Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема ЕООД -покупка на къщинови  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано07.04.10 13:05



колеги искам да се консултирам с Вас по следният въпрос:
имам фирма ЕООД с предмет на дейност покупко-продажба на недвижими имоти регис.по ДДС
- когато купува къща за продажба я отнасям в с/ка 304/стоки/ и при продажба вземам сет.операции както при продажба на стоки, има закупени и къщи които са отнесени като ДМА ,но какво става при продажбата на тези стоки/къщи/ :
ако има направен ремонт при препродажба начислявам ДДС,но ако ги продава така както ги купува при продажба не начислявам ДДС с-но чл.45 ал.3 от ЗДДС
моля пишете ако нещо пропускам ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА ОТЗОВАЛИТЕ СЕ К/КИ или К/ГИ



Тема Re: ЕООД -покупка на къщинови [re: виkи]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано08.04.10 10:03



явно никой не иска да изкаже мнение ,криете си занята ли????????
не е лошо да се помага на по-млади колеги



Тема Re: ЕООД -покупка на къщинови [re: виkи]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано09.04.10 22:02



Ами, виж първо как си задала въпроса. Аз никъде не прочетох къщите нови ли са, стари ли са, какви... Иначе, ако са стари, аз мисля, че пак можеш да ги продадеш с нулева ставка, като само коригираш ползвания данъчен кредит за ремонта.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 09.04.10 22:07.



Тема Абе, човек, [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано09.04.10 22:48



крий си занаята пък, ти! Два раза дупе дала, и колежка стала!





Тема Re: Абе, човек,нови [re: _parvaty_]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.10 09:39



ти какво се правиш на отворена/н върни се малко назад и виж ти какъв въпрос си задала и първолачетата го знаят, аз може и да го правя както трябва ,но искам още мнения от колеги /истински както например Полуи..../да не би нещо да пропусна просто искам да съм 100% сигурна в това което правя смятам ,че няма нищо лошо в това



Тема Re: Абе, човек,нови [re: виkи]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.10 17:19



мина ми вече яда
Полуи.... фирмата купува стари къщи продава ги на същата цена или приблизително 1000-2000 лв отгоре /ако е купена 14000лв я продава 16000лв/
и за основание аз пиша чл.45 ал.3 от ЗДДС
но дали е така??
има ли разлика ако е ДМА или стока /в сметка 304/




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.