Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kakwa e razlikata mezdu debitna i kreditna karta?  
Автор Kaloian Angelov ()
Публикувано09.05.00 23:40



Mnogo shte bada blagodaren na tozi kojto mi obqsni poweche za tezi ne6ta - kakwi sa razlikite mezdu kreditna i debitna i sasto taka kakwi sa razlikite mezdu razli4nite widowe debitntni karti w bulgaria??? Iskam da znam poweche po tezi waprosi, zatowa ako nqkoj mozhe da mi kazhe otkade moga da se informiram po dobre, neka da mi pi6e. Blagodarq predwaritelno

Тема Kakwa e razlikata mezdu debitna i kreditna karta?нови [re: Kaloian Angelov]  
Автор Георги ()
Публикувано10.05.00 10:13



По дебитните карти ти остава винаги остатък от средства. По кредитните може да излезеш на червено. Българските дебитните карти (от системата на БОРИКА) не се различават. Можеш да ги ползваш на всеки банкомат в страната - независимо от банката, която го е поставила - и магазините, които ги приемат. Издават се и международни дебитни и кредитни карти - за подробности питай издаващите банки или представителства. ОББ издава Виза и Мастър кард, май (има различни видове обаче). "Дайнърс клуб" имат представителство. Някой издава и "Американ експрес", май МБТР. То това са известните карти, ама всички издатели не ги знам.

Тема Kakwa e razlikata mezdu debitna i kreditna karta?нови [re: Kaloian Angelov]  
Автор Balky ()
Публикувано04.07.00 10:25



Доколкото знам, за да използваш дебитна карта трябва преди това да имаш внесени средства по нея, от които можеш да теглиш или да плащаш чрез картата само докато имаш пари по сметката, като винаги ти остава един минимум от пари, които не можеш да пипаш - в противен случай картата ще бъде невалидна. При кредитните карти не е така - при тях имаш възможност да надвишиш лимита си просто защото те са "кредитни", т.е. предоставя ти се възможност да ползваш кредит. Разбира се за тази възможност ти даваш гаранциии, които са различни, в зависимост от режима на кредитната карта /точно затова понякого и кредитните карти ги блокират - при изчерпване на гаранциите/.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.