Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпроси от новак във бизнесанови  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано26.09.06 23:17



Създадох си дружество което е ЕООД.Ще бъде бърза закуска-дюнер,грил,хог-док,принцеси и т.н.Още не съм почнал работа обаче.Най-вероятно няма да имам работници или най-много един.Имам няколко въпроса.Първо какви неща за счетоводството ще ми трябват и да правя за да нямам проблеми със даначни и други институции.За касов апарат е ясно.Сигурно трябва и някаква счетоводна книга.Трябва ли да е някаква определена или то си е един единствен вид.Ще мога ли да се оправям сам със нея или ще ми трябва счетоводител за нея.Разполагам с ограничени финанси и избягвам каквито и да е разходи за неща с които мага да се справя и аз.Едва ли ще права милиони.За това гледам да мина и без работник.Ако работя сам трябва ли да се осигорявам.Ако да на какви условия.Имате ли представа какви данаци ще плащам.Имате ли представа какви разрешения и документи ще са ми нужни да представа при евентуална проверка на органите.Нямам предвид ХЕИ или Пожарна,а свързаните с даначни итакива.А па ако знаете нещо и за другите и ви се пише и занимава може да споделите.Иначе става въпрос за павилион.Имам разрешение за него,нает е вече,има ток и вода(+топла).Фирмата е създадена.Оборудване имам.Много малко ми остава да отворя.Но незнам какво още ми остава да направя.Освен касов апарат и книга от какво друго се нуждая.Благодаря на всеки опитал се да помогне.

луд сам мамо,ям паркет


Тема Имаме представа, разбира сенови [re: kube]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано27.09.06 08:49



Обаче прочети всичките въпроси, които си задал, помисли колко още не си се сетил да зададеш, защото нямаш и представа, че съществуват такива неща и пак реши, че можеш да минеш без счетоводител.

За се отговори на всичките тези въпроси, трябва да си загубим половин ден в обяснения. Е, това не става безплатно. Хляба за сандвичите няма да ти го продават без пари, нали?
Нищо лично, но започва да ми писва да продавам без пари моя хляб.

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!

Тема Re: Въпроси от новак във бизнесанови [re: kube]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано27.09.06 09:12



Смята, че щом сам сте си "създали" фирмата, от тук нататък е много по лесно. Естествено е че сам ще се справите. А данъци ще плащате толкова - колкото сте спечелили. Държавата не е мащеха, че да ви взема данъци, когато нямате печалба. Така че - гледайте да правите вкусни закуски и клиентела да направите... па другото само ще си дойде





Тема Re: Въпроси от новак във бизнесанови [re: hdosev]  
АвторCчeтoвoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 10:16



Доверете се на счетоводител. Плащайте му на него - да кажем 50 лв на месец, за да не стигнете до месеци, когато ще плащате по 500 лв глоби за .....
Доверете ми се!



Тема Re: Въпроси от новак във бизнесанови [re: kube]  
АвторKaмeнoвa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 12:12



Г-н Кубе, без счетоводител не ви виждам как ще правите бизнес...!


Тъй, че ви съветвам да си плащате за счетоводител 40-50 лв на месец и да ви е мирна главицата!



Тема Re: Въпроси от новак във бизнесанови [re: Kaмeнoвa]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано28.09.06 00:17



До тук никой не ми отговори.5 години работя във фирми и съм водил книгите.Но не съм стигал да разпитвам шефовете как се управлява фирмата.Ясно е че на сляпо няма да се справа.Но мисля че със малко подказване ще мога.Ако беше прекалено слогно прредполагам нямаше да взимате 300 лева заплата.До сега съм се научил на всичко с което съм се хванал и мисля че човек така е устроен.Не искам да ставам счетоводител а да си водя фирмата.И затова питах това което не знам ,или не поне 100%.Блягодаря на всеки който иска да ми помогне без да му плащам.А другите които няма какво да ми кажат да си мълчат че да не почваме отново киометрични спорове и заяждания.Аре

луд сам мамо,ям паркет


Тема Re: Въпроси от новак във бизнесанови [re: kube]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано28.09.06 09:02



Алоо, братчед - в първият си пост пишеш "За касов апарат е ясно.Сигурно трябва и някаква счетоводна книга.Трябва ли да е някаква определена или то си е един единствен вид.Ще мога ли да се оправям сам със нея или ще ми трябва счетоводител за нея" - сега пищещ съвсем друго ".5 години работя във фирми и съм водил книгите". - Нещо си противоречим а ????
И кви 300 лева бре - седмично ли ???


Книгата наистина е една - вика се Счетоводни стандарти. Това е от мен



Тема Re: Въпроси от новак във бизнесанови [re: kube]  
АвторCтeлa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:43



Слушай сладур,
След като нямаш представа какви "данаци" (пише се данък, а не данак), то първата глоба ти е в кърпа вързана.
А предполагам си лепял отчетите от дневния оборот в касовата книга.
Това всеки и без да е учил за счетоводител може да го прави.
А дали ще си платиш глобата или тези пари ще ги дадеш на счетоводител,
ти решаваш.
Аз също съм се занимавала с дребен бизнес. Знам, че е трудно.

Който гледа да не се мине, най-много се минава.






Тема Ми, естествено, че никой няма да ти отговоринови [re: kube]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано28.09.06 13:27



Това в университета се учи пет години, а ти искаш да ти се обясни в пет реда. Няма как да стане. В пет реда може да се обясни как се прави бод зад игла, ама и шивач само с бод зад игла не може да станеш. И що отново да почваме заяжданията? Искаш да кажеш, че повторно се опитваш да получиш висше образование чрез интернет ли?

Е, знач си упорит. Това е добро начало.

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!

Тема Re: Въпроси от новак във бизнесанови [re: kube]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 11:26



ако искаш пиши ми на следният емейл vqra_67@abv.bg, или на кю номер 225007803
ще ти отговарям там, не искам тук




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.