Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:41 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Защо никой не каза ЧНГ?!нови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.04.10 10:32



Повече платежоспособни клиенти догодина, по-добри шефове за неволнонаемните и дано на това недоразумение Дянков му дойде акъла в главата!


Както разбирате, темата е за на който, каквото му се приказва.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 10:55



Да е с повече късмет и здраве! И с по-големи хонорари!



А хер Флик, уви, ще остане.

Но дано Краси се вразуми относно микробизнеса.



Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: 1]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.04.10 11:09



Аз нямам против да остане. Само искам да си седне на гъза и да мисли преди да прави нещо.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано01.04.10 11:59



Щом казваш така да е, не е лошо пожелание пък и няма да се караме сега.



Аз казвам и по малко безумни идеи от височайшеството. А без заобикалки това звучи така: да си пият хапчетата редовно и да се вълнуват много.

Че последното изречение от тази статия не мога да го схвана:

Правителството предлага нов вариант за изплащане на първите три дни болнични – работодателите да поемат 80 процента от заплатите за първите два дни, а третият ден да бъде изцяло за сметка на служителя.
- Значи, ли това, че ако се разболея трябва да изплатя обезщетение на себе си или как ?



Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.04.10 12:09



Това съм го опущИла в суматохата около приключването. Култово е!

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано01.04.10 12:38



Нали. А можеше да са постараят, да го изпипат малко, да внесат яснота. Сега аз няма да им давам идеи, но можеше да е нещо такова:

Третият ден от болничния да бъде за сметка на служител, определен на случаен принцип, чрез жребий измежду останалите служители. - За което се съответно ще се дължи и данък върху хазартната дейност по ЗКПО и тнт... (то това последното е по-добре в писмо-разяснение на НОИ да се укаже и с друго писмо-допълнение от НАП но в друг смисъл - да не се уплашат хората а да се объркат)



Да не продължавам нататък, че хич не ми се ще да издавам този болничен с колко още данъци може да обложи... Оказва се, че тия болните са си изцяло в сивия сектор на икономиката. Всъщност цялата им дейност се изразява в източване на бюджета и укриване на доходи. Егати и болните, нали? Уж болни, а с какво се занимават!



Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 13:41



...Оказва се, че тия болните са си изцяло в сивия сектор на икономиката. Всъщност цялата им дейност се изразява в източване на бюджета и укриване на доходи. Егати и болните, нали? Уж болни, а с какво се занимават!

Чекай! Чекай малко! Ти за болните ли говориш??



Може ли да видим, какво би се получило, ако в горния ти /със син цвят на шрифта/ извод, заменим думата "болен" с думата "лекар" (или с "доктор")?

Дали, след замяната на думичките, няма да се получи още по-верен извод?

Всъщност... като се замисля... няма да се получи по-верен извод! Но дали няма да се получи ли НАЙ-верен извод? Ех, Дянков, Дянков! Ако малко акъл имаше в главата си - за 8 месеца и бюджета на държавата, и бюджета на Здравната каса, щяха да са препълнени с пари. Ама, ти хер Флик, не си вред откъм акъла!

Всъщност, хер Флик плати ли си глобата за ненавременно внесени здравни осигуровки?? А глобата, изобщо, наложена ли му е?

Глей ся кви новогодишни мисли ме вълнуват!!



Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: 1]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано01.04.10 14:22



Леле колко въпроса задаваш?

Но подозирам, че си прав в известен и може би голям смисъл.

Пък аз се чудя за едно нещо. - Значи ако сега е НГ, кога беше коледата, нещо нямам спомен. Явно съм бил много пиян тогава.



Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор Heзнaeщa (ама се учи)
Публикувано01.04.10 15:09



Хм, а пък Хю Джейсън като за Нова година /01.04.2010/ предлага да въведем еврото като паралелна валута на лева... - това като антикризисна мярка... Ще подпомогне бюджета и бизнеса...

Източник: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=506534



Тема Re: Защо никой не каза ЧНГ?!нови [re: Heзнaeщa]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано01.04.10 15:28



По повод първоаприлска шега под заглавие „Антикризисна мярка – въвеждаме еврото”, /по-късно редактирана като „Антикризисна първоаприлска мярка – въвеждаме еврото”/, излъчена днес, 1 април, по Дарик радио под формата на интервю с Хю Джейсън, директор „Развиващи се пазари” в Международния валутен фонд, Българската народна банка заявява:
В първоначалното съобщение на Дарик радио по никакъв начин не се подсказва, че това интервю е с въображаем човек и е първоаприлска шега. Необходимо е да се знае, че служител на име Хю Джейсън в МВФ няма и дирекция „Развиващи се пазари” в МВФ не съществува.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.