Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема год декларация физ.лиценови  
Авторi.st. (Нерегистриран)
Публикувано26.04.12 09:04



Уважаеми.
Моля за вашето мнение по следния въпрос.

Имам ЕТ но през 2011 не съм извършвал никакви дейности, освен разплащане на фирмен кредит с лични средства. Няма никакви приходи по банка или касов апарат. Назначен съм на трудов договор в друга фирма от там ме осигуряват.

Не съм обявявал спиране на дейност в НАП.

Трябва ли да си подам годишна декларация и дължа ли осигуровки като ЕТ за 2011? и какво да попълня в нея.



Тема Re: год декларация физ.лице [re: i.st.]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано26.04.12 13:32



Не съм обявявал спиране на дейност в НАП
А декларация ва начало на самоосигуряването подавал/а ли сте? Ако не сте подали декларация ОКД5 за прекъсване на самоосигуряването /ако това разбирате под обявяване спирането на дейност/ - дължите осигуровки, независимо от това, че нямате приходи
Е, ако по ТД не Ви осигуряват на 2000 лв, разбира се. Последния факт не Ви освобождава от подаване на Д1 и от /безмисленото/ попълване на Т1 и Т2



Тема Re: год декларация физ.лиценови [re: ***]  
Авторi.st. (Нерегистриран)
Публикувано27.04.12 08:03



ЕТ е регистриран през 95 и до миналата година е извършвал дейност в сферата на услугите постоянно.

Този образец ОКД5 не съм подавал.

Зададох тук въпроса защото от 2 счетоводни къщи, отказаха да се занимават с мен - за ЕТ без дейност нямало нужда да се подават декларации за 2011.

само още един въпрос лице с увреждания собственик на ЕТ какви здравни осигуровки дължа за 2011 (социални не дължа, поради пенсиониране)

за да си попълня декларацията и на 2.05 да я внеса в НАП



Тема Re: год декларация физ.лиценови [re: i.st.]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано27.04.12 09:19



Този образец ОКД5 не съм подавал.
Aма изобщо ли? Или не знаете, че така се казва декларацията за започване на самоосигуряването? Ако не сте подали такава декларация в началото на дейността - как сте се осигурявали до миналата година? Явно нещо бъркате
По втория въпрос - ако ЕТ е пенсионер. Тогава МОЖЕ ДА ИЗБЕРЕ да не се осигурява за пенсия. Този избор се прави пак чрез тази декларациа ОКД5 при започването на дейност или след пенсионирането. Ако сте декларивали самоосигуряване /а вярвам, че сте го направили някога през 95-та/ бяхте ли пенсионер? След пенсионирането декларирахте ли, че ще се осигурявате само здравно?
Щом до миналата година сте имал/а дейност, значи е имало и обслужващ счетоводител. Предполагам той Ви е обяснил нещата. Поне за "онзи" период. Да не питам подавани ли са Д1 и Д6...
И конкретно - ЗОВ за СОЛ са 8% от 420 лв месечно.
Ако не сте обявил/а прекратяване на самоосигуряването дължите осигуровки и лихви. За всеки месец трябва Д1 и до 02.05.2012 - Д6 с месец 13



Тема Re: год декларация физ.лиценови [re: ***]  
Авторi.st. (Нерегистриран)
Публикувано27.04.12 12:17



Незнам дали е бил същия образеца ОКД5 през 95год. Тогава всичко си вадих и подавах за започване на дейност. Имаше период през който и пенсионерите внасяха социални осигуровки и после пак върнаха да е по избор. Да навсякъде се водя като пенсионер, към всяка год. декларация съм прилагал и телк решение.
Относно Д1 и Д6 за стари периоди всичко е подадено.

ОКД5 за спиране на самоосигуряване през 2011 не съм подавал

Аз питах как да процедирам конкретно за 2011 г.
От Вашия отговор виждам, че е необходимо да попълня и подам декларацията.

Благодаря Ви.



Тема Re: год декларация физ.лиценови [re: i.st.]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано27.04.12 12:43



ГДД не трябва да подавате, щом нянате друг доход освен пенсията
Годишна Д6 обаче трябва да подадете.
Трябва да си внесете и ЗОВ за 2011 и да подадете Д1 за всеки месец




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.