Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дължим данък?  
Автор Brezichka ()
Публикувано22.04.14 17:28



Здравейте,
Искам да поискам мнение за следния казус.
През декември месец по граждански договор ми е изплатена следната сума:
Бруто 750,00 лв, Нето 367,56лв.
При изплащането на сумата, ми удържаха на око около 40 лв., данък като работодателят каза, че аз после нищо няма да дължа. Сега обаче се оказва, че в документите, които ми дават, за да си подам данъчната декларация, е посочено, че дължа 50,00 данък.
Има нещо нередно в цялата работа... За тази сума какви би следвало да са данъците, които дължа?



Тема Re: Дължим данък?нови [re: Brezichka]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано22.04.14 19:16



Може да има нередно, ама може и да няма...Има една такава работа, дето и казват "годишно изравняване на ДОД" /или ЗДФЛ по-модерно звучи/. Та годишния изравнен данък зависи от ВСИЧКИТЕ ти доходи през годината...Има си там нормативно признати разходи, има си и осигуровки и т.н. Процентите зависят от много неща - и на осигуровките и на разходите...Та ,че с това инфо никой няма да ти каже КОЛКО ТОЧНО трябвало да ти спрат данък!
Тоя дето ти е удържал данъка декември - няма как да знае какви ще ти та ВСИЧКИТЕ доходи Той ти е дал служебна бележка, дето си пише какво и колко е удържал. Прочети какво пише в нея и сметни на ексело, дели се получава същата сума. Ако НЕ - значи има нередно...



Тема Re: Дължим данък?нови [re: BatiGogo]  
Автор Brezichka ()
Публикувано23.04.14 16:55



Нямам други доходи. И тоя, дето ми удържа данъка го знаеше! Днес отидох в една счетоводна кантора, там провериха всички документи и казаха, че данъкът е сметнат коректно: дължа толкова, колкото пише в декларацията, попълнена от фирмата, за която работих, а именно 50лв. ЗА парите, удържани предварително (онези 40лв) нищо не се споменава в тази декларация и в служебните бележки. Т.е. изгорях с тях. Вече си подадох декларацията и си платих данъка.



Тема Re: Дължим данък?нови [re: Brezichka]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано23.04.14 23:12



Еми , така е... Който не си отваря очите, си "отваря" джоба...
За следващия път ще знаеш. И за всяка стотинка дето си се разписвала, ще искаш документ.
парен каша духа...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.