Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема въпрос за подаването на данъчна декларациянови  
Автор bash-54463 (ентусиаст)
Публикувано20.01.14 22:55



От повече от 10 години не съм подавал данъчна декларация, защото доходите ми са само от трудов договор.
Миналата година получих еднократен хонорар от съда като вещо лице (не съм регистриран като такъв и не съм вписан в регистъра им- инцидентно бях извикан заради много специфично дело). Хонорара беше 200 лева. Не ми дадоха никаква бележка за тези пари.
Въпроса е трябва ли сега да подавам данъчна декларация и в какво приложение трябва да е подобен еднократен хонорар и какво да правя като нямам бележка и не помня въобще в кой точно месец ги получих?



Тема Re: въпрос за подаването на данъчна декларациянови [re: bash-54463]  
Автор БатиГого ()
Публикувано21.01.14 10:23



Не са ти дали бележка или не помниш дали са ти дали?
Просто така ти бутнаха 200 кинта без да те карат да се разпишеш нейде?
Ако ДА - кажи кои са тея ,че да ида и аз там...
Трябва да си голям балама /или филантроп/ за да декларираш такива доходи...



Тема Re: въпрос за подаването на данъчна декларациянови [re: БатиГого]  
Автор bash-54463 (ентусиаст)
Публикувано21.01.14 14:54



Категорично не ми дадоха- накараха ме да попълня на една бележка банкова сметка и ми ги преведоха. Говорим за районния съд съд.



Тема Re: въпрос за подаването на данъчна декларациянови [re: bash-54463]  
Автор БатиГого ()
Публикувано21.01.14 15:40



А на банковото извлечение какво пише?
ПВЕРОД НА ..... 200 ЛВ., ЗА ТОВА ЧЕ Е МНОГО КРАСИВ?



Тема Re: въпрос за подаването на данъчна декларациянови [re: БатиГого]  
Автор bash-54463 (ентусиаст)
Публикувано21.01.14 23:28



Ба ли му мамата какво пише в банковото извлечение? (аз не получавам въобще никакви извлечения за въпросната сметка нито имам електронно банкиране специално за нея)
Въпроса е сега да подавам ли данъчна декларация (все пак предполагам съдилищата информират НАП на кой какво са плащали) или да не подавам?

Сценария беше следния- съдията ме попита държа ли на писменото си мнение и като казах че държа, попита адвокатите имат ли възражения- те нямаха. Съдията обяви че определя хонорар 200 лева за сметка на двете страни по делото и ме прати в деловодството да си ги взема- там ми дадоха да попълня банкова сметка и това беше. И сега бах ли го това облагаем приход ли е не е ли и т.н.

Редактирано от bash-54463 на 21.01.14 23:34.



Тема Re: въпрос за подаването на данъчна декларациянови [re: bash-54463]  
Автор БатиГого ()
Публикувано22.01.14 10:50



Прати някой до банката - да ти вземе извлечение от сметката. И тогава мисли за варианти.
Най-добре се вижда какво пише от тяхното платежно нареждане.



Тема Re: въпрос за подаването на данъчна декларация [re: bash-54463]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано22.01.14 11:32



абсолютно облагаем



Тема Re: въпрос за подаването на данъчна декларациянови [re: ramlid]  
Автор krasi2571 (непознат)
Публикувано22.01.14 16:37



абсолютно облагаем доход. не рискувай глоба ,защото от съда пращат информация. можеш да провериш кога да ти платили и в банката и в съда, но е излишно. просто го декларирай този доход и готово.



Тема Re: въпрос за подаването на данъчна декларациянови [re: krasi2571]  
Автор bash-54463 (ентусиаст)
Публикувано22.01.14 23:33



А приемат ли данъчната декларация ако просто впиша, че съм получил този доход без да приложа бележка а просто посоча колко е?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.