Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 20.04.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Precakan ot coca-cola-obezshetenie!!!нови  
Авторcoca-cola (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 18:10



Hi!iskam da Vi chuia mnenieto.kupix si koka kola v kutijka i se okaza napolovina(oshe nesam i a otvarial)Misli te li che ako pisha do head kvartirata na tezi otvorkovci de to se fraskat s naj-jekite reklami she mi obarnat vnimanie?ako li ne,she pisha do Pepsi.kakvo she me posavetvate da si tarsia li pravata na zasegnat i izlagan potrebitel ot tozi mega gigant?



Тема Много ми е интересно...нови [re: coca-cola]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано24.08.04 13:03



...ако не беше кока-кола, а кисело мляко Здравец например, щеше ли да се обадиш на производителя и след това на Данон или просто щеше да се върнеш в магазина да си поискаш ново?!? Всички грешат, но със сигурност Кока-Кола по малко от другите...

А ако си решил да забогатееш от притежаваната кутийка... Откажи се ;)

Поздрави,
la4o

P.S Не съм целял да обидя който и да е с използваните марки... Имената са случйно използвани ;))))

Ford Mondeo - 1,8 16V



Тема Re: Много ми е интересно...нови [re: la4o]  
АвторPRlNClPEN (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 10:13



IACHO,IACHO ILI TAM KAKAVTO SI,AMI NE TI LI E INTERSNO ,AKO SE BESHE SLUCHILO V USA TAZI ISTORIJKA?.TAM NIAMAT MLIAKO ZDRAVEC,AMA NIE NALISME SI BALHARCHETA DA SI TRAEM!GAZOLIZECO ,NEZNAM NA KOIA STRANA SI NO NA VOJNA ZA ZASHITA NA BALGARSKATA KAUZA NE BIX TRAGNAL S TEB.
AZ BIX POSAVETVAL PRETEGATELIA/KATA DA PUSNE KUTIJKATA NA TARG PO NETA.



Тема :) Пожелавам ви успех ;)))нови [re: PRlNClPEN]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано25.08.04 11:35



Г-н Принципен,

Трябва да Ви благодаря за две неща. Първото е, че тази сутрин бях в лошо настроение до момента в който прочетох поста Ви.

Второто е, че заради такива хора като Вас в България не всички са бедни. След Вашето предложение и организирания търг ще има още един богат човек в България, той съвестно ще инвестира парите си тук и след 1543-тата грешка на кока-кола, българската икономика ще има такъв възход, че свят ще ни се извие ;) и ще ни се вие дълго време.

А ако трябва да съм сериозен, искам да Ви уверя, че и на Марс да се беше случило, никой нямаше да предприеме крайни мерки. Просто защото не се е случило нещо страшно. В крайна сметка не говорим за масово явление, нанесени тежки материални или морални щети и т.н Вижте, ако предишния пост гласеше "Помощ, в бутилката ми с кола плува хлебарка", аз щях да съм един от първите, дали идеи как по най-страшен начин да се реагира срещу компанията...

Завършвайки, искам да Ви уверя също, че и аз не бих тръгнал да защитавам каквато и да е кауза със Вас, най-малкото, защото точно заради хора като Вас по света използват името на държавата ни като нарицателно за доста неприятни черти и нрави...

А и за каква точно кауза говорите??? Какво общо има тя с постовете??? "Гъзолизец", най-често изпозваната дума ли Ви е, и често ли си позволявате да обиждате хора, за които нямате най-малка представа??? А може би просто се чудехте какво да правите и решихте да използвате сбор от чути мнения докато люпехте семки със съседа си???

И понеже нямам намерение да Ви отговарям повече, искам да Ви разясня, казвам се Лъчо. Забелязах, че Ви е затруднило изчитането, въпреки, че сте се справили добре с писането с латински букви ;) И за да не Ви затруднявам повече, ще се подпиша с цялото си име...

Сърдечни поздрави и усмивки,
Лъчезар Сяров

Ford Mondeo - 1,8 16V



Тема Re: :) Пожелавам ви успех ;))) [re: la4o]  
Авторпpинципeн (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 15:49



На вниманието на г-н Сяров,

Първо ,позволете да поднеса моите извинения ако Ви е засегнал термина"ГЪЗОЛИЗЕЦ",той няма нищо общо с Вас г-н Сяров!


Второ,цитирам:"точно заради хора като Вас по света използват името на държавата ни като нарицателно за доста неприятни черти и нрави... "
...,Господине,цитирания абзац от Вашия отговор,ме навява на мисълта,че ви е доста често си позволявате да охарактеризирате напълно непознати за Вас хора!Приемам го като резултат от афекта на думата"ГЪЗОЛИЗЕЦ",и в никакъв случай не Ви прави по коректен.
Трето ,ако имах достатачно свободно време да "люпя семки" със съседа си,то със сигурност щях да се постарая да се свържа с Вас,за да Ви убедя лично,че сте сбъркали човека,към който си позволявате такива характеристики!!!

Надявам се и Вие да сте си направили доста полезни изводи от този"диалог"
и да се залавяме за работата така че ,каузата да носи само просперитет за нас и нашите деца.

П.П. Подкрепям инициативата да си търси правата гражданина /гражданката



Тема Това ще да е вторият случайнови [re: coca-cola]  
Автор Kpeнвиpшa (ентусиаст)
Публикувано25.08.04 17:16



Наскоро (преди седмица-две) стана известно, че някой от София е пийнал киселина в бутилка Кока Кола. Очевидно е, че някой им прави мръсно.
Впрочем, нека да си спомним как преди години един заплашваше, че ще изтрови милиони - пак чрез Кока Кола, - докато накрая го хванаха (искаше пари от комвпанията, за да не го направи). Това не е само рекет, но и донякъде тероризъм. Третата възможност за това, което е станало в София, е конкурентна борба.

За случая, за който споменавам знам, че Кока Кола правят разследване, но не знам докъде са стигнали. Човека го закърпиха в Пирогов. Преди време имаше подобни случаи и с някои бири.

Както и да е; в конкретния случай най-естествено е първо да сигнализираш Комисията за защита на потребителите (имат горещ телефон), а и компанията, под чиято марка е купеното. Макар и да е трудно да докажеш нещо (от гледна точка на обезщетение), морално е да го направиш, за да предпазиш други хора, а и съм сигурен, че ще разследват случая, особено производителят.



Тема Re: Това ще да е вторият случайнови [re: Kpeнвиpшa]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 09:00



Очевидно е, че някой им прави мръсно.

Не думай! Не е ли по-очевидно, че някой в "Кока-кола къмпани" не си върши работата? Що за навик е това - да изкарваме все някой друг виновен?

Ако питаш мен, това, че някой уж им прави мръсно, е овчевидно.



Тема Презумпция за невиновностнови [re: Haчko®]  
Автор Kpeнвиpшa (ентусиаст)
Публикувано26.08.04 13:29



Не, изобщо не е очевидно, че някой в Румъния (откъдето управляват България) не си върши работата.
Презумпцията за невиновност трябва да я усещаме истински, да ни идва отвътре, а не а приори да приемем някого за виновен. Логично ли е фирмата да е взела решение да убие човек или да продава напълнени наполовина опаковки? - Не. Няма здрав смисъл.
За мен е по-логично фирмата да открие виновника. Защо не допуснем, че може и да е вътрешен човек, примерно от българските офиси, който е против това от Румъния да му казват какво да прави? Да, това би могло да е мотив. Но за криминалните случаи си има специалисти.



Тема Re: Презумпция за невиновностнови [re: Kpeнвиpшa]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 20:44



Трябва да си... не знам какъв, за да насочиш погледите ни към Румъния
Аз случайно съм работил в завод за бутилиране на безалкохолни напитки ("Кока-кола", представи си!), така че имам лични наблюдения. Ако мислех, че някой от мениджърския екип в Румъния не си е свършил работата, щях да напиша, че някой от мениджърския екип в Румъния не си е свършил работата Истината е, че бутилките се движат по поточна линия, минават през машини, които ги мият със сода каустик, тоест натриева основа (поне по онова време беше така), след това плакнене, плакнене, плакнене, след това минават през машини, които пълнят, след това - през такива, които затварят. И в случая с непълната кутийка, и в този с човека, който пийнал "киселина" (вече разбрахме какво точно е, нали?) става дума за "грешка" на машината. Машината обаче не можем да я обвиним. Можем обаче да търсим отговоност от онези, които визуално контролират процеса и резултата. Лично аз съм виждал много полупълни бутилки на линията и съм ги махал. Нищо лошо, нищо страшно. Значително по-сериозен е пропускът с "киселината". Обаче и там има условности - ако все пак машината е наляла И "Кока-кола", трябва да имаш наистина набито око, за да доловиш разликата в цвета на съдържанието и да предотвратиш белята. Така или иначе, машините, доколкото ми е известно, са производство не на "Кока-кола къмпани", а на друга фирма. Което означава, че истинският виновник е някой друг, а не този, който изглежда на пръв поглед. В случая с кутийките е същото, да не говорим, че там за визуален контрол не може да става и дума. Накратко: абсурдно е за полупразна кутийка да се търси обезщетение, за бутилка, пълна с нещо друго (а не онова, което очакваме) може, обаче нещата там са я камилата, я камиларят.
А твърдението ти, че не е очевидно, че някой в Румъния (откъдето НЕ управляват България, хайде без двусмислици) не си върши работата, ме хвърли в тиквите!



Тема Re: Това ще да е вторият случайнови [re: Haчko®]  
АвторУфcъ (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 21:06



Ами, ОВЧЕвидно е ... особено за уфсе като теб ! Дееба и нащастника !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.