Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 23.04.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема инфантилните реклами на Макдоналдснови  
Авторpoнaлд (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 23:03



Да ви питам - нарочно ли си правят рекламите толкова дебилни, безсъдържателни и обдно глупави?? Не може една такава огромна компания да си позволи слаби реклами, следователно трябва да е умишлено търсено... Защо??



Тема Re: инфантилните реклами на Макдоналдснови [re: poнaлд]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано13.04.04 23:53



Защото така са преценили потребителите си.

--
Shine on~


Тема Re: инфантилните реклами на Макдоналдснови [re: poнaлд]  
Авторdisturbance (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 11:16



По-отвратителни реклами от техните няма! Направо са дразнещи. Моят отговор на въпроса е, че най-вероятно рекламите са правени за USA. Не ми се вярва да не са правени проучвания какъв тип реклама се предпочита там. Лошото е, че явно не проучват вкусовете на хората от другите държави, където ги пускат и така рискуват да си направят анти реклама. Поне на мен ми действат анти. Макар, ако ме питате, качеството на продуктите са в пълно съответствие с качеството на рекламите им.



Тема Re: Подкрепям мнението ... [re: disturbance]  
Автор Bittersweet (тоник)
Публикувано14.04.04 13:35



Мдаааа,
Рекламите на McDonald's са правени от американци за американци, следователно ние, потребителите от другите държави, не можем да очакваме нищо позитивно от тях.
Бедата според мен, както е в повечето големи рекламни агенции, че българските компании получават директивите си от компаниите-майки в чужбина и нямат свободата да изработят и наложат собствен криейтив.
Неволно се сещам за поредната реклама, направена от българи за българи - Карнобатска Мастика - с пеещите риби :)
Дай, Боже повече оригинални идеи!
"Мастика, мастика ...."





Тема Re: Подкрепям мнението ...нови [re: Bittersweet]  
Авторdisturbance (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 18:38



А я си представете в Щатите да се появат рекламите на Ариана с тези агнета, прасета и прочие!Или на тази, новата бира Силвана ли, каква е, дето мъжът вместо да отиде на пазар се забива в кръчмата. Мисля, че и Американците биха били също толкова втрещени, колкото сме и ние от тези реклами на McD. Нещо повече, не биха ги разбрали. В България все пак има таргет към който се търси подход, въпросните реклами намекват, че това е евтина бира, бира за народа дето се вика! Опитват се да провокират, залагайки на илюстрацията на балканския нрав - ядене и пиене на корем и това ето! На мен лично тези реклами не са ми по вкуса. Прекалено са прозаични! Нямат класа! И логически намекват, че са за хора без класа /в смисъл на хора втора ръка/, което е малко обидно все пак. Не става въпрос да измислят някакви космически сценарии, но все пак може да са ма-а-алко по-оригинални. А и в крайна сметка от рекламата в голяма степен зависи имиджа на продукта! Сигурно някой ще ме контрира, че същите компании произвеждат други марки, в рекламата на които залагат други концепции, но това няма да ме откаже от мнението.

Искам да се извиня на автора на темата, че избягах малко от въпроса, но просто си представих българските реклами на Американския пазар и ми стана много смешно



Тема Re: инфантилните реклами на Макдоналдснови [re: NeonSun]  
Авторaлиca (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 00:40



много точно казано! кратко и ясно
но и disturbance е прав,особено за това,че
качеството на продуктите са в пълно съответствие с качеството на рекламите им
и въпреки това,винаги когато мина през Славейков,Макдоналдс е пълен,което не спира да ме изумява!
все се чудя тия хора какво консумират там?- суетата си,снобизма,марката на продукта ли...щото самия продукт на нищо не мяза
трябва да съм много гладна и нищо друго да няма наоколо за да се излъжа да ям макдоналдски хамбургер,ше ме извинят любителите му



Тема Re: инфантилните реклами на Макдоналдснови [re: aлиca]  
Авторdisturbance (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 12:15



Скъпа Алис`, специално за клиентите , които пълнят Макдоналдс на Славейков мога да те уверя, че не всички са почитатели на продуктите, които се предлагат там. Този извод го правя от личен опит, защото не веднъж, когато съм имала среща на Славейков, а времето е студено и ветровито, който изпревари другите, се скатава на топло именно там. Поне топлото им е качествено. А иначе и аз съм сигурна, че мнозина от клиентите им са сноби, които го посещават само заради марката. Други го правят заради децата си, надявайки се, че ще им предоставят някакви емоции, че ще ги зарадват. Преди време в някаква книжка за реклама бях чела, че фирмата е предизвикала фурор и е спечелила слава най-вече с идеята за играчките към менютата. Явно и до ден днешен те залагат най-вече на това. Иначе рекламите им наистина са пълен боклук. Не само последните. Просто не се сещам за НИТО ЕДНА тяхна реклама, за която да кажа, че не ме дразни. И все пак, ако трябва да се върна към отговора на първоначално поставения тук въпрос, логично е тези реклами да са правени с цел да се харесат. Та ми е много любопитно в USA дали им харесва цялата тази олигофрения в тях. Може би трябва да направим проучване?!?



Тема Re: инфантилните реклами на Макдоналдснови [re: disturbance]  
Автор axa ()
Публикувано15.04.04 14:38



Всъщност макдоналдс е място за размяна на деца на разведени родители или най- голямата верига за безплатни тоалетни в света....

Та и рекламите им - и те такива!



Тема Хей, барман, май има грешка....не съм на въртележкнови [re: axa]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 15:36



И какво, ако се правеха тук тези реклами, като вземат да се развъртят DDB... Щяхте да се отвратите.



Тема Re: инфантилните реклами на Макдоналдснови [re: poнaлд]  
Автор lagodko (-#-)
Публикувано16.04.04 13:29



Представяте ли си рекламата "Да заколим прасето с една карнобатска" в САЩ и присъдите произтичащи от нея в последствие




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.