Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Препоръчаха ми продукта S-Office. Добър ли е ?  
АвторReni (Нерегистриран)
Публикувано23.03.01 23:46



Колеги, кажете ми счетоводния продукт S-Office добър ли е (?) защото ми го препоръчаха от няколко места, а аз не мога повече да издържам с ограниченията на Ажур. Моля помогнете !



Тема Re: Препоръчаха ми продукта S-Office. Добър ли е ?нови [re: Reni]  
АвторEly (Нерегистриран)
Публикувано27.03.01 09:49



Рени, аз ползвам Мираж и съм много доволна от него !



Тема Re: Препоръчаха ми продукта S-Office. Добър ли е ?нови [re: Reni]  
АвторCaшko (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 12:24



На няколко пъти съм отбелязвал, че понятието счетоводен продукт е като автомобил. Ако питаш Мерцедесът хубава кола ли е веднага ще те попитат за какво ще го ползваш.

Зависи за какво счетоводство ти е необходим - голямо, малко, сложно, опростено, с много документи и т.н. В S-Office има набутани много помощни неща - лихви, закони, но е тромав и няма добра автоматизация. Ако ще правиш счетоводство с малко документи и ще ти вършат работа всички допълнения - става.

Когато го разглеждах миналата година условията за закупуване бяха, че го получаваш с абонамент за една година, а след това пак плащаш пълната сума за следващата година. Това излиза ужасно скъпо или пък си оставаш на старата версия.

Сашко



Тема Re: Сашко, това не е вярно !!!нови [re: Caшko]  
Авторp_alex (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 23:14



S-Office има едногодишен гаранционен срок през който клиентите ни получават БЕЗПЛАТНО новите версии, а след този срок се сключва договор с годишна сума в рамките 35% от цената на най скъпият ни продукт, която продължава гаранционния срок за още една година на ВСИЧКИ продукти закупени от клиента. Ако решиш да даваш подобни пояснения, моля свържи се първо с наш служител, който ще ти поясни. Информация ще получиш на телефон (02) 706583, (02) 707569 или на страницата ни





Тема Re: Сашко, това не е вярно !!!нови [re: p_alex]  
АвторCaшko (Нерегистриран)
Публикувано30.03.01 12:10



Най-смирено моля за извинение!

Справката ми показа, че това което съм написал се отнася за друг "Office". Сходните наименования са ме подвели... Между другото програмата за НОИ е писана от СтепСофт а това по мое мнение е единствената свястна програма в сравнение с тези за ДДС или боже упази - за Русо.



Тема Препоръчвам Ви Ажур Lнови [re: Reni]  
Автор Ивaйлo Mилoвaнoв ()
Публикувано31.03.01 10:20



Няма да сгрешите - за него не е необходимо да питате - "Добър ли е?"
ТОВА Е ПО-ДОБРИЯТ ИЗБОР!

Всеки може да препоръчва, но изборът е на клиента!



Тема Re: Ажур L - това е смешно :)))нови [re: Ивaйлo Mилoвaнoв]  
Авторp_alex (Нерегистриран)
Публикувано31.03.01 16:00



Уважаеми г-н Милованов,

Ажур не предлага много необходими на професионалния счетоводител възможности.
1. Не може да се коригират стари документи независимо че грешката е техническа (статистиката сред нашите потребители показва, че над 80% от грешките се извършват по невнимание при въвеждане)
2. Не могат да се проиграват приключванията без непрекъснато да се архивира и разархивира
3. Много е затруднена работата в паралелни периоди (в различни години) и така периода януари-април е много тежък за счетоводителите
4. Не на последно място е зависимостта на цената от броя обработвани фирми

и още много други възможности, които не са за испускане в S-Office



Тема :)) Извинението се приема !нови [re: Caшko]  
Авторp_alex (Нерегистриран)
Публикувано31.03.01 16:13



Между другото продукта, който раздават в данъчна служба за дискетите по ЗДДС е правен по ИЗКЛЮЧИТЕЛНО стриктен проект на Данъчна администрация и ние от СТЕП-СОФТ не можехме да променим кой знае какво, за да стане по-удобен (да не говорим че е безплатен). Също така беше необходимо софтуера да тръгва и на 286 машина, а това направо съсипва всяко желание за по-мощна и удобна система :). Ако желаеш можеш да провериш нашите разбирания за този продукт можеш да си свалиш демо на комерсиалната ни версия от сайта на фирмата



(а само за информация продукта на РУСО не е наш)



Тема Ажур L - това е сериозно и професионалнонови [re: p_alex]  
Автор Ивaйлo Mилoвaнoв ()
Публикувано31.03.01 20:54



Всичко написано тук е базирано на възможностите на Ажур L 3.2
Уважаеми, г-н p_alex
1.Ако вашите клиенти допускат толкова много грешки, дори и технически да са те, трудно е да се повярва, че са професионалисти! Обикновено грешат аматьорите, а не професионалистите!
2.Какво лошо има в това да се архивира и разархивира? При вашия продукт все някак трябва да могат да се премахват операциите от "проиграване на приключванията". Имате предполагам такава функция, която също изисква време за изпълнението и. Има ли значение дали ще ползваш такава функция или ще правиш архиви? Според мен принципно няма разлика!
3.Какво толкова Ви затруднява при работа в паралелен период? Това е програма за професионалисти на които не се налага да 'влачат' приключването чак до АПРИЛ месец! Но явно вашите клиенти-професионалисти го правят щом им се налага. Да до края на януари и фервуари е нормално да се обработят паралелно, но това не създава никакви пречки, УВЕРЯВАМ ВИ!
4.Ценовата политика на една или друга фирма не следва да се разглежда като проблем, а и не виждам каква е връзката между цената на продукта и функционалността му от гледна точка задоволяване нуждите на професионалните счетоводители!?!

Ажур е един много лек и приятен за работа продукт, отговарящ на всички законови изисквания. Той е за всички счетоводители без разграничаване на техните професионални възможности. И всичко това не е смешно



Аз мисля че не е колегиално да се 'плюе' (извинявам се) по конкуренти. Така не се прави реклама. По-добре разкажете какво предлага този продукт, какво го отличава без да сравнявате конкретно с други продукти. Това е разумното! Клиента сам трябва да прецени какво му трябва и да избере продукт!

УСПЕХ!



Тема Re: Ажур L - това е сериозно и професионалнонови [re: Ивaйлo Mилoвaнoв]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано01.04.01 11:24



Не е добре да делите клиентите на аматьори и професионалисти, проявявайки несъмнено обидно отношение към първите.
Щом клиентът си плаща за това, което иска, заслужава уважение.

Освен това, заключенията Ви за последствяита от професионализма са неточни:
- нивото на професионализма н асчтоводителите в един счетоводен отдел е различно. Продуктът трябва да се съобразява и с най-ниското от тях, а не само с най-високото. Грешки не могат да не се допускат. Нима от пръв път пишете програми без бъгове?
- моментът на приключване не зависи само от вътрени фактори, в частност от собствения професионализъм. Трябва ли да се обосновавам?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.