ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 18.09.14 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема Разход за гориво на трактор  
АвторИMM (Нерегистриран)
Публикувано25.02.01 20:11

Как следва да се документира разходът на гориво на трактори при използването им за обработка на земя и какви разходни норми се прилагат при различните обработки? Благодаря ви предварително!

Тема Re: Разход за гориво на тракторнови [re: ИMM]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано26.02.01 16:51

Не съм се занимавал точно с такава дейност /Селско стопанство/ но разхода на гориво ти е присъщ разход и не следва да имаш никакви притеснения да си го отразиш като такъв.
Що се отнася до разходната норма мисля че е редно да се изчислява на базата на Моточасове както е при стоителните машини.

Тема Първичен документнови [re: lvan]  
АвторИMM (Нерегистриран)
Публикувано27.02.01 08:45

Интересува ме предимно какъв първичен документ се съставя за доказване, че е изразходвано определено количество гориво. При леките автомобили, автобусите и товарните автомобили е ясно - пътен лист и там се посочват изминатите километри и съобразно разходната норма се изчислява разхода на горивото за счетоводни нужди. Но за тракторите километрите не вършат работа! В Албум на първичните счетоводни документи издание 1996г. не виждам да има подходящ документ.
Отделно при някои мероприятия разхода на гориво е доста по-голям от други - пример дълбока оран и пръскане с препарат и т.н. Интересува ме откъде мога да взема разходните норми при отделните видове обработки.

Тема Re: Първичен документнови [re: ИMM]  
Автор sps_moda (непознат )
Публикувано28.02.01 23:29

Интересна тема. С удоволствие ще следя отговорите.

Тема Молбанови [re: ИMM]  
АвторИMM (Нерегистриран)
Публикувано04.03.01 07:56

Колеги, моля ВИ да ми помогнете със съвет.

Тема Re: Молбанови [re: ИMM]  
АвторДИM (Нерегистриран)
Публикувано04.03.01 11:32

Имам подобен случай с комбайн-разходната норма може да се вземе от документите при закупуването,ако няма такива с протокол може да се направи
измерване и пак с протокол или някаква справка с подписи от отговорните лица да се напише колко д-ка е изорал и т.н. Поне аз така мисля . При мен с комбайна мина то този начин.

Тема Re: Молбанови [re: ДИM]  
АвторИMM (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 10:33

Благодаря ти, ДИМ
Аз също милех по такъв начин, но се надявах, че все пак може да има някакъв образец на офциален документ. Явно ще трябва сам да си го съставя, според моите нужди и изискванията на ЗСч.

*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.