Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема Фактура от физическо лице?нови  
АвторPyмбaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 18:23



Здравейте!
При мен се получава следния проблем. Работя на трудов договор. Заплатата ми не е голяма. Имам малка ферма за вълнисти папагалчета и хамстери, от която продавам на няколко зоомагазина и подпомагам семейния бюджет. Напоследък почти половината от клиентите ми започнаха да подпитват за фактури, а наскоро един от тях ми заяви, че не може да купува без фактура, въпреки по-ниската ми цена. Естествено, това не е добре за мен, добър клиент е.
Това, което успях да намеря в интернет, гласеше, че трябва да се регистрирам като лице на свобдна професия. И тук идва големия проблем. Приходите, които получавам от продажбата на птичките и хамстерите, няма да покрият разходите, които ще последват от регистрацията ми. Получава се омагьосан кръг. Или може би аз пропускам нещо.
Съвсем друго ще е ако мога по някакъв начин да издавам фактури, върху които на края на годината да заплатя нужните данъци и такси. Има ли такъв вариант?
Всякакви съвети и добронамерена помощ ще са ми от полза. Благодаря ви!



Тема Re: Фактура от физическо лице?нови [re: Pyмбaтa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.11 22:25



Просто намери някой приятел с фирма и срещу малка комисионна пускайте фактури оттам.
Другият вариант е да третираш папагалите като лични вещи и да им ги продаваш с протоколи. Е, тук вече може данъчните и да се заядат, но не вярвам да стигнат до такива висини заради едни папагали.
Не ми се мисли за варианта да си земеделски производител...



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Фактура от физическо лице?нови [re: Pyмбaтa]  
Автор cтor (непознат )
Публикувано23.07.11 20:07



Възможно е да се издават фактури от физическо лице без всякаква регистрация и без ползване на касов апарат.
Казусът е разгледан подробно в изданието "Документиране, плащания и осчетоводяване на услуги, извършени от фирми, свободни професии и физически лица" (вижте в "Редор - Издания")



Тема Re: Фактура от физическо лице?нови [re: cтor]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано24.07.11 08:34



Физическото лице дали ще напише "Протокол", дали ще ползва купени от книжарницата кочан фактури е се тая. Не името на документа го прави такъв, а същноста му.



Тема Re: Фактура от физическо лице?нови [re: cтor]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.07.11 07:49



Добър опит за реклама. Нямаше да прилича на такъв, ако бяхте отговорили на въпроса конкретно.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Фактура от физическо лице?нови [re: cтor]  
АвторPyмбaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.11 13:31



Не ми е проблем да си купя книгата. Това, което ме притеснява е, че основната дума е "услуги". А папагалите са си стока.



Тема Re: Фактура от физическо лице?нови [re: kyмaнич]  
АвторPyмбaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.11 13:47



Това звучи доста обнадеждаващо.



Тема Re: Фактура от физическо лице?нови [re: Pyмбaтa]  
Авторнeлu (Нерегистриран)
Публикувано25.07.11 15:25



не съм много сигурна и колегите могат да помогнат ,но защо не използваш договор за покупко- продажба/има ги кочани под номера с разписка към договора/.



Тема Re: Фактура от физическо лице? [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lanskyМодератор (общ работник)
Публикувано25.07.11 16:24



поне не са пуснали линк към сайта си - в питам.инфо редовно го правят.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.