Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Съвети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Саможив човек в колективнови  
Автор plamen_1975-209689 (непознат )
Публикувано18.03.17 18:28



Нямам идея защо, но съм интроверт, който повечето време е вглъбен в себе си. Не знам в резултат на това или обратното, но и не умея да помня хора и подробности за тях. Наскоро проумях, че за обикновеноте хора аз изглеждам надут и високомерен, щом не са достойни да се включвам в безсмислените им светски разговори а за по-голямата част, даже да ги запомня кои са. Супер рядко, някой забелязва каква е всъщност ситуацията, но от него освен съжаление, друго и не очаквам. Естествено, налага ми се да общувам с някои хора, но отношенията ни поради гореописаното не са блестящи. На работа най-вече, въпреки че си върша съвестно задълженията, често ме гледат на криво заради тази моя особеност. Има ли някакъв вариант, да не се дразнят от това, че не общувам с тях, както те биха искали. Просто не е по силите ми, какво да направя?



Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: plamen_1975-209689]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.03.17 00:20



Не е твой проблем как те възприемат околните хора.

Ако ти си коректен спрямо тях, вежлив, възпитан, нищо повече не би могъл да сториш за по-доброто ти приемане от тях. Защото някои неща, които опират до темперамент, до отвореност към другите, общителност, не могат да се променят лесно, а не знам и дали е нужно.

А и сигурно има хора, които харесват по-затворените в себе си. Например, аз не си падам особено по бъбривците. Дори понякога повтарям наум ,,Млъкни, млъкни, лошо ми става от дърдоренето ти".

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: saksun]  
Автор funy77 ()
Публикувано23.03.20 12:06



Много добър, отличен съвет. Аз поради саможивост си избрах професия, която да не ме принуждава да работя в колектив. Когато работих в колектив, не да нямам опит, толкова ми беше трудно да не се дразня от факта, че всеки си е бам-башка, че и шефовете и те.

Съветът ви важи и за хора като мен, които работят или си стоят вкъщи - когато съм в крачка се изолирам дори от тях. Ако чета книга, да речем. Или при общуването с обкръжението спазвам препоръчания от вас стил на поведение.

Хубав клуб. Жалко, че е така изоставен.





ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ!



Извинявам се, но забравих как се поставят картинки в клубовете.
Илюстрацията към честитката е в линка.


След пореден неуспешен опит да сложа картинка се отказвам. Това ми беше редакцията.


Редактирано от funy77 на 23.03.20 13:39.



Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: funy77]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.20 20:12



Честита пролет и на Вас!



Смятам, че човек не си избира да бъде интроверт, просто си е такъв. Важното е да не го счита за недостатък и да не се бои, че не се харесва на другите.

Може би трябва да съобразява някои неща като избора на професия, примерно, с този факт. Така ще може да чувства удовлетворение от работата си без излишни притеснения, а иначе, разни други занимания - четене, спортуване, разходки (не сега) и др., може да ги върши изолирано от други хора.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: saksun]  
Автор funy77 ()
Публикувано25.03.20 17:29



Благодаря!



Голямо, направо глобално затопляне обаче, не намирате ли?
------------------------

Отново сте много много сте права, чудесно казано!

Отново в десятката. Избрах си свободна професия именно защото си познавам природата, но се съобразих и с още нещо - да ми харесва това, което ще работя. Да натоварва сивото ми вещество и да ме обогатява. И не сбърках.

С оглед сегашната ситуация се сещам за прочетена навремето случайно попаднала ми статия покрай някаква поръчка за сайт за здравословен живот, когато си правех справка. Интересна и убедителна статия, че мозъкът поддържа не само интелекта, но и младостта на тялото, съответно - диктува парада относно здравето, имунитета, външността. Следователно залог за здраве било мозъкът да не мързелува. С което аз се съгласих и така, както разсъждавах, стигнах до извода, че на мозъка понякога му писва от качествата на носителя му, който с времето започва да деградира и предпочита да не се дразни от него, присва му. И престава да го е грижа за овехтяването на тялото. Разбира се, мнението ми е малко крайно, но си е мое и не го натрапвам никому.

Просто имам пред очите си примера на майка ми, която на нейните години е с бистър ум и изглежда добре (колежки сме по професия). Чете, интересува се от всичко. И не само нейния пример. В света, за щастиие има много такива хора.

Имате много хубава сигнатура, моята е в профила и не е за тук, за този разговор и в този клуб, където тя не е валидна, затова не я поставям. . Освен това скоро ще я махна. На интровертите бързо им омръзват някои неща.

Сетих се за още нещо: Смехът лекува. При това буквално. Четох за някакъв англичанин, болен от рак, комуто дали малко време да живее и той се бил затворил със смешни четива от автори като Джером Джером и други майстори на жанра. Четял и се смял, близките му смятали, че е полудял, но не го закачали, само му носили поредните смешни четива, комикси, всичко. И той взел, че оздравял.

Толкова приятен събеседник сте, че въпреки намерението ми да пиша след половин година, година-две, отговорих - както се казва, никога не се заричай. Ако вие ми отговорите - ще ви прочета и мълчанието ми ще е съгласие и одобрение. Мислим и усещаме нещата в хармония.


Редактирано от funy77 на 25.03.20 18:01.



Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: funy77]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.03.20 00:52



Хубаво е човек да харесва служебната си работа, а не тя да служи единствено за изкарване на прехраната му.



Да, за умствената дейност е препоръчително да се запази колкото се може по-дълго във времето. Добре е главният мозък да работи, да се занимава с дейности като четене, решаване на кръстословици, слушане на радио, разговори.

Възрастните хора след пенсиониране трябва да останат отворени към света, да се интересуват от нови за тях неща дори, да се занимават със свои хобита. Това е важно за тонуса им и за ежедневието, което си изграждат, защото то е различно от предишното на работещ човек, но пак би могло да бъде интересно и занимателно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема goodbye, all the bestнови [re: saksun]  
Автор funy77 (observer)
Публикувано19.06.20 14:01



Да, точно тези съвети давам на мама.
Много са полезни, особено за здравето на старите хора, на остаряващите домакини, веещи си при топли вълни с ветрило.

Иначе аз се скъсвам от работа дистанционно - ние, хората със свободна професия сме така. Плаща ни се за реално свършена работа, а не за стоене в някакъв офис по график.

Апропо, в моята работа няма пенсиониране.
Такава ми е професията, свободна.
И това може би е най-хубавото. Не, най-хубавото е, че мозъкът ми не мухлясва. Не се спиртосва и не лоясва поради съпътстващите безделието начини за борба с лошото настроение.

Тъжно и жалко би било да съм зрял човек без професия, да кисна в интернет и да остарявам, реализирайки се като политиканстваща и клюкарстваща домакиня.

Извинете за късния отговор - наистина ми беше приятно да си поговорим.

Желая Ви здраве и късмет,
и всичко най добро!

Goodbye



Музикален поздрав, малко е ретро, но дано го харесвате и вие The Guess Who (The Gaming Productions, with lirycs), като мен.



;)

Редактирано от funy77 на 19.06.20 14:21.



Тема bye-bye, колектив, отцепвам сенови [re: funy77]  
Автор funy77 (observer)
Публикувано19.06.20 14:30



bonus-track for him, they knows who.




Mad Max - Motorhead - Ace of Spades (Working Version)

;)

PS.




Motorhead - I'm so Bad (Baby I Don't Care)



PPS


Motorhead-Too Good to Be True (Subtitulado en espanol & Lyrics)

Текста го има на английски, затова няма нужда да го превеждам от испански.

Редактирано от funy77 на 19.06.20 16:23.



Тема Re: goodbye, all the bestнови [re: funy77]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.06.20 09:25



Да, харесва ми музикалният поздрав. Благодаря, всичко хубаво и на Вас!





Тема bye-byeнови [re: funy77]  
Автор kkrekk (Mad Max *)
Публикувано01.07.20 03:03



Аре стига се занимава с тия чао-бао.

Скив какъв бан имаме групата.


От: kkrekk
Получена: 01.07.20 02:58

Забранено е да изказвате мнения или да оставяте бележки. Причината за тази забрана е: прабаба Шизи (до 16.08.2042 08:48, Ban code: 7476)

това е също мой никнейм.
тоя бан е за titanik77.
оня дето в клуб Тероризъм яко се

е изявил.

Ариведерчи.
Включвам се щото...

Щото това 160 ме изнервя -
161 ми е по-комфортно.

Да ти обясня, що не ме кефи.
Пречукаха Линкълн, 16 президент на САЩ.
И не успя да стане 15 президент.
Спечели на изборите за 16.

Сега копирам тЕмата, щото ще трият.

Думата чифути не ги нерви в клуб тероизъм, темата за атентата на рождения ден на Васил Левски си стои.


Малка грешка е станала - били са 140 - числото надявола.
ами пак не ме кефи.
141 е сто пъти по-добре...

Чакай бе.
Титаника има май 160? Ох, отдъхнах си - титаника има 62...




Чакам да стане 03:18

Карай.
Квото такова.
Не ми манипулират за пръв път времето.
Тъпо, баце.
На компа долу пише 03.19.

Редактирано от kkrekk на 01.07.20 03:08.
А редактирах преди има-няма 3-4 минути.

При мене на компа пише 03:20

kkrekk на 01.07.20 03:11.


Norwegian Special Forces | "Prepare for Tomorrow's Threats, Today"


ПОЗДРАВИ ГИ ЗА ЧАО-БАО С НЕЩО ЕВРОПЕЙСКО БЕ...
ПРИ МЕНЕ Е 3:30 - ПРИ ВАС НЕ ЗНАМ, И БАШ МЕ БРИГА.

Редактирано от kkrekk на 01.07.20 03:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.