Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Не бракуван касов апаратнови  
Авторzoro (Нерегистриран)
Публикувано12.03.12 17:42



Ако не го бракувам стария касов апарат, какво ще стане? Щом касовата книга се пази 5 години, мога и него да го пазя , пък послу в боклука, ИЛИ?



Тема Re: Не бракуван касов апаратнови [re: zoro]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано12.03.12 20:49



Моя го купих навремето (ЕТ с услуги и в момента - плащания само по банков път). От поне 10 години не съм издавал муравейки. Нито имам касови книги (освен тея дето тогава съм начуквал). Апаратът не се води като актив (онези неща дето под-стойностния праг....) Няма и абонамент (демек технически рекет). 100% го има нейде из хартиите на напърите.
Преди 5-6 години го изтърсих от прахта и включих. Часовникът му беше с половин година назад. Теглих една и го запратих пак в кьошето...

Нямам никакво намерение да правя каквото и да е. (така както не правя нищо и по разните му там комисии по защита на личната информация, ЗБУД-ове , декларации за ченгетата и тем подобни простотии)



Тема Re: Не бракуван касов апаратнови [re: жopo]  
Автор tzveti61 (новак)
Публикувано13.03.12 16:34



Има два начина да се отървеш от стария апарат: 1/носиш го в сервиза, свалят ти паметта , дават някакъв документ и с него тичаш в НАП да го свалят от отчет.2/Държиш си го в офиса, но на края на веки месец чукаш месечен отчет, който естестено трябва да е на нула. Избирай, аз избрах втория.



Тема Re: Не бракуван касов апаратнови [re: tzveti61]  
АвторЯ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.12 17:16



Добре де... Ама като дойде някой НАПанар другия месец и го види тоя апарат в кьошето... К`во правиш? Първата му дума ще - Я, апаратче без връзка с НАП. Я глобичка сега.
Нали трябва да се свържат ВСИЧКИ касови апарати с НАП. По добре ходете и си ги отписвайте, че както са се увълчили сега НАПанарите... не ми се мисли. Аз моите си ги отписах.



Тема Re: Не бракуван касов апаратнови [re: tzveti61]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.12 18:59



1.Офис нямам. (офиса ми е закачен на колана и му казват GSM)
2.Нямам и обект. Всички услуги дето ги правя са 100% при клиента.
3.Месечен нулев отчет не чукам (след като от мнооого години нямам ни една муравейка...За къф чеп да печатам некви нули и да ги лепя нейде на майната си и таа хартия после да е пазя за офрев...
4.Фирмата е с месечен оборот 600-800 лв (не се смейте). Малко градче и колкото - толкова... То дет се вика и за черна каса нема смисъл! Надали някой ще се заяде с такава фирма! Ми то не може вземе рушвет повечче от 100 лв (кой ще му даде повече?!?!). А за таквиз пари да си рискува пенсийката и топлото местенце...Пък и бирниците предпочитат да издоят някоя по-тлъста фирма , като не и признаят по-дебелка фактурка напр. Хем и повечко приходи за НАП, а по това в Булгаристан се определя дали един напър работи добре или не...



Тема Re: Не бракуван касов апаратнови [re: жopo]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано15.03.12 08:27








ЗДДС

Чл. 185.
.

(2) (Нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г., доп. - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) Лице, което наруши реда и начина за одобряване на типа, регистриране или въвеждане/извеждане във/от експлоатация, или отчитане, или съхраняване на документи, издавани от/във връзка с фискалните устройства, или сервизно обслужване на фискалните устройства или не изпълнява изискванията за дистанционна връзка с Националната агенция за приходите, се наказва с глоба - за физическите лица, които не са търговци, в размер от 300 до 1000 лв., или с имуществена санкция - за юридическите лица и едноличните търговци, в размер от 3000 до 10 000 лв. Когато нарушението не води до неотразяване на приходи, се налагат санкциите по ал. 1.

(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) В случаите по ал. 1 физическото лице, което фактически е било длъжно да издаде фискална касова бележка (фискален бон) и е приело плащане, без да издаде такава бележка, се наказва с глоба от 100 до 500 лв.

(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) При повторно нарушение по ал. 1 размерът на глобата е от 200 до 1000 лв., а на имуществената санкция - от 1000 до 4000 лв.

(5) (Нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) При повторно нарушение по ал. 2 размерът на глобата е от 600 до 2000 лв., а на имуществената санкция - от 6000 до 20 000 лв. Когато нарушението не води до неотразяване на приходи, се прилагат санкциите по ал. 4.



Тема Re: Не бракуван касов апаратнови [re: tzveti61]  
Автор Стефан (новак)
Публикувано15.03.12 12:39



На моя стар касов апарат в сервиза му свалиха ФП, дадоха ми документ за НАП, но не ми върнаха апарата. Мислех да си го държа за спомен как за една година държавата ме накара два пъти да купувам касови апарати.



Тема Re: Не бракуван касов апарат [re: mm]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано15.03.12 13:56



Лице, което наруши реда и начина ....за извеждане от... експлоатация
Ясно е, че на всяка машинка ще ѝ дойде време за извеждане от експлоатация (бракуване). Само, че никъде (нито в наредбата, нито в закона) не са предвидени някакви крайни срокове. А това бракуване може да бъде отложено за следващия век и нарушение няма... Та който има излишни 30 лв. (а наскоро чух и за 70 лв.) да го бракува и да се реди на разни опашки...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.