18:30-19:00h),waznoto e da ne e ubijstwena zega,za6toto se polu4awat neprijatni situacii i naj-we4e silno dehidratirane



Тема Re: malko pomosht?нови [re: 16f]  
Авторl idea si niama (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 19:50



Za biaganeto.Spodeliam mnenieto,4e e za predpo4itane da se biaga sutrin predi
izgrev slance.Za silovo natovarvane za predpo4itane e ve4er,no ne mnogo kasno.
Imam predvid da e poslednoto natovarvane za denia.



Тема Re: malko pomosht?нови [re: l idea si niama]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано02.05.02 19:56



аз обаче сутрин съм напълно неадекватна и не мога да хапне каквото и да било, още по- малко да бягам. веднъж пробвах- минах около половин километър и направо щях да припадна от умора. затова ходя към 21.30, но ме притеснява, че е доста късно.

щом искаш да си щастлив, бъди!


Тема Re: malko pomosht?нови [re: Jasmine]  
Авторl idea si niama (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 20:46



Vajnoto e da namira6 vreme,za da poddarja6 forma.Pak za biaganeto predi izgrev
slance,koito nameri i po4ustva smisal podplaten s jelanie 6te go napravi.V na4alo-
to e trudno dokato ne se izgradi navik.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.