Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема Моля, дайте ми съвет!  
Автор Lolla ()
Публикувано02.01.14 10:40



Имам застраховка живот със спестовен елемент към Алианц или поне така си мисля че се казва. Всеки месец внасям по около 42 лева. Познати ми казаха, че трябвало да подам данъчна декларация. Работя по трудов договор и нямам друг доход. Трябва ли наистина да подавам декларация? И освен бележка от работодателя и от застрахователното дружество, друго трябва ли да представя?
Много благодаря на всеки който даде някаква информация!



Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: Lolla]  
Автор iva_vd (минаващ)
Публикувано03.01.14 11:32



Бележка от работодателя и от застр. дружество са ви необходими за подаване на данъчната декларация. Там ще впишете и банковата си сметка, по която да ви възстановят данъка.



Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: iva_vd]  
Автор Lolla ()
Публикувано03.01.14 11:35



Много благодаря!





Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: Lolla]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано05.01.14 03:09



Ако още не са ви направили заплатите за декември, може да я дадете и на работодателя и той да преизчисли данъка. Иначе, подаването на данъчна декларация не е задължително, но е желателно с цел спестяване на данък, защото тези вноски са облекчение.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор Lolla ()
Публикувано05.01.14 19:03



Благодаря. Аз вече си взех бележка от застрохователното дружество, и си чакам служебната бележка от работодателя.



Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: Lolla]  
Автор mimka_tr (непознат )
Публикувано06.01.14 16:32



Здравейте, ще се радвам ако някой от Вас ми помогне.
Случая е следният. Баща ми е председател на сдружение с нестопанска цел. Трябва да назначи технически сътрудник на 4 часов работен ден по граждански договор. Счетоводителката е извън страната и няма да я има до края на другата седмица, а лицето което ще заеме длъжността чака договора си. Помощ!!!Трябва ми бланка, КИД и минимален осигурителен праг за длъжността. Нещо друго - трябва ли да се обявява в НАП и кога се пускат декл 1 и 6. Въобще не съм наясно.

Редактирано от mimka_tr на 06.01.14 16:37.



Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: mimka_tr]  
Автор krasi2571 (непознат)
Публикувано07.01.14 15:11



ти сериозно ли?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.