Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема RAZHODI i pak RAZHODIнови [re: Георги]  
Автор SIDER ()
Публикувано28.04.00 12:17



Достатъчно беше заяждането за плочата . Ставаше дума за около 70 сегашни лева и не обичам когато ме заяждат на дребно . Виж при една друга проверка щях да изгоря без малко . Става дума за следното : През 1995 г. една фирма беше изтеглила банков кредит . През 1996 г. изтегля втори (общата сума е за около 30 000 сегашни лева) . До средата на 1997 г. успява да погаси и двата кредита . Сумите от погасените кредити и лихвите по тях не бяха включени в счетоводната отчетност на фирмата . При последвала данъчна проверка по ЗДДС , проверяващите обложиха с 22% по аналог възстановения кредит и лихвите (счетоха ги за неотразен приход на фирмата) . Естествено от моя страна последва възражение и данъчно облагатерния акт "падна" . Как се оправих според теб ?

Тема RAZHODI i pak RAZHODIнови [re: SIDER]  
Автор colibri ()
Публикувано28.04.00 14:03



kazano chestno ne moga da si predstavia kak tova mozhe da ne se otrazi v schetovodstvoto na edna firma - tegleneto na kredit, plashtaneto na lihvi i sled tova pogasiavaneto mu! predstavliava mi profesionalen interes!

Тема RAZHODI i pak RAZHODIнови [re: colibri]  
Автор SIDER ()
Публикувано28.04.00 14:36



Ами така ! Може ! Всъщност тегленето е отразено . Фирмата се занимаваше със животновъдство . С кредита са закупени животни , фуражи (личен автомобил на собственика) . Виж с погасяването нещата стоят друго яче . Обърни внимание че периода е 95 , 96 и 97 г. Черни години за животновъдството . Фактически собственика не документира приход . Сумите по погасяване на кредита и лихвите са неизвестно от къде . Затова при проверката данъчните ги облагат по аналог т.е. приемат че това е скрит доход . И са прави , но в случея не допуснах облагане .

Тема RAZHODI i pak RAZHODIнови [re: SIDER]  
Автор colibri ()
Публикувано28.04.00 14:46



bravo na teb!:-)

Тема RAZHODI i pak RAZHODIнови [re: SIDER]  
Автор Георги ()
Публикувано28.04.00 15:24



Аз с криминалистика не се занимавам :))) А всъщност и със счетоводство не се занимавам :)))

Тема За Георгинови [re: Георги]  
Автор SIDER ()
Публикувано29.04.00 13:09



Защо криминалистика бе Георги? Данъчния облага дадена сума , ти я обжалваш и доказваш пред съда че това не е доход . Искаш да кажеш че решението на съда е криминално ? Аз просто доказах , сумата за възстановяване на банковите кредити е взета назаем от братовчедката на собственика , която в момента е в Италия . Какво съм виновен , че не можаха да я питат . А и да я бяха питали , между тях си имаше договор за заем , според който собственика ще и върне парите когато може някъде в бъдещето . Ето това е . Чисто , почтенно , законно и просто . А дали се занимаваш със счетоводство не ме интересува . Просто присъстваш във клуба и си говориме . Всъщност ако си тук с цел запознанство с невинни счетоводителки , то мога да ти препоръчам някои от другите клубове създадени за тая цел . Весели празници ти желая Гьорге и приятно прекарване !!!

Тема За Георгинови [re: SIDER]  
Автор Георги ()
Публикувано03.05.00 13:34



1. Искам да кажа, че да разбера как си се оправил е въпрос на криминалистика. 2. Съгласно отменения от началото на годината Закон за сделките с валутни ценности и валутния контрол: чл.14. Местни лица могат да отпускат заеми на чуждестранни лица или да ползуват заеми от такива лица с разрешение на Министерството на финансите. (Сега режимът е регистрационен). Как са подминали туй и не са те бастисали не знам. 3. Не си говорим, а си пишем. И не се интересувам от счетоводителки, а от счетоводство.

Тема За Георгинови [re: Георги]  
Автор Счетоводителка ()
Публикувано05.05.00 09:42



Колко жалко, Георги! :)

Тема За Георгинови [re: Счетоводителка]  
Автор Георги ()
Публикувано05.05.00 10:29



Е, винаги има надежда :)

Тема За Георгинови [re: Георги]  
Автор SIDER ()
Публикувано05.05.00 22:07



1. Оправих се по най балъшкия начин който не може да се обори. 2. Говориме за периода 1995-96 г. и каквото и да е прието от тази година , то не засяга минали години . 3. И двете лица са български граждани и не мога да разбера за какви режими ми говориш. И 4-то........ :-) за счетовозството и счетоводителките.... ами така си помислих от твоите реплики.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.