Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИнови  
Автор ЕВЕЛИНА (непознат )
Публикувано15.05.13 18:05



Здравейте,
Имам следния въпрос: Може ли в трудов договор да се договори изплащане на заплати до два месеца, след месеца за който е положен труда? Ако да, може ли към момента да се приемат нови вътрешни правила за работната заплата с този срок (като всички служители се подпишат че са запознати и съгласни) и това вече за нас да е задължителният срок за изплащане на заплатите? Независимо, че в трудовите договори досега срока е друг.
Никъде не намирам нормативно задължение за определен срок, в който трябва да се платят трудовите възнаграждения. Може би не търся на правилното място.
Предварително благодаря на всички отзовали се!



Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИнови [re: ЕВЕЛИНА]  
Автор БaтиГoгo (Хейтър)
Публикувано15.05.13 23:18



Всичко и навсякъде може да се договори. Даже ние двамата можем да се договорим да заколим тъщата например....

Важното е какво се признава от закона (закони / правилници /наредби / укази / кодекси / и тем подобни думички , дето си ги измисля властта, за да управлява простолюдието).

В твоя случай - бирнишките закони... Може би трябва да прочетеш Кодекса за социалното осигуряване....Ама ще те настъпят 100% и по куп други разпоредби...

Пък и нали се сещаш, че като те порежат един ден - и да им кажеш : В ЕДИН ФОРУМ МИ КАЗАХА ТАКА/ОНАКА! - ония хич няма да се трогнат? Тях ги интересува член / алинея /точка ....
Затова не се стискай, ами се консултирай с юрист за всичко...Ще дадеш някой лев, ама ще си спестиш десеторно (че и по-вече).



Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИнови [re: БaтиГoгo]  
Автор Шматка (голяма блейка)
Публикувано16.05.13 10:55



точно КСО надали е определящ в случая с изплащане
да си погледне подробно КТ и съпътстващите наредбите, предлагам



Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИнови [re: ЕВЕЛИНА]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано17.05.13 10:01



може



Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИнови [re: ramlid]  
Автор ЕВЕЛИНА (непознат )
Публикувано17.05.13 10:48



До ramlid: разбирам, че може да договорим изплащане на зплатите по посочения от мен начин, както и с нови правила за работните заплати новият срок да важи за всички служители?

До БатиГого: в моя опит до сега, който не е много голям, но не е и малък (10 години) често съм се допитвала до адвокати, и то със сериозен опит и препоръки в конкретната област. Резултата е: освен хонораите им (които не са малки) са донесли толкова дипълнителни разходи и в такива размери, които аз като една обикновена счетоводителка, ако бях свършила тяхната работа - резултата щеше да е същията (разходи в същите размери). В някои случаи съм могла и да ги спестя. Това което казвам е резултат от моя опит с адвокати, в никакъв случай не слагам всички под един знаменател. Може би просто аз не съм попаднала на някой, който разбира.



Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИнови [re: ЕВЕЛИНА]  
Автор БaтиГoгo (Хейтър)
Публикувано17.05.13 11:39



може би проблемът е в това "И" на "адвокатИ"... Адвокатската гилдия е като всеки една гилдия...
Вземи един майстор (по строителството например.). Извикай го да ти залепи плочките в банята... Следващия майстор - първите му думи ще са: КОЙ ТИ ГИ Е ЛЕПИЛ ПЛОЧИТЕ?!?! АКО БЯХ АЗ.....

За това аз ВИНАГИ работя с един майстор. Било то адвокат, телевизионен техник, хладилен майстот и тем подобни.... И проблеми нямам



Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИ [re: ЕВЕЛИНА]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано19.05.13 09:30



ако се уговорите в иднивидуалният трудов договор за датата на плащане - не поже да го променяте едностранно, ако в индивидуалният договор сте се договорили "съобразно вътрешните правила" може да го променяте доколкото вътрешните правила са право на работодателят, само трябва да известите работникът или служителят



Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИ [re: ramlid]  
Автор krasi2571 (непознат)
Публикувано21.10.13 14:46



хей хей хей - това прилича на едностранно изменение на трудовото правоотношение. Мисля, че може да се промени датата на изплащане на възнаграждението едностранно без промяна на договорите(ако е записано стандартното - заплатите се изплащат ежемесечно). Въпреки всичко има презумпция, ако един текст е написан с цел избягване на законови задължения, то същите могат да се обявят за недействителни от заинтересованата страна. Така че най-добре го договорете с работниците в някакво споразумение, а не ги поставяйте н неравностойнно положение. Друг е въпросът, ако го правите за пред НАП.



Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИнови [re: krasi2571]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано23.10.13 20:59



я цитирай закона





Тема Re: СРОК ЗА ИЗПЛАЩАНЕ НА ЗАПЛАТИ [re: ramlid]  
Автор krasi2571 (непознат)
Публикувано24.10.13 17:26



мога, но ще трябва да ти цитирам половината закони и кодекси на РБ, че и доста от съдебната практика. Като начало виж ГПК и ЗЗД, или се обърни към лекциите по право от първи курс на университета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.