Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тълкувание от юрист - дата на напусканенови  
Автор nbb (весела)
Публикувано03.02.12 10:42



Става въпрос за попълване на удостоверение УП-3. В указанията към него е посочено - В графа 4 се вписва датата /ден, месец, година/ на която лицето е напуснало работа. Та коя е тази дата - последният ден, на което лицето е било на работа или следващият работен ден ?



Тема Re: Тълкувание от юрист - дата на напусканенови [re: nbb]  
Автор arimis ()
Публикувано03.02.12 10:57



Предполагам датата, когато не е вече на работа, но нека видим и други мнения.



Тема Да,нови [re: arimis]  
Автор nbb (весела)
Публикувано03.02.12 11:45



и според мене е така, но счетоводителката не мисли по този начин и отказва да ми разпише образеца.



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор ili_st (член)
Публикувано03.02.12 12:33



Нищо лошо не искам да кажа срещу счетоводителите ама тяхната логика понякога е особена.....................



Тема Re: Тълкувание от юрист - дата на напускане [re: nbb]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано03.02.12 15:31



А на коя дата си взема шапката и затръшва вратата?



Тема Re: Тълкувание от юрист - дата на напусканенови [re: nbb]  
АвторЖaнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 18:20



Не хвърляйте кал по счетоводителката - помислете логично: кога напуска човекът - в 17.00ч на последния работен ден. В 8.00 на следващия ден вече не работи. И така - коя дата трябва да пише?



Тема Re: Тълкувание от юрист - дата на напусканенови [re: Жaнa]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано03.02.12 20:03



датата, до която е работил! Сори, обаче е така!



Тема Re: Тълкувание от юрист - дата на напусканенови [re: parvaty]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано04.02.12 07:53



Последният ден в осигуряване, който се пише в Д1 и който запис намира отражение в ПР...А и нали УП-тата скоро ще отпаднат?



Тема Re: Юрист или счетоводител?нови [re: kyмaнич]  
АвторЖaнa (Нерегистриран)
Публикувано04.02.12 17:12



Моля всеки да си дава мнението по своята специалност! По-горе се опитах да обясня просто като за неспециалист коя е датата, това са направили и други колеги. Не е коректно да се обиждат счетоводителите, че имат странна логика. Има си правила и изисквания, които спазваме. Побеснявам просто, като почне някой лаик да ми обяснява как да си върша работата! Може да питаш юрист, може да питаш и доктор, ама счетоводителят не пише рецепти и не решава правни казуси, така че нека всеки ДА СИ ГЛЕДА СВОЯТА РАБОТА! Не мисля, че питането изисква юридическо тълкуване и обидни подмятания на тема счетоводител! Особено в този форум!





Тема Re: Юрист или счетоводител?нови [re: Жaнa]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано04.02.12 18:49



Жанче, ти явно си случаен гост тука. Иначе ако проследиш участията ми ще си оттеглиш думите. Аз си казвам мнението по "моята специалност". Последен ден в осигуряване = последен ден на работа. Впрочем каквото и да се запише то не е чак толкова важно защото важното се съдържа вътре: .... години, .... месеци, ....дни, ..... часове осигурителен стаж. Та когато го мериш дори в часове, ще трябва да отмериш до 17 часа на последния работен ден. Иначе може да се получат парадокси като например: последен работен ден 30 април, пък в УП-3 посочен 7-ми май, като първи неработен ден на лицето. (когато се слеят празниците и почивните дни между 1 -ви и 6-ти май)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.