Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема относно писмо от 25.02.2010г.нови  
Авторжakи (Нерегистриран)
Публикувано04.03.10 13:52



колеги започнахте ли да внасяте осигуровките на самоосигуряващи те се лица на МОД моите фирми реагират много остро и не искат да си внасят осигуровките м.01 и 02. ги внасям върху 420лв.
какво да правя



Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: жakи]  
Автор Tия (член)
Публикувано04.03.10 16:20



Аз мисля, че и върху 420,00 лв. са им предостатъчно. По-скоро трябва да се замислим какво може да се направи. Указанието на НАП е едно безумие.



Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: Tия]  
Авторжakи (Нерегистриран)
Публикувано04.03.10 16:35



а осигур. в/у какъв % ще бъдат, като на самоосигуряващи се лица 19,50%///16% или в/у 20,50% както при трудовите договори и как сам със себе си ще сключваме тр.договор?????



Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: жakи]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано04.03.10 17:05



Запазете спокойствие и не се поддавайте на паниката.Указанията не са нормативен акт. Тези указания са задължителни само до подчиненените на Кр. Стефанов лица и органи, но не и за самите търговски дружества.
Чак ако дойде време за ревизия - примерно след една, две години, в ревизионнния акт ще бъде отразено това "нарушение". Но пък то подлежи на съдебен контрол. А дотогава вярвам, че издателя на това указание отдавна ще си го е отменил.



Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: Tия]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано04.03.10 19:27



Вярно, че е пълен абсурд. Днес, 04.03 на Аксаков беще митинг точно по този въпрос. Нападжийте твърдят, че ДУК е задължителен за ЕООД и ООД щом има назначени лица в дружеството.
За да не си създавам проблеми пуснах в офиса но НАП декларация за прекъсване дейността на самоосигуряващия се управител и утре ще направя един ДУК. Когато се излезе със законово разпореждане ще реагирам отново. Но едно е ясно- ще трябва да се съдим, ако това писъмце остане.
А как мислите- сега като подавам декл.1 за управителя, който вече не е самоосигуряващ се в т.13 - Продължаване на осигуряването какво да пиша 1 или 0?



Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: жakи]  
Авторпeнcиoнep (Нерегистриран)
Публикувано04.03.10 20:18



Като пенсионер по болест собственик на ЕООД какво трябва да плащам според това нещо?
Досега плащах здравни.



Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: пeнcиoнep]  
Авторнeли (Нерегистриран)
Публикувано05.03.10 14:45



по ДУК само ЗО



Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: нeли]  
Авторkoли ж (Нерегистриран)
Публикувано05.03.10 15:18



Ами за самоосигуряващите се собственици на ЕТ? Там пък какво ще се прави





Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: koли ж]  
Автормимa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.10 15:33



В момента съм съдружник и управител по съдебно решение в едно ООД. Имам подадена декларация че ще се осигурявам като самоосигурена върху 460.00 лв,От това което четох във форума разбирам че трябва да се осигурявам и по ДУК .
Въпросът ми е и на двете места места ли да се осигурявам или да си подам декларация че от 01.03.2010 вече не съм самоосигурено лице и да си сключа един договор за управление . И тъй като май съм изтървала сроковете вие какво ще ме посъветвате .
ДУК регистрира ли се в НАП.
Благодаря на всички ,които се отзоват че нещо се пообърках вече.



Тема Re: относно писмо от 25.02.2010г.нови [re: koли ж]  
Авторнeли (Нерегистриран)
Публикувано05.03.10 15:46



за ЕТ не важи те се осигуряват в/у 420.00лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.