Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Съвети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Саможив човек в колектив  
Автор plamen_1975-209689 (непознат )
Публикувано18.03.17 18:28



Нямам идея защо, но съм интроверт, който повечето време е вглъбен в себе си. Не знам в резултат на това или обратното, но и не умея да помня хора и подробности за тях. Наскоро проумях, че за обикновеноте хора аз изглеждам надут и високомерен, щом не са достойни да се включвам в безсмислените им светски разговори а за по-голямата част, даже да ги запомня кои са. Супер рядко, някой забелязва каква е всъщност ситуацията, но от него освен съжаление, друго и не очаквам. Естествено, налага ми се да общувам с някои хора, но отношенията ни поради гореописаното не са блестящи. На работа най-вече, въпреки че си върша съвестно задълженията, често ме гледат на криво заради тази моя особеност. Има ли някакъв вариант, да не се дразнят от това, че не общувам с тях, както те биха искали. Просто не е по силите ми, какво да направя?



Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: plamen_1975-209689]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано19.03.17 00:20



Не е твой проблем как те възприемат околните хора.

Ако ти си коректен спрямо тях, вежлив, възпитан, нищо повече не би могъл да сториш за по-доброто ти приемане от тях. Защото някои неща, които опират до темперамент, до отвореност към другите, общителност, не могат да се променят лесно, а не знам и дали е нужно.

А и сигурно има хора, които харесват по-затворените в себе си. Например, аз не си падам особено по бъбривците. Дори понякога повтарям наум ,,Млъкни, млъкни, лошо ми става от дърдоренето ти".

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: saksun]  
Автор funy77 ()
Публикувано23.03.20 12:06



Много добър, отличен съвет. Аз поради саможивост си избрах професия, която да не ме принуждава да работя в колектив. Когато работих в колектив, не да нямам опит, толкова ми беше трудно да не се дразня от факта, че всеки си е бам-башка, че и шефовете и те.

Съветът ви важи и за хора като мен, които работят или си стоят вкъщи - когато съм в крачка се изолирам дори от тях. Ако чета книга, да речем. Или при общуването с обкръжението спазвам препоръчания от вас стил на поведение.

Хубав клуб. Жалко, че е така изоставен.





ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ!



Извинявам се, но забравих как се поставят картинки в клубовете.
Илюстрацията към честитката е в линка.


След пореден неуспешен опит да сложа картинка се отказвам. Това ми беше редакцията.


Редактирано от funy77 на 23.03.20 13:39.



Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: funy77]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.03.20 20:12



Честита пролет и на Вас!



Смятам, че човек не си избира да бъде интроверт, просто си е такъв. Важното е да не го счита за недостатък и да не се бои, че не се харесва на другите.

Може би трябва да съобразява някои неща като избора на професия, примерно, с този факт. Така ще може да чувства удовлетворение от работата си без излишни притеснения, а иначе, разни други занимания - четене, спортуване, разходки (не сега) и др., може да ги върши изолирано от други хора.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: saksun]  
Автор funy77 ()
Публикувано25.03.20 17:29



Благодаря!



Голямо, направо глобално затопляне обаче, не намирате ли?
------------------------

Отново сте много много сте права, чудесно казано!

Отново в десятката. Избрах си свободна професия именно защото си познавам природата, но се съобразих и с още нещо - да ми харесва това, което ще работя. Да натоварва сивото ми вещество и да ме обогатява. И не сбърках.

С оглед сегашната ситуация се сещам за прочетена навремето случайно попаднала ми статия покрай някаква поръчка за сайт за здравословен живот, когато си правех справка. Интересна и убедителна статия, че мозъкът поддържа не само интелекта, но и младостта на тялото, съответно - диктува парада относно здравето, имунитета, външността. Следователно залог за здраве било мозъкът да не мързелува. С което аз се съгласих и така, както разсъждавах, стигнах до извода, че на мозъка понякога му писва от качествата на носителя му, който с времето започва да деградира и предпочита да не се дразни от него, присва му. И престава да го е грижа за овехтяването на тялото. Разбира се, мнението ми е малко крайно, но си е мое и не го натрапвам никому.

Просто имам пред очите си примера на майка ми, която на нейните години е с бистър ум и изглежда добре (колежки сме по професия). Чете, интересува се от всичко. И не само нейния пример. В света, за щастиие има много такива хора.

Имате много хубава сигнатура, моята е в профила и не е за тук, за този разговор и в този клуб, където тя не е валидна, затова не я поставям. . Освен това скоро ще я махна. На интровертите бързо им омръзват някои неща.

Сетих се за още нещо: Смехът лекува. При това буквално. Четох за някакъв англичанин, болен от рак, комуто дали малко време да живее и той се бил затворил със смешни четива от автори като Джером Джером и други майстори на жанра. Четял и се смял, близките му смятали, че е полудял, но не го закачали, само му носили поредните смешни четива, комикси, всичко. И той взел, че оздравял.

Толкова приятен събеседник сте, че въпреки намерението ми да пиша след половин година, година-две, отговорих - както се казва, никога не се заричай. Ако вие ми отговорите - ще ви прочета и мълчанието ми ще е съгласие и одобрение. Мислим и усещаме нещата в хармония.


Редактирано от funy77 на 25.03.20 18:01.



Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: funy77]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.03.20 00:52



Хубаво е човек да харесва служебната си работа, а не тя да служи единствено за изкарване на прехраната му.



Да, за умствената дейност е препоръчително да се запази колкото се може по-дълго във времето. Добре е главният мозък да работи, да се занимава с дейности като четене, решаване на кръстословици, слушане на радио, разговори.

Възрастните хора след пенсиониране трябва да останат отворени към света, да се интересуват от нови за тях неща дори, да се занимават със свои хобита. Това е важно за тонуса им и за ежедневието, което си изграждат, защото то е различно от предишното на работещ човек, но пак би могло да бъде интересно и занимателно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема goodbye, all the bestнови [re: saksun]  
Автор funy77 (observer)
Публикувано19.06.20 14:01



Да, точно тези съвети давам на мама.
Много са полезни, особено за здравето на старите хора, на остаряващите домакини, веещи си при топли вълни с ветрило.

Иначе аз се скъсвам от работа дистанционно - ние, хората със свободна професия сме така. Плаща ни се за реално свършена работа, а не за стоене в някакъв офис по график.

Апропо, в моята работа няма пенсиониране.
Такава ми е професията, свободна.
И това може би е най-хубавото. Не, най-хубавото е, че мозъкът ми не мухлясва. Не се спиртосва и не лоясва поради съпътстващите безделието начини за борба с лошото настроение.

Тъжно и жалко би било да съм зрял човек без професия, да кисна в интернет и да остарявам, реализирайки се като политиканстваща и клюкарстваща домакиня.

Извинете за късния отговор - наистина ми беше приятно да си поговорим.

Желая Ви здраве и късмет,
и всичко най добро!

Goodbye



Музикален поздрав, малко е ретро, но дано го харесвате и вие The Guess Who (The Gaming Productions, with lirycs), като мен.



;)

Редактирано от funy77 на 19.06.20 14:21.



Тема bye-bye, колектив, отцепвам сенови [re: funy77]  
Автор funy77 (observer)
Публикувано19.06.20 14:30



bonus-track for him, they knows who.




Mad Max - Motorhead - Ace of Spades (Working Version)

;)

PS.




Motorhead - I'm so Bad (Baby I Don't Care)



PPS


Motorhead-Too Good to Be True (Subtitulado en espanol & Lyrics)

Текста го има на английски, затова няма нужда да го превеждам от испански.

Редактирано от funy77 на 19.06.20 16:23.



Тема Re: goodbye, all the bestнови [re: funy77]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.06.20 09:25



Да, харесва ми музикалният поздрав. Благодаря, всичко хубаво и на Вас!





Тема bye-byeнови [re: funy77]  
Автор kkrekk (Mad Max *)
Публикувано01.07.20 03:03



Аре стига се занимава с тия чао-бао.

Скив какъв бан имаме групата.


От: kkrekk
Получена: 01.07.20 02:58

Забранено е да изказвате мнения или да оставяте бележки. Причината за тази забрана е: прабаба Шизи (до 16.08.2042 08:48, Ban code: 7476)

това е също мой никнейм.
тоя бан е за titanik77.
оня дето в клуб Тероризъм яко се

е изявил.

Ариведерчи.
Включвам се щото...

Щото това 160 ме изнервя -
161 ми е по-комфортно.

Да ти обясня, що не ме кефи.
Пречукаха Линкълн, 16 президент на САЩ.
И не успя да стане 15 президент.
Спечели на изборите за 16.

Сега копирам тЕмата, щото ще трият.

Думата чифути не ги нерви в клуб тероизъм, темата за атентата на рождения ден на Васил Левски си стои.


Малка грешка е станала - били са 140 - числото надявола.
ами пак не ме кефи.
141 е сто пъти по-добре...

Чакай бе.
Титаника има май 160? Ох, отдъхнах си - титаника има 62...




Чакам да стане 03:18

Карай.
Квото такова.
Не ми манипулират за пръв път времето.
Тъпо, баце.
На компа долу пише 03.19.

Редактирано от kkrekk на 01.07.20 03:08.
А редактирах преди има-няма 3-4 минути.

При мене на компа пише 03:20

kkrekk на 01.07.20 03:11.


Norwegian Special Forces | "Prepare for Tomorrow's Threats, Today"


ПОЗДРАВИ ГИ ЗА ЧАО-БАО С НЕЩО ЕВРОПЕЙСКО БЕ...
ПРИ МЕНЕ Е 3:30 - ПРИ ВАС НЕ ЗНАМ, И БАШ МЕ БРИГА.

Редактирано от kkrekk на 01.07.20 03:28.



Тема Re: bye-byeнови [re: kkrekk]  
Автор efir ()
Публикувано02.07.20 18:34



Потвърждавам, че тези два никнейма са мои.
Копирам текста, който ще поставя в страницата си във Фейсбук, за да удостовря горното си твърдение.

АЕЦ БЕЛЕНЕ
От: efir
Получена: 02.07.20 18:25

Тъй като напускам тези форуми, и по-специално съм писала тук повечко, отколкото виждам, в профила си - *, поне 5-6 постинга липсват, при това с много сериозни съображения, като човек на два пъти боледувал от рак (болест на Ходжкин) моля най-учтиво модератора на клуба да заличи всички обозрими в профила, постинги, от които човек може да си направи заключението, че съм промоутър на алтернативни начини за лечение на това тежко автоимунно заболяване.

Ще поставя линк в общата тема - там е мястото да поставя линка в унисон с формулровката на темата - писала съм някога и не пиша вече. Нито давам здравни съвети комуто и да било и закаквото и да било.

Освен това като прегледах видимите в профила ми постинги, след толкова години имам по-различно мнение - и не смятам, че те допринасят с нещо в един клуб, в който не пише никой от списъка на посетителите - дано са се излекували, защото заболяването е много коварно и тежко. Не смятам, че лични данни трябва да са налични - кому са нужни? Това противоречи на Хипократовата етика, най-малкото. Има лекарска тайна - понятие, което не е празно словосъчетание.

Като лице, за което очевидно е изтекла информация за изписаното през 2000 година поддържащо лекарство в специализирана клиника, след акто непрекъснато ми го препоръчват в тези клубове - пресен пример имаше в клуб Приказки, където един потребител каза, че ще препоръча на колегите си да изпишат същото лекарство - което няма отношение към МС - не смятам че е уместен дългия списък с неактивни потребители. Но това разбира се е работа на модератора.

Моя въпрос е частен - ще помоля всички постинги в един по-сериозен за мен клуб от клуб Борба с рака, - да бъдат заличени от този клуб.
Освен това някои от тях ми се виждат модифицирани. Не желая да нося отговорност за подобни съвети.

Стига ми отговорността, която носех по линия преводи. Освен това най-интересните връзки не работят - линковете не са активни. Тоест във всеки момент могат да се активират от Русия или чужбина с противоречащи на моите виждания данни и съвети.

С оглед на това, че са минали повече от десет години оттогава - не съм направила лош избор. Но хомеопатията е много сериозен клон на медицината и се изисква не онлайн контакт, а осеение при специалист - доказан, по мое лично мнение - традиционната медицина трябва да е потвърдена с диплома и практика.

Предварително благодаря за разбирането.
Молих за това още през 2010 година, писах до п оддръжката, изрично посочих наличните постинги, изрично помолих трите никнейма в клуба 4 години дир.бг, да бъдат заличени от темата Български трибагреник.

Най-малкото защото съм чужд гражданин. Гражданин на Руската федерация.
Затова писах в тази тема - в знак на протест. А не да ми стане неактивен никнейма, после клубът да се закрие - и след ликвидирането на достъпа ми този БЪЛГАРСКИ трибагреник да стои - с меко казано не особено дружелюбни реплики на нерегистрирани потребители - идентифициращи се с цифрата 2.

Аз с профилите си не съм бюро справки, освен това в тях има толкова много чужди постинги, че е неетично - и от друга гледна точка. Може пък друг потребител да бъде ощетен, писал със звездичка - *.

Водя от години кореспонденция със сериозни служби във връзка с професионалните ми дела, с работата ми. Това не би било приятно на други потребители - участващи в темите, защото са фиксирани по същество чрез тези табели с профилите ефир, зваздичка и измислица на латиница.
Повтарям - профилите ми не са бюро справки за Словения, да речем, за Русия и т.н. Твърде избирателно е трито. След като моите пароли бяха заличени - или взети от други - които могат да ползват профилите ми за нещо като п ощенска кутия за получаване на лични съобщения. Профилите ми се наблюдават от ДАНС и Интерпол от миналата година.
Казвам това с най-добри чувства.
Отдавна има изпратен сигнал до Премиера на Руската федерация - настоящ Президент във връзка с тези не касаещи МС въпроси.


Просто обяснявам защо вдигам толкова стара тема - имам сериозни причини да го направя.
Става дума за здраве. Не желая да нося отговорност за стари постинги, които стоят в неактивни мои профили.

Благодаря за разбирането.

Ето профила ми - където е пълно с постинги в клубове, в които никога не съм писала - като в клуб Оръжия или Мобилтел, никога не съм била техен абонат.
Всички постинги на *
Профил на *
Електроника Хардуер Софтуер Доставчици на Интернет Любов 30-40 40-50 Литература Музика Вечни (раз)мисли Черен списък на фирмите България Политика Оръжия Съновник Мобилни комуникации Запознанства Класическа музика Поезия Фантастика Britney Spears Хакери, Кракери .... Диети Тютюнопушене Женски клуб Фентъзи Преводачи Романтични души Пинчер&Шнауцер Сериали Психоанализа и психотерапия Пороци Споделено 4 години ДИР.БГ Множествена склероза Клуб на разведените Клуб за борба с рака

Ето доказателство за моята онкология - тя е на имунната система, лимфорануломатоза. С това обяснявам защо толкова голямо желание имах да помогна.

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1944079773&page=&view=&sb=&part=

Ето най-обобщено моето становище за медицината - при тежки заболявания.

Доколкото ми е известно на ВСИЧКИ оперирани в онкологиите се правят отново такива изследвания, това е рутинна практика, така че това не би трябвало да ви притеснява. Прави се, за да се преценят резултатите от оперативното лечение и следващите стъпки - броят на курсовете химиотерапия, дали да се прави лъчетерапия и т.н. Струва ми се, че начинът на представяне на чудотворното излекуване в тази тема не е достатъчно основание, за да съсипете отношенията си с екипа, който ви лекува. Нищо не ви пречи обаче да използвате билки или пък хранителни добавки докато ви правят химиотерапия или лъчелечение, стига средствата на нетрадиционната медицина да са ви препоръчани от вещо в тази област лице, а когато лечението свърши да наблегнете върху укрепване на здравето с помощта на тези природни средства, добър хранителен режим, спорт и т.н.
Казаното е съвсем добронамерено, надявам се, че ще ме разберете правилно. Разбира се, изборът дали да се откажете от някакъв вид терапия е ваш. Хубаво е да го направите с ясното съзнание, че по този начин вие поемате изцяло отговорността за здравето си, и да бъдете последователна и борбена, за да постигнете пълното оздравяване. Което ви пожелавам от сърце. Защото е възможно и защото познавам такива хора. Но при тях НЕ е минало без лечението, дадено от лекарите. Онези, които са добре, и от години са в ремисия, правят много за здравето си, вкл. пият билки, но навремето са минали и съответния курс на лечение.


Редактирано от * на 27.07.05 08:38.



Тема Клубове Публикувано
Re: МС и йога Множествена склероза 25.11.04 08:22
Re: Нетрадисионно лечение... Множествена склероза 25.11.04 07:17
Re: Баховата терапия ... Множествена склероза 25.11.04 07:14



Редактирано от efir на 02.07.20 18:28.



Тема Re: bye-byeнови [re: efir]  
Автор efir ()
Публикувано02.07.20 18:35



твърде сте жалки - докока ще чакам да ми бъдат публикувани оплакванията от 7РПУ МЛАДОСТ? То ли командва вече в България, по-точно тъщите на полицаите? Служителката от 7 РПУ заяви, че това било малка телесна повреда. И отказа да възбуди дело. Ами ако синът или дъщеря й, вучка или внук беяха в това състояние пак ли щеше да твърди така?😎


Документът във Фейсбук страницата ми.

И понеже на мен ми редят в тубата музиката - не аз, явно хората желаят да ви поздравя с този клип.
И за последен път забележка -молба - престанете да ми вменявате правописнИ игрешки - работя с 5 езика, магистър фИлолог съм с Диплома от СУ, където платих 70 лева, за да ми издадат МЕНТЕ - че съм гражданка на РБългария, че Харков е в РФ, - Никой ноТариус няма да приеме такъв документ.


Откраднато ми е от дома ми приложението, така че отново ще ви плащам на некадърнатА администрация.

Да има за кефенцЕ и цигАрки парички.







Ами сега ми пуснаха това.
Представете си, и САЩ се интересуват от потенциален ядрен тероризъм

Защото превежах схемие за охраната на АЕЦ Белене и някой много палуваше компютъра ми.
В СИМЕОНОВО.


BG
4:57 / 8:43
U.S. Army Special Forces / Green Berets / "De Oppresso Liber"

Следващото сигурн ще е Any Mission на руския спецназ -
останете със здраве и ме забравете.
предварително 10х.

Ако не бяхте вкарали толкова грешки, нямаше да последва това:



Редактирано от efir на 02.07.20 18:56.



Тема I must say by-by after 20 yersнови [re: funy77]  
Автор efir ()
Публикувано19.07.20 10:30



спомени‚ кой знае защо. [re: EFIR]

Автор НеОНеЛ (Нерегистриран)
Публикувано 11.09.00 18:42


Преди време в клубовете имаше една жена.

Тая имаше жив и буден ум‚ беше начетена‚ интелигентна‚ имаше изразено чувство за хумор и беше добър събеседник...когато си поиска.

Когато разговаряше с някого‚ тя пишеше интересно. Доводите й убеждаваха с това‚ че напипвайки проблема‚ тя се изразяваше умело.

Беше истинско удоволствие да се четат разговорите й със събеседници‚ които й бяха симпатични. Симпатични за нея бяха събеседници‚ които са:

Мъже

Възхитените‚ независимо от какъв пол

Тези‚ които одобряваха начина‚ по който тя тъпчеше несимпатичните й.


Тези‚ които я умоляваха да "се върне" при безбройните й напускания на клубовете‚ които тя афишираше по на поне десетина места. (Сигурно го е правила от самота...)

Тези‚ които й се подмазваха.

Тези‚ които заставаха като палета пред нея‚ когато тя ги беше нагазила‚ наритала и наплюла. (Не много задълго‚ скоро губеше интерес)

Тези‚ които й обръщаха внимание‚ задавайки й въпроси‚ чиито отговори тя със сигурност (според нея) знаеше.

Толерантните – единствено и лично към нея.

Тя не харесваше:

Тези‚ за които подозираше‚ че някой може да ги помисли за по–умни и интелигентни от нея самата.

Тези‚ от които се интересуваха други събеседници‚ освен от нея и единствено от нея.

Тези‚ които със сигурност не са мъже.

Тези‚ които казваха добри думи на някого‚ който й е несимпатичен.

По–цветните.

По–младите (предвид своята напреднала възраст‚ тя подозираше всички в младост. мъжете ласкаеше‚ а жените ненавиждаше)

Тези‚ които‚ според нея‚ я конкурираха.

Тя не обръщаше внимание на някои отявлени глупчовци‚ те не я интересуваха.

Не вземаше никакво отношение в спорове‚ освен за да досмаже за удоволствие някого‚ който тя решаваше‚ че е паднал‚ или пък просто така‚ защото денят й е бил крив.

Не веднъж се учудвах от това как тя се появяваше ни в клин‚ ни в ръкав в нечий разговор и без да вземе каквото и да е становище по темата – просто наругаваше и нарязваше някой от разговарящите.

После‚ темата‚ разбира се‚ се разводняваше. Някои подвиваха опашки и тя ликуваше‚ докато й станат безинтересни. Други не допускаха да им се качи на главите и тогава тя изведнъж снасяше насред клуба или:

Че е крайно болна и нещастна

Че ето сега е засегната и си отива завинаги (10 пъти‚ най–малко)

Че видите ли‚ денят й не бил читав и не е в нея вината.

Че е бедна и самотна

Че е нещастна и й е необходимо съчувствие – не бива да й се противоречи.

Когато и това не привличаше към нея нови обожатели‚ тя изведнъж се разсипваше в извинения и разкаяние.

Често този (най–често – тази)‚ който беше нападнат‚ засегнат и оплют от нея първоначално‚ се разкайваше за поведението си – за това‚ че е изразил ясно‚ че не харесва това да бъде ритан. И й се извиняваше.

Извиняваше й се за това‚ че тя го е обидила. Съжаляваше я за несправедливия й живот...Без да си дава сметка‚ че неговият също не е дип розов. Но така е – хората са великодушни и е хубаво това.


Тя никога не се интересуваше как се чувства някой друг‚ но държеше всички да се интересуват от нейните състояния.

Интересна личност беше тази жена.

Интелигентна‚ може би над средното ниво‚ начетена‚ интересна‚ провокираща‚ ... много думи още мога да напиша.

Но загрижена единствено към себе си и за това да печели повече популярност. На всяка цена.


Тя неведнъж се обръщаше срещу доскорошните си "приятели"‚ когато забележеше или само подозреше‚ че:

Не я харесват НЕЯ чак толкова‚ колкото някой друг

Имат мнение‚ различно от нейното
Вече не им е така интересна

В моментно настроение ги захапваше‚ поради липса на подходящ (страничен) обект

Когато изведнъж забележеше‚ че събеседникът й е жена‚ а не мъж.

Често тя нападаше някого само‚ за да й бъде обърнато внимание.

Това ставаше‚ когато тя напишеше някакви реплики‚ предназначени за очите на някого‚ когото тя беше сметнала за "достоен противник"‚ но той пък не й обръщаше нужното й внимание.

Тогава се разярявше и го правеше на пестил (според нея).

Беше интересно (и малко жалко) да се наблюдава как тя понякога не разбира‚ че нечии думи са тънки подигравки към нея и ги приема като ласкателство...

Спасяваше я това‚ че наистина не можеше да схване какво става‚ а на по–интелигентните от нея им дожаляваше и изгубваха желание да общуват с нея.

Тази жена никога не каза нито една добра дума някому‚ който преди това не я беше поласкал. Дори единствено с половата си принадлежност.

Тя умееше да бъде ярко рязка‚ умееше да напипва точните места‚ където‚ ако докосне‚ някого ще го заболи.

Дори без видима причина – дори само затова‚ че някой може да бъде по–интересен от нея в очите на другите.

Това тя никому не можеше да прости. Младостта‚ здравето‚ жизнерадостта‚ споделената любов също според нея бяха долни грехове‚ изискващи безпощадност...

Спомням си как веднъж нарита едно влюбено момиче‚ като каза‚ че стиховете написани от него са бълвоч‚ а то самото – ... не ми се повтарят жлъчните й думи.


Винаги успяваше да намери кусур някому‚ да го обвини във всички грехове... то и за това се иска да имаш нещо в главата.

Все пак интересна жена беше...

Не беше скучно с нея. Имаше доста житейски опит‚ който макар да я беше довел до някои изкривени чувства‚ можеше да донесе на читателя и нещо ново и интересно...

стига да е дебелокож‚ в момента да не е неин прицел и да не е...гореизброените неща.


Преди време‚ VAL‚ ти ме обвини‚ че ти правя дисекция.


Не беше така‚ просто питах‚ чудех се защо и какво не харесваш.


Това‚ обаче е дисекция‚ по наблюдения и спомени.
Тя не е на тебе‚ L‚ на характера на онази жена е.


Може би‚ ако животът й се беше сложил другояче‚ тя щеше да е по–различна?

Както и да е – да е жива и здрава‚ където и да се намира. Пожелавам й успехи в начинанията й и дано е поне малко повече щастлива... Трудно е да си човечен‚ когато си нещастен. Но не е невъзможно‚ поне да опиташ...

Така и не успях навремето да изпия една бира с нея‚VAL.

А исках‚ не за друго‚ а защото беше човек‚ на който може би му трябваше някой наистина да му помогне.

Не тука... ласкателства‚ фасони и интрижки‚ а наистина.

Самотен човек беше тя.

Може би помирисваше известната фалшивост и непълноценност тук и това я гневеше...

Може би искаше нещо наистина...Но се разминахме.

Пожелавам й късмет‚ където и да е.
На тебе също‚ VAL.

Благодаря за хубавите пожелания, Боряна...
Наистина са били от сърце...

Живях 6 ггодини с 18 години по-младо от мене гадже...

Едвам го изгоних... Погрознях максимално, но той не, та не...

Ами иначе пак си имам млад обожател...
Пусто... Луд е по мен.


Мъже. Да, точно мъжете ме интересуват - от мъжки пол.



Обаче има един огромен недостатък.
Малко е ревнив.

Иначе






Бъди, щастлива и ти, жива и здрава бъди.





само FlLERO99 е призван,ако пожелае, за приятелств във ФБ, може би да сложи тази или някоя стара снимка, за да го позная. Възползвам се от случая да му пожелая късмет, здраве и щастие в личния живот. Ида е все така верен на себе си. Нека да знае, че му се възхищавам, много е умен и му имам голям респект!

Иначе, за бирата... ами така се случва в живота, пий насаме една бира за твое и за мое здраве :)

аз отказах бирата

а за бог да прости, защото написаното от теб малко ме подсети на неклролог приживе... дано не се засегнш, казвам го с добри чувства - ами като гушна босилека - пийни нщо за Бог да проти грешната ми душа...

Признавам си ...

за много неща имаш право...


Лайфа ми се... все още...

Адресът ми във ФБ е в профила

Пък и старите френдчета добре надникнали
във Фацабука, Аврора, Квас, Уондър и всичкиот Вечните ви помня - даже правя теми, наши във ФБ, копирам и се размазвам...

Музикален поздрав и чао-бао (за сто и петдесети път

хайлилайкли

A privacy reminder from YouTube, a Google company



Mad Max *EXTREME TRILOGY*: Music Video


With all my respect to the honourable lady -

Val

alias Krechetalo77.

Редактирано от efir на 19.07.20 14:46.



Тема Re: bye-byeнови [re: kkrekk]  
Автор krstic77 (ambassadress)
Публикувано22.07.20 15:21



Клубове Остави бележка Бележки Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:15 22.07.20
Клубове/ Взаимопомощ / Съвети * Всички теми Следваща тема Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Rebye-bye [re: efir]
Автор kstic77 (ambassadress)
Публикувано 22.07.20 15:08 Редактирай мнение следващо непрочетено мнение Отговор на мнението



Така ли се потвърждава?!
Има си ред.

Пак аз последен отнасям плувката
Айде от мен да мине, по кратката процедура.

bye

Профил за krstic77
Email Picture
Име kstic77
Вид потребител ambassadress*
Всичко мнения 142
Web страница


Занимание (професия)
Хоби
Местонахождение
Биография фен на FlLERO99
3,14159 26535 89793 23846 26433...
ICQ номер
Регистриран на 26.01.13 16:49
Добави в бележника си | Покажи всички мнения на потребителя
А ключовете от апартамента да покажа ли?

чао.
---------
* ambassadress да не се превежда като жена на посланик.



Svirajte u flautu!
Ziveli!




Тема Re: bye-byeнови [re: krstic77]  
Автор smocker77 (no invoice)
Публикувано23.07.20 02:27



Като сме почнали с шефка модерша, не е честно да не благодариме и да кажеме чао и живи здрав на баш Шефа и да се извиниме бандата за спама на админа Киро.

обаче бехме верно на титаник...





Айде И от мен да мине, по кратката процедура.


Профил за smocker77
Email Picture EVIL-HACK
Име smocker77
Вид потребител no invoice
Всичко мнения 99
Web страница http://www.facebook.com/KRECHI77
Занимание (професия)
Хоби
Местонахождение
Биография
ICQ номер
Регистриран на 22.03.13 13:33
bye

Дано ни прости админа Киро за спама
Решихме да оставиме тези дарове:

Малко вицове за админи

Админское
- Админ спит - пакеты идут!
- Админ спит - значит, система работает!
- Админ не заснул, он перегружается!
- Не верь трудолюбивому Админу! Ибо только лень заставит его настроить систему раз и навсегда!
- Админ не опаздывает - у него просто сегодня плохой трафик!
- Если Админ Вас не слушает - значит, у него работает firewall на внешний трафик!
- Выражение Админа "завести нового пользователя" не означает смерть последнего на российских болотах.
- В отличии от Windows Админ не многозадачен!
- Если Админ затрудняется расписаться в получении зарплаты предложите ему набрать свой пароль!
- Спрашивая Админа его адрес, уточняйте, что Вас интересует домашний, а то рискуете получить ответ типа: 192.168.0.1.
- Админ знает о вашей подпольной коллекции порнокартинок, но сам стесняется предло-жить Вам свою.
- Если Админ отправляется в главный офис со словами "я пошел размножаться" - это не значит, что он начнет приставать к секретарше,его интересует ксерокс.
- FlopyNet - это не новый вид сети, а передача данных по средствам магнитных носителей с трафиком 1,44 Мб за один пакет.
- Пиво для Админа не алкоголь, а виртуальная память, которая подгружается по мере необходимости.
- Админ откроет любую шару за шаровое пиво.
- Упаси Вас бог сесть за компьютер Админа. Вас укусит Мышка, обматерит Клава, а сам Админ из Щупленького очкарика превратится в: хотя лучше Вам этого не знать.
- Разъяренный Админ не нервно моргает, а материт Вас, используя двоичный код.
- Админ не играется, а ищет, и уничтожает опасный компьютерный вирус и может быть даже на вашем компьютере.
- Админ не нервничает при переходе улицы, перебирая пальцами в воздухе, он пытается сохраниться.
- Админ заходит в другие отделы не через дверь, а через 139-й порт.
- Единственный вирус, с которым не может справиться Админ, это User PC (любых модификаций).
- Выражение "разбить винчестер" не обещает Вам увидеть Вашего Админа молотящего ружьем об дерево.
- Админ не грустный, он завис.
- Девушка у Админа есть, просто он стесняется выложить ее на рабочий стол.
- Слова "мать", "мама" и "мамка" для Админа имеют иные значения, а потому не думайте, что Ваш Админ не уважает свих родителей.
- Никто не собирается засовывать мыло в задницу, это означает, что электронная почта будет отправлена через POP-server.
- Выражение Вашего Админа "мечтаю пересесть на Мак" не означает, что Ваш Админ наркоман!
- Работоспособность Админа зависит от наличия "Источника бесперебойного питания"!
- Создавая новую Папку, не считайте себя Создателем, это право Вам дано Админом!

Кино для антивируса
Клиент:
- Почему ваш антивирус так долго фильм проверяет?
Админ:
- Он его смотрит.

Небесный сервер
Умирает, значит, человек. Не, это как-то жестоко. Программист, во!
Умирает, значит, программист. Попадает, понятное дело, в рай; мученик, как никак. Там ему архангел Гавриил (с Богом программистам разговаривать не положено, не по рангу им это) и говорит:
- Спрашивай, - говорит, - чего хочешь, на любой вопрос отвечу. Такая вот золотая рыбка с крыльями.
Ну программист, ясное дело, сразу просит показать небесный сервак. Приводит его Гавриил в серверную, включает экран. Смотрит, смотрит программист, а потом как заорет:
- Да это же винда!
- Ну да, - отвечает Гавриил, - А ты чего хотел, Нетварь, что ли?
- И пятый сиквел сервер базой данных?
- Ясное дело.
- А софт на каком-нибудь бэйсике написан?
- Не на каком-нибудь, а на вижуал.
- Так оно все, небось, глюкует страшно?
- А ты думал, вы от хорошей жизни по восемь часов в сутки дрыхнете? Это мы по ночам перегружаемся





Музикален поздрав за Клуба за наркотиците, за обеца на ухото





AC/DC 09/08/1979


И аз споделям това мнение:
Dirk Stevens
10 months ago
Bon Scott Forever, this was the real AC/DC



Редактирано от smocker77 на 23.07.20 02:23.



Тема недопустим пропускнови [re: smocker77]  
Автор smocker77 (VІР*DJ)
Публикувано23.07.20 13:22



липсва линка за ФБ адреса

- иначе откъде ще научават последнитеновиниот Белите домове на САЩ и РФ?
А пък аз често махам ФБ адреса от профилите си.

Профил за smocker77
Email Picture
Име smocker77
Вид потребител VІР DJ
Всичко мнения 101
Web страница
Занимание (професия) signaller
Хоби музикални поздрави, сигнали
Местонахождение
Биография Сигнали вж. тук: http://clubs.dir.bg
ICQ номер
Регистриран на 22.03.13 13:33
Добави в бележника си | Покажи всички мнения на потребителя
Остави бележка
Няма нищо повече за добавяне.

Сори за спама.




Тема goodbye, all the best :)нови [re: saksun]  
Автор funy77 (VIVA JUVE)
Публикувано27.07.20 08:50



Благодаря!
Вие сте прекрасен събедник, благодаря ви за разговора в тази тема


С това си пия кафето в момента
BG
41:40 / 1:00:25
Cristiano Ronaldo The Greatest of All Time

Смятам, че филмът решава окончателно спора кой е геният във футбола - Роналдо или Меси.

Разбира се, РОНАЛДО.

Дано обичате футбол!!

Ако не - Вие сте единственият човек, с когото мога да споделя радостта си.


Направо откачам от кеф - Ювентус за девети път са шампиони на Италия!

Желая ви много здраве, щастие и късмет!







PS.
"Ювентус" нанес поражение "Сампдории" и досрочно выиграл чемпионат Италии по футболу, завоевав титул девятый раз подряд.
Встреча 36-го тура, прошедшая в воскресенье в Турине, завершилась со счетом 2:0. Голами отметились Криштиану Роналду (45+7-я минута) и Федерико Бернардески (67-я).




Top 100 Goals Scored by Legendary Football Players

Редактирано от funy77 на 27.07.20 10:30.



Тема plus all the best :)нови [re: funy77]  
Автор funy77 (VIVA JUVE!!!)
Публикувано27.07.20 09:17




Lionel Messi•The God of Football-Ultimate Dribbling Skills 2016-2017•4K/Ultra HD

Нека дам шанс на Меси.


Сравнението - всичко се познава в сравнение, нали така?

Lionel Messi - Top 100 Goals Ever (With Commentary)

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Best Goals Ever



Cristiano Ronaldo The Greatest of All Time


PS


Кот-голкипер защищает ворота!




Most Humiliating Defeats in World Cup History

PS


2:41 / 26:57
Top 100 Goals Scored by Legendary Football Players



Most INSANE Games of the Year - 2018


BG
1:22 / 27:44
Most INSANE Games of the Year - 2019

Редактирано от funy77 на 27.07.20 11:33.



Тема Re: goodbye, all the best :)нови [re: funy77]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.07.20 15:17



Да, много харесвам футболната игра.

Също и други спортове, затова съжалявам, че отмениха Олимпиадата и футболното първенство тази година, но нямаше как.

За мен Кристиано Роналдо е по-добър нападател от Меси. Винаги съм му симпатизирала повече.

Дожаля ми за него, когато на ЕП през 2016-а година трябваше да напусне терена на финалния мач, поради рано получена травма. Сълзи се стичаха от очите му.
Ядосах се, че освен дето не може да помогне на отбора си, няма да го гледам в двубоя...

Помня също, че наставляваше съотборниците си по-дейно дори от треньора тогава. От резервната скамейка.
И Португалия стана европейски шампион.



Тема Re: goodbye, all the best :)нови [re: saksun]  
Автор efir ()
Публикувано28.07.20 01:39



Отговарям с другия си ник



Нямам думи, колко точно е казано всичко, така мисля и аз, Меси е голям талант, безспорно, но е прекалено фаворизиран - а Роналдо е гений плюс много - при това къртовски - труд

Сега ще намеря нещо по-специално за Роналдо


Cristiano Ronaldo 2019 - Goals & Skills - Juventus | HD



Cristiano Ronaldo 2018 | 2017/18 - Skills & Goals

И понеже знаеш руски, малко вицове за футболисти - бонус

Сказывается вращение Земли
- Почему ты все время бьешь мимо ворот?
- Я целюсь в ворота, но, видимо, сказывается вращение Земли.

Длинный проигрыш
Сборная России по футболу выпустила свой первый музыкальный альбом.
Большинство песен в нем состоят из длинных проигрышей.

Как ты в ворота попал?
Стук в ворота рая. Открывает апостол Петр. Перед ним - футболист в трехцветной форме.
- Ты кто? - спрашивает Петр.
- Я - русский футболист.
- Слушай, а как ты в ворота попал?




При свободно време и настроение, ето един хубав филм, при това е доса стар, а оттогава Роналдо не е спрял да тренира здраво и да се развива:



Cristiano Ronaldo The Greatest of All Time
4,459,787 views
•Dec 21, 2017



Много ми беше драго да си поговорим.
Оставам с отлични почитания.


Редактирано от efir на 28.07.20 01:51.


Редактирано от efir на 28.07.20 01:55.

Редактирано от efir на 28.07.20 01:51.



Тема поне си сложи сигнатурЪтЪ,нови [re: efir]  
Автор funy77 (VIVA JUVE!!!)
Публикувано28.07.20 02:20



като отговаряш вместо мен, шефкей..........




А пък моята сигнатура е има-нема, затова винаги е в профила. Що да се хабя да броя знаци, като дир-сивито ми е изтипосано пак в профила ми от старо дировско куче-ветеран - виден едноников психодоктор на свободна практика.


С какво да те поздравя тебе пък сега?
И психодофтурката? Бифшътъ хадяйкъ?
Две в едно -тя мрази всичко руско, а ти напротив.




Пацанская Музыка в Машину Песни с Района. Душевная Музыка #2



Не, дофтуркътъ шъ съ цупи... дай нещо по-луксозно така...
героинятъ в клипъ много шъ я изкефи, ама то и на Мик търпението му е свършило... той не е по компромисите като некои...
За щастие нямам такъв тюфлек като васето до себе си.




Mick Jagger - Running Out of Luck

Редактирано от funy77 на 28.07.20 02:34.



Тема забравяш, в ефир да кажеш нещонови [re: funy77]  
Автор funy77 (валяк)
Публикувано28.07.20 02:49



отново изгубена ф префуда

efir
Поне що се отнася до мен
хич да не ме мисли и тотално да ми забрави и телефоня и фейса
имам разпеторяване на съзнанието - колкото са ми никовете
тфа ми е диъгнозътъ

Аз съм така:

God Gave Me Everything [HQ]



давам жокер коя е дофтурката, дето се изниза от темата след въпрозда ми:

funy77 (анти-илитерат)
Публикувано 07.05.19 19:34

най-зле е виртуални персони да ти се намесят в реалния живот. повярвайте ми, госпожо египетска богиня.

извинете това "персона нон грате" вид психично разстройство ли е?



*
не е зле човек като си избира божествен ник да попрочете повече за него - Эта богиня была жестокой и коварной, но что-то заставляло её любить и быть любимой. Обаче се отказах да давам съвети. Всеки да се оправя както намери за грозданско

Редактирано от funy77 на 28.07.20 03:33.



Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: plamen_1975-209689]  
Автор efir (freelancer)
Публикувано25.08.20 22:47



потвърждавам, че kkrekk, krstic77, smocker77 и funy77 са мои псевдоними.



NUT (ot ada) - въпросната шизофреничка funy77- след този ми пост...се позна...

Редактирано от efir на 25.08.20 22:48.



Тема goodbye, all the best 2нови [re: funy77]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 08:22







Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: saksun]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано30.12.20 13:36




we have other key


Колкото и да мразят разузнавателните служби, аз съм на тяхна страна.

.



Тема Re: поне си сложи сигнатурЪтЪ,нови [re: funy77]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано05.01.21 14:09




5966 is good number
u got it:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.

my sign, my new signature is:

Редактирано от funy77 на 05.01.21 14:10.



Тема no by-by after more than 20 yersнови [re: efir]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 01:11



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма


Малко да се сетите:


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:




Падението
Гавра с Виктор Юго.





Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]








Тема Саможив човек out of колективнови [re: funy77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 01:11



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма


Малко да се сетите:


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:




Падението
Гавра с Виктор Юго.





Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]







Тема колектив what is this?нови [re: funy77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 01:13



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма


Малко да се сетите:


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:




Падението
Гавра с Виктор Юго.





Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]







Тема I wish me and my bros all the bestнови [re: funy77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 01:14



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма


Малко да се сетите:


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:




Падението
Гавра с Виктор Юго.





Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]








Тема отцепвам се да бе да спам до дупканови [re: funy77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 01:16



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма


Малко да се сетите:


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:




Падението
Гавра с Виктор Юго.





Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]








Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: plamen_1975-209689]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 00:06



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.


клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.

сега за вас ох и ах.





Тема Re: Саможив човек в колективнови [re: saksun]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 00:06







Тема Саможив човек t's meнови [re: plamen_1975-209689]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано08.02.21 03:36




kkrekk, efir, funy77 ect.



Тема Честит 14.02.2021.нови [re: siropino]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано14.02.21 07:13



Сънят
Тъмата се вдигна. Вал знаеше, че настъпва поредното утро, нищо че слънцето е зад плътна пелена от облаци.
Днес в Сиропиния се празнува Денят на влюбените, рече си тя. А пък за мен туук всеки ден е празник на раздялата. Бива ли така?
Бива, каза си Вал и разбра,че е най-трудно да се отърси от измислената среща и раздяла. Сънувала е пак онзи странен сън. В който върви рамо до рамо със своята несбъдната половинка. Но този път май дори разговаряхме в полите на теменужено-синята планина. Аз попитах има ли любов. Той отвърна:
- Да. Щом вървим почти онемели към планината с блещукащите светлинки от факлите на пилигримите, които отиват към върха, за да се помолят на Небето да не им отнема любовта.
- А ние с теб защо вървим към планината, след като само сам се разминали в онзи ден. В началото на зимата, с отразяващото се в заледените локви слънце и вятъра, който се гони с първите снежинки - попита тя.
- Защото се виждаме само насън - отвърна той. - Така че нашата любов е вечна и взаимна.
- Ще се срещнем ли поне веднъж наяве?
- Не знам. Нима държиш да умре чувството, което изпитваме?
- Наяве би трябвало да е по-хубаво. В съня поне със сигурност любовта ни ще е вечна. Срещата наяве може да я убие. Това ли искаш? - попита той.
- Не. Разбира се, не. - отвърна Вал.
- И двамата сме били толкова често лъгани. Може би е благословия, че поне в съня имаме взаимността, за която сме мечтали цял живот. Предпочитам това вълшебство на бога на сънищата.
- И аз също - тихо каза тя.Сърцето й се сви от предчувствието, че пробуждането ще настане скоро. И реалността ще й отнеме неговото присъствие.
- Знам какво изпитваш - и на мен ми се сви сърцето. Поредното доказателство, че с теб сме половинки от едно цяло.
- Да.
- Не смея да изрека това, което изпитвам - рече той. - Нека продължим да вървим и да изпитваме чувството, което е наша мечта. Нищо повече от това не искам. Да мълчим и да вървим към планината със светлинките.
- И аз не смея - рече Вал.
След малко той каза:
- Пилигримите, изкачващи се по склона, са имали в съня си същото щастие. И сега се молят то да се върне поне след заспиване.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.