Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови  
Автор French_Affair (шемет:Р)
Публикувано14.06.05 15:02



Майка съм на 3 месечно бебе,родено 23 дни преди
термин-термин 29.03.роден е на 06.03 2005.В момента текат
90-те дни болнични след раждане-трябва да приключат на
27.06 .Преди обаче 45 дневният болничен съм излизала в
продължение на няколко месеца-от месец октомври- в болничен
с диагноза "абортус имминенс".До месец април включая съм
получавала съответния процент от заплатата си.Бях неприятно
изненадана,когато за месец май получих само 150 лева-т.е.
минималната РЗ. Не трябва ли да се получават тези 90% от
заплатата до края на болничните след раждане?И защо ми сумират единия болничен с другия-тоест.този за 135 -те дни с този ,в който съм била по време на бременност И ако наистина трябва да е МРЗ--бихте ли ми цитирали конкретно законово основание-документи,наредби и т.н.?
П.С.Не знам вече къде не попитах-и имейл до НОИ пратих миналата седмица,и в лекс.бг пуснах запитване,и в Бг-Мамма....имах предвид минали по тоя път майки.Моля ви,ако можете-помогнете ми




c'est toujours moi:)


Тема Re: Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови [re: French_Affair]  
Автор _Buba_ (пристрастен)
Публикувано14.06.05 19:29



Не разбрах това за сумирането на болничните. Нали получавате на куп обещетението за месеца, в който се преливат двата болнични листа, как искате да ви ги разделят?
По закон, ако болничният за бременост и раждане е под МРЗ, то се изплащат пропорционално на работните дни в болничен 150лв. При вас има ли някакво прекъсване на болничните, дори и 1 ден да е? Това е важно при определяне на обещетението. Върху каква заплата ви осигуряваха преди да излезете в болничен?



Тема Re: Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови [re: French_Affair]  
Автор neo9 ()
Публикувано15.06.05 11:01



Получава се така защото болничния ви за бременност и раждане е първичен и така предходните болнични влизат в базата за изчисление, от което пада и обезщетението още повече.А иначе за минималната при болничен за бременност и раждане: чл. 49, ал.2 от КСО



Тема Re: Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови [re: neo9]  
Автор Bety 123 (минаващ)
Публикувано15.06.05 12:01



Съжалявам, ако въпросът ми ви се стори глупав, но не може ли този болничен за бременност и раждане, да не е първичен, а да бъде продължение на предходните болнични???



Тема Re: Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови [re: Bety 123]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 12:17



Не, защото е с друга диагноза. Болничните може дефакто да не са с прекъсване, но всеки следващ, когато е с друга диагноза е първичен



Тема Re: Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови [re: ***]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано15.06.05 12:55



което не променя базата , от която е изчислено , а само %-та


Гери - 27.10.04

Тема Re: Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови [re: neo9]  
Автор French_Affair (шемет:Р)
Публикувано15.06.05 14:33



Ами то хубаво,че пада,ама е"паднало"2 пъти-взимах над 300 лева по време на болничните.И ми беше казано,че тпва е така,защото съм имала 0 лева нетно тр.възнаграждение и 90 % от 0 било 0????? и защо се преизчислява наново за месец май????ТА аз съм в 135 дневния болничен от средата на февруари някъде

c'est toujours moi:)


Тема Re: Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови [re: neo9]  
Автор French_Affair (шемет:Р)
Публикувано15.06.05 14:47



Ок,съгласна съм,че пада,ама аз съм в 135 дневен болничен от средата на февруари.Защо сега ще ми преизчисляват за май????И защо ще сумират двата болнични общо-понеже давали 6 месеца.а нали вторият е първичен?И още нещо-базата ми от предходните месеци,дори и в болничен,е не по-малко от 320-350 лева.

c'est toujours moi:)


Тема Re: Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични?нови [re: French_Affair]  
Автор _Buba_ (старо куче)
Публикувано15.06.05 20:13



Според мен тотално са объркани сметките, от самолет е видно, че нещо не е както трябва.
Съветвам те да поискаш справка как ти се изчислява обещетението, тъй като както и да превъртам цифрите, все не е 150лв. Освен това, ако нямаш прекъсване, не следва да ти се преизчислява базата.



Тема Да помоля за помощ-бременност,раждане.болнични? [re: French_Affair]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано04.02.21 05:24



well... хубав въпрос, но не е ли дребнаво зададен от един преводач. знам колко се печели от преводи, така че тези трепети са доста излишни.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.