Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Комисия за защита на личните данни  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано30.11.09 20:06



Колеги, ще правите ли актуализация на регистрираните фирми като Администратори на лични данни-срок до31.12.09г.?
Ако не го направим има ли някакви глоби? Аз не видях такива. И откъде ги измислиха тези нотариални заверки !



Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: V]  
Автор miroslava (мама на Димана)
Публикувано01.12.09 15:01



И това е счетоводна работа?

Не мисля!

Димана 25.06.2005

Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: V]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.12.09 16:27



Аз мисля да уведомя клиентите, че имат такова задължение. Доколкото те ще администрират данни, не мисля, че имам някакво задължение във връзка с това.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: V]  
Автор krassi2OO8 (непознат )
Публикувано01.12.09 16:55



Моля, дайте нормативно за какво става дума? Аз съм изпуснала проблема, предварително благодаря!



Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: krassi2OO8]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 17:06



Нормативно - нищо не намирам. Пише го в сайта на КЗЛД. Още през лятото ни бяха уведомили , че ще има пререгистрация , ама си мислех, че нещо не са доразбрали.



Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: V]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано01.12.09 17:28



В срок до 31.12.2009 г. всеки администратор на лични данни, подал заявление на хартиен носител, трябва да провери състоянието на заявлението и при необходимост да актуализира данните в него. Проверката за необходимост от актуализация се извършва в "Списък на Администраторите на лични данни, подлежащи на актуализация".






Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: krassi2OO8]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано01.12.09 17:37



А

е упоменато, как може да се освободи от от задължение за регистрация от администратор на лични данни... което все пак е равнозначно на регистрация... Защото е все едно дали ще пуснеш молба да те регистрират или да пуснеш молба за освобождаване от регистрация. Не врат, ами шия.



Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: kyмaнич]  
Авторzen (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 23:27



Не виждам смисъл да се освобождава някой, който вече е регистриран, защото това с нищо де факто не облекчава задълженията му. Но по този повод да ви питам- длъжни ли сме да предоставяме на всеки новоназначен навсякъде вече срещания текст, че доброволно предоставя и е съгласен...и тн.да ползваме личните му данни. Май да.И защо не го прибавят във формулярите трудови договори.



Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: zen]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.12.09 08:55



Задължително е, ако данните ще се обработват от външен администратор. Ако ще се оброботватв предприятието, не е задължително.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните данни [re: kyмaнич]  
Авторkoni (Нерегистриран)
Публикувано03.12.09 07:56



И как да я направя тази справка - дали съм в списъка за пререгистрация. Подала съм заявление и аз не помня кога. Никой не ми е отговорил за идентификационен номер и системата просто не търси.

Благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.