Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Наем, ДОД и ДДС  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано05.10.11 15:45



Здравейте, моля за спешен и компетентен отговор на следният въпрос: Плащам наем който е СИО /мъж и жена придобит по време на брак/ Съпругата има фирма рег по ДДС и тя ми издава фактура за 1/2 наема с ддс. Аз пускам съответно 2 СИС- по една за двамата собственици. Но на жената смятам сумата за ДОД върху цялата сума с ДДС. И по този начин се оказва че имам надвнесен ДОД. Може ли сега в този месец да коригирам сумата на ДОД в намаление така че за целият период от м.01 2011 до м.09 2011 да ми се получи вярната сума за ДОД? Ще оправим и изадените СИС до сега.





Тема първо, има авансов данък,нови [re: Пeтя]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано06.10.11 08:10



не стана ясно дали го удържаш, второ - на какво основание съпругата издава фактура за половината наем? Трето - ако половината наем е платим по фактура към ЮЛ, значи само за другата половина и само на съпругът трябва да се удържи авансов данък и да му се издаде удостоверение (май беше по чл.35, има го на сайта на НАП)... изобщо, казуса не е както го описваш, да ти кажа!





Тема Re: първо, има авансов данък,нови [re: parvaty]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 08:37



Данъка го удържам и внасям след всяко плащане. Съпругата издава фактура защото има рег по ДДС фирма която е ЕТ. И след като ЕТ-то е регистрирано, съответно това важи и за нея и тя издава фактура за половината наем. Въпросът ми е пречка ли е сега в този месец да корегирам авансово внесените вноски за ДОД в посока намаление?



Тема не трябва да пускаш СИСнови [re: Пeтя]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано06.10.11 10:30



на жената - това се опитвам да ти обясня!!! Изобщо, поначало си в грешка - след като тя ти дава фактура, в случая не е получател на доход като физическо лице, а като ЕТ - тя си плаща данъци и осигуровки! Прочети пак първия ми пост и тоз и помисли!



Хубав ден от мен!



Тема Re: не трябва да пускаш СИСнови [re: parvaty]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 10:35



И на ЕТ, което отдава имущество като ФЛ се издава СИС и се удържа 10%Вижте примерите тук:


http://www.nap.bg/page?id=269



Тема Re: не трябва да пускаш СИСнови [re: ***]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано06.10.11 11:06



И въпроса ми беше може ли да корегирам в посока намаление внесеният авансово ДОД до момента със следващата ми вноска, която е през този месец?



Тема Re: не трябва да пускаш СИСнови [re: ***]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано06.10.11 16:48



Примерите ги видях, но никъде не видях такъв, при който наемодателя да е ЕТ и наемателя да му удържа авансово данъка.





Тема Re: не трябва да пускаш СИСнови [re: hdosev]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано06.10.11 18:33



9. Ако наемодателят е самоосигуряващо се лице, следва ли да издава документ за получения доход от наем от предприятие или самоосигуряващо се лице?

Документ по реда на чл. 9 от ЗДДФЛ не се издава. Единствено платецът на дохода е задължен да издаде сметка за изплатени суми и служебна бележка.



Тема Re: не трябва да пускаш СИСнови [re: parvaty]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.10.11 09:46



EТ-то също е физическо лице, а чл.44, ал.4 от ЗДДФЛ не се интересува от това какъв вид физическо лице е получателят на дохода, а само какъв е платецът. Друг е въпросът на края на годината кой как ще си смята данъците, но авансовият данък си се дължи от платеца, ако той е предприятие или самоосигуряващо се лице.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Наем, ДОД и ДДСнови [re: Пeтя]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.10.11 09:47



Абе, принципно не може, ама ако го направиш едва ли ще те хванат.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.