Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема Права на гл. счетоводител  
Автор miusli (минаващ)
Публикувано13.09.15 20:09



Главен счетоводител съм, поне още не съм освободена. Казуса е следния - ново ръководство, запечатват стаите, слагат се лепенки. Адвоката на новото ръководство и новата счетоводителка /съпругата му, това между другото/ махат лепенките и влизат в стаята и започват да работят на компютъра и да ровят в документите без приемо-предавателен протокол. На мен ми казват - отиваш си в къщи и чакаш да ти се обадим, да си вземеш личните вещи от стаята. Направих жалба в прокуратурата за ситуацията. Какво още мога да направя? Началото на действието е 03.09.2015г.



Тема Re: Права на гл. счетоводителнови [re: miusli]  
Автор miusli (минаващ)
Публикувано18.09.15 13:19



Нали сме клуб за взаимопомощ - няма ли мнения?



Тема Re: Права на гл. счетоводителнови [re: miusli]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано18.09.15 18:57



За ти се каже как евентуално можеш да постъпиш, е необходимо още информация:
1.Къде става случката? Село , малък град, голям град?
2.НАШ ЧОВЕК ли си?
3.Как започна работа във фирмата?

пояснения по т.2
НАШ ЧОВЕК е бивш партиен секретар, изявен комсомолец. Съответно дете/внук на такива. Ако са роднини - от "назначените" бизнесмени (Онези дето са им давали куфарчетата навремето) ли са или са били от тези, дето са докладвали (донасяли) всеки петък на оперативката. И по не за лична облага, а заради делото?

пояснения по т.3:
1.Конкурс
2.Даваха ниска заплата и нямаше желаещи
3.Уреди ме мой човек (човек на тати/мама/чичо....)



Тема Re: Права на гл. счетоводителнови [re: miusli]  
Автор miusli (минаващ)
Публикувано18.09.15 20:57



Май е несериозно, бате Гого. 15години работа във фирмата - мястото какво значение има, малко или голямо предприятие също няма значение. Проблема е , че не искат да ме освободят. Правни действия какви - май никакви. Оплакване в инспекцията по труда - върви към глоба на ръководството , но не оправя проблема. Ако нямане конкретни предложения, моля не вземайте участие.



Тема Re: Права на гл. счетоводителнови [re: miusli]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано19.09.15 12:55



Има значение за това дали можеш да си намериш нейде работа ако си послушко.
Вариант 1 - непослушко в малък град
траеш си, защото ако те изгонят и няма никъде къде да си намериш работа
Вариант 2 -послушко (човек на послушко)
задействаш всички инстанции и си търсиш правата по всякакъв ред. И да те изгонят позорно - чичо ще ти намери работа на друго място
Вариант 3 - непослушко, който живее сам и не му пука дали ще го резнат след случката....



Варианти още много. Важното е какво МОЖЕШ да направиш, а не какво ТРЯБВА. Последствията ще са различни в различните случаи.

Под "изгонване" разбирам да напуснеш фирмата по тяхно или по собствено желание. Може да не искат да те махната, но така да ти стъжнят живота,че сама да си заминеш и без никакви обезщетения...
Навремето в казармата му казваха "гонене по устав". Кофти работа е това.

Редактирано от BatiGogo на 19.09.15 12:58.



Тема Re: Права на гл. счетоводителнови [re: BatiGogo]  
Автор miusli (минаващ)
Публикувано19.09.15 13:27



Че е кофти, кофти е. Не и искам обезщетенията, просто искам да напусна, но няма диалог. Както и да е, все някога ще свърши. Лошо, че закона не дава опции за действия.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.