Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Комисия за защита на личните данни  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано30.11.09 20:06



Колеги, ще правите ли актуализация на регистрираните фирми като Администратори на лични данни-срок до31.12.09г.?
Ако не го направим има ли някакви глоби? Аз не видях такива. И откъде ги измислиха тези нотариални заверки !



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор miroslava (мама на Димана)
Публикувано01.12.09 15:01



И това е счетоводна работа?

Не мисля!

Димана 25.06.2005

Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.12.09 16:27



Аз мисля да уведомя клиентите, че имат такова задължение. Доколкото те ще администрират данни, не мисля, че имам някакво задължение във връзка с това.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор krassi2OO8 (непознат )
Публикувано01.12.09 16:55



Моля, дайте нормативно за какво става дума? Аз съм изпуснала проблема, предварително благодаря!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: krassi2OO8]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 17:06



Нормативно - нищо не намирам. Пише го в сайта на КЗЛД. Още през лятото ни бяха уведомили , че ще има пререгистрация , ама си мислех, че нещо не са доразбрали.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано01.12.09 17:28



В срок до 31.12.2009 г. всеки администратор на лични данни, подал заявление на хартиен носител, трябва да провери състоянието на заявлението и при необходимост да актуализира данните в него. Проверката за необходимост от актуализация се извършва в "Списък на Администраторите на лични данни, подлежащи на актуализация".






Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: krassi2OO8]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано01.12.09 17:37



А

е упоменато, как може да се освободи от от задължение за регистрация от администратор на лични данни... което все пак е равнозначно на регистрация... Защото е все едно дали ще пуснеш молба да те регистрират или да пуснеш молба за освобождаване от регистрация. Не врат, ами шия.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: kyмaнич]  
Авторzen (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 23:27



Не виждам смисъл да се освобождава някой, който вече е регистриран, защото това с нищо де факто не облекчава задълженията му. Но по този повод да ви питам- длъжни ли сме да предоставяме на всеки новоназначен навсякъде вече срещания текст, че доброволно предоставя и е съгласен...и тн.да ползваме личните му данни. Май да.И защо не го прибавят във формулярите трудови договори.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: zen]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.12.09 08:55



Задължително е, ако данните ще се обработват от външен администратор. Ако ще се оброботватв предприятието, не е задължително.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: kyмaнич]  
Авторkoni (Нерегистриран)
Публикувано03.12.09 07:56



И как да я направя тази справка - дали съм в списъка за пререгистрация. Подала съм заявление и аз не помня кога. Никой не ми е отговорил за идентификационен номер и системата просто не търси.

Благодаря



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор valsi (новак)
Публикувано03.12.09 15:17



Влизах в сайта на комисията, но явно нещо не съм дочела. За каква нотариална заверка става въпрос. Какво трябва да се заверява пред нотариус



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: valsi]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано03.12.09 15:46



Доколкото разбрах , се заверява потвърдителният лист след подаване на регистрация по Интернет без електронен подпис , но още не съм го направила и не съм 100% сигурна.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор valsi (новак)
Публикувано04.12.09 15:33



От КЗЛД ми отговориха, че не можем да пращаме по пощата с обратна разписка, защото ще ги обработват много по-късно и няма да се спази срока 31,12,2009. Не трябва ли да важи датата на пощенското клеймо. За фирми новооткрити /през 2005,2006,2007..../ трябвало задължително да подават и били МНОГО закъснели. Май няма отърване този път ще трябва да се занимаваме и стази регистрация.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: valsi]  
Авториckpa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.09 11:54



колеги задължително ли е всички фирми ЕТ,ЕООД,ООД и т.н. да се регистрират,защото от прочетеното разбрах ,че фирми които обработват данни свързани с трудово правоотношение и броят на лицата не е повече от 15 работника и си обработват данните в публични регистри се освобождават от регистрация
фирмите които водя според мен не са регистрирани ,защото проверих и излиза винаги без регистрация ,но те нямат повече от 4-5 работника и в този случай трябва ли да ги регистрирам



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: valsi]  
АвторЛичeн cъcтaв (Нерегистриран)
Публикувано14.12.09 12:52



Аз си направих потвърждаването през НЕТ-а. Там си пише че требе електронен подпис. Никъде не ми поиска подписа, нито паролата... Промених си всичкото и накрая ЗАПИС! каза ми че регистъра е обновен и сега си свиркам...

А... да не забравя:
За да демонстрирам на позната счетоводителка, че хич не им е защитена поредната простотия, направих следното:
1.Отидох на сайта на Търговския регистър. *да, да.. точно там - дето се прари справка за фирма и дето всичко "СВЕТИ" като нощна лапма! И дето подпис не трябва)
2.Чукнах да търси фирма с надпис "КОМЕРС" в името (понеже комерси колкото искаш в нашата тъпа държава)
3.На няколко си преписах булстатите им.
4.Отидох на www.yahoo.com и си открих няколко e-mail -a
5.Ха сега обратно при комисията за НЕзащита на личните данни. И хоп - регистрирам се.... Дай си тва онова и за кой булстат - тва пита...Пък аз си имам няколко написани и изръсвам единия. Изкара ми адреси име и некви простотии.. Искаше тел. факс или поща. Дадох направената поща от преди 5 мин. - те там да ми прати мнооого важна парола с която да влизам... (хе хе хе)
6.С паролата и номера дето ми го даде влезнах в данните на фирмата. Е, не ме домързя - отметнах всичко до стр.6 и запис...

Сега чакам някой от фирмата да ме почерпи!

ОЩЕ НЯКОЙ ДА ВЯРВА,ЧЕ ИМА СПЕЦИАЛИСТИ НЕЙДЕ ИЗ ВЪРХОВЕТЕ? И ЧЕ ДАННИТЕ МУ СА ЗАЩИТЕНИ?!?!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: иckpa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.12.09 18:17



За да ви освободят от регистрация, се подава молба, мисля, но къде го четох, ич не помня.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано14.12.09 19:11



Ми то става като параграф 22 : дали ще подадеш молба за регистрация или молба за освобождаване от регистрация - все е тая : еднакво загубено време, ресурси и нерви. Друго щеше да е, ако беше предвидено в закона, че тези които имат до 15 човека за обработка на лични данни просто не подават нищо...



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: иckpa]  
Авторzen (Нерегистриран)
Публикувано14.12.09 20:36



Регестрирайте счетоводната фирма, тъй като точно Вие сте администратор на данните на фирмите ,които водите. И така докато ги обработвате няма да е нужно те да се регистрират. А пък Вие няма да тичате да регистрирате всяка нова фирма , която ще обработвате.3



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: zen]  
АвторChomi (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 08:42



Влизам в Списък на Админ.на лични данни подлежащи на актуализация
подавам ЕИК ТЪРСЕНЕ и излиза .НЯМА НАМЕРЕНИ РЕЗУЛТАТИ.
Какво ще рече това - не съм регистриран или не подлежа на актуализация



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Chomi]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.12.09 09:04



Според мен ще рече, че им е шибана системата, ама...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lubo_ch ()
Публикувано15.12.09 09:56



Колеги, защо толкова сте се притеснили? Къде е законовото основание за този срок? На всички е ясно, че от тази глупава комисия няма никаква полза, но пък за сметка на това умее да създава пречки и стресови моменти още от създаването си. За това, че са решили да си сменят бланките и са написали някакво съобщение в тъпия си сайт, значи ли, че всички трябва да се юрнем и да им играем по гайдата? Аз имам издадени удостоверения за администратори на всички фирми, които водя и сега няма да си помръдна пръста да актуализирам данни. Да видим по кой член и от кой закон ще ме накажат.





Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: lubo_ch]  
Авториckpa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 10:26



да притиснени сме защото все от някъде нещо искат аз започнах да попълвам заявлението за моето ЕООД и стигнах до част 2 ра.егати и въпросите -пише че заявлението се подава в 1 екз. а 2рата част ????????? трябва на всяка фирма ли да попълвам 2ра част



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Chomi]  
Автор1234 (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 11:33



И аз пробвах! И то на всички фирми! А за ВСИЧКИ тях имам само обратната разписка от пощата, че са я получили. И това е от 200...г. ..... не помня от кога! За новите фирми от мин година и от тая ... също си имам обратни разписки. Но ми излиза същото съобщение, което и аз се Чудя дали ги няма или не подлежат на актуализация?!?!

Но пък само се чудя, не им се обаждам, нЕмам и намерение да ги търся! Края на годината е - само ми е до тях!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: kyмaнич]  
АвторCимeoни (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 15:05



Чл. 17а. (Нов - ДВ, бр. 91 от 2006 г.) (1) Не се подава заявление за регистрация, когато администраторът:
1. поддържа регистър, който по силата на нормативен акт е предназначен да осигури обществена информация и:
а) достъпът до него е свободен, или
б) достъп до него има лице, което има правен интерес;
2. обработва данни в случаите по чл. 5, ал. 2, т. 4.
Колеги, това като го чета от ЗЗЛД , аз поне го тълкувам, че фирмите не трябва да подават нищо - особено малките. Същото важи и за счетоводните фирми, защото информацята, която се събира е само по силата на нормативни актове.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Cимeoни]  
Авторcъбинa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 16:43



и аз мисля като теб малките фирми не трябва да се регистрират НО дали сме прави кой ще ни каже след като днес звънях на комисията за да ги питам но цял ден даваха заето мисля че нарочно беше включен автоматично



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: cъбинa]  
Автор 1234mama (новак)
Публикувано15.12.09 16:50



Моля, ако все пак успееш да се разбереш ... дай знак, какво са отговорили!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: zen]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 18:03



От сайта на Комисията за защита на личните данни - Справочник - Отговори на най-често задавани въпроси:

" Въпрос: Задължително ли е писменото съгласие на служителите на фирмата за обработване на личните им данни?

Отговор: Писменото съгласие на служителите за обработване на личните им данни не е задължително."



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: koni]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 18:04



Аз пробвам с подаване на "НОВО ЗАЯВЛЕНИЕ" - и ако си регистриран ти го съобщава.
После остава да се провери дали подлежиш на "актуализация"



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: иckpa]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 18:08



Сайт на КЗЛД І Начало » Справочник » Отговори на най-често задавани въпроси
"Въпрос: Моля за информация, относно регистрацията ми по ЗЗЛД! Управляваната от мен фирма има един назначен служител, но поради неинформираност от моя страна не съм подал документи за регистрация по ЗЗЛД. Моето желание е да бъда освободен от тази регистрация, поради факта, че и за в бъдеще фирмата ще има персонал от порядъка на 4-5 души и съгласно чл. 46, ал. 1, т. 5 от Правилник за дейността на комисията за защита на личните данни и нейната администрация, бих могъл да бъда освободен от тази регистрация. Моля за разяснение от Ваша страна относно това как трябва да процедирам, за да бъда освободен от регистрацията по ЗЗЛД!

Отговор: Съгласно Закона за защита на личните данни (ЗЗЛД) "Регистър на лични данни" е всяка структурирана съвкупност от лични данни, достъпна по определени критерии. В този смисъл дори да съхранявате данни само на едно лице, Вие поддържате някакъв регистър. В такъв случай по силата на ЗЗЛД сте задължени да подадете Заявление за регистрация на администратор на лични данни.
КЗЛД е приела в Правилника за дейността си критерии, по които освобождава определени администратори от регистрация. За целта трябва да подадете заявление за регистрация като администратор на лични данни и молба за освобождаване (свободен текст, електронният вариант ще влезе в сила след започване работа на новата система).
Комисията преценява освобождаването Ви от регистрация и излиза с решение. Дори да бъдете освободени от регистрация, по смисъла на ЗЗЛД Вие си оставате администратор на лични данни и носите същата отговорност, както и регистрираните."

Излиза, че ако искаш да не си регистриран не само трябва да се регистрираш, ами после да подаваш документи да ти отменят регистрацията ...... веселба



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: lubo_ch]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.12.09 19:25



Е, там е работата, че не всички имат удостоверения за администратори. При някои са намерили някакви несъответствия и не са ги регистрирали. Естествено не са ги и уведомили защо не ги регистрират, но кое ли в нашата държава е като хората...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lubo_ch ()
Публикувано15.12.09 21:06



Тук става дума за това, че въпреки наличието на удостоверения, при въвеждането на фирмите в сайта на КЗЛД, излиза съобщение, че също трябва да бъдат актуализирани. И аз питам: Въз основа на кой нормативен акт ме задължават да актуализирам данните, след като вече са ми издали удостоверения? Няма такъв!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: lubo_ch]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.12.09 21:28



А-а-а-а, това е друго. И аз не знам такъв акт да има, макар че не съм го чела скоро в подробности.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: 1234]  
Автормepи (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 11:07



Колеги, кое би послужило според вас за доказателтво, защото в бланката за искане за освобождаване най-накрая има предведени няколко реда за доказателство. Искам за докажа, че лица на които се обработват данните са под 15, ама как? Просто страшана тъпотия......



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: мepи]  
Авторgostenka (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 12:22



Мери, някой документ от НОИ, където се вижда колко служители има във фирмата върши идеална работа.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ниkoй]  
Авторничyл (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 14:26



колеги,тези ли са документите за регистрация на ЕТ,ЕООД,ООД ,АД
- заявление за рег.на юридическо лице 1 ва част и 2 ра част
моля ако има нещо друго напишете то се разбра ,че всички трябва да ги попълваме дори само ако има един /управителя/ пак трябва иначе ако им прочетеш закона и глобите свят да ти се завие



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ничyл]  
Авторничyл (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 14:41



забравих във втората част -НАИМЕНОВАНИЕ НА РЕГИСТЪРА . пак името на фирмата ли се пише



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ничyл]  
Авторни видял (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 15:15



аз колега от сутринта също се мъча да се свържа с тяхните телефони но уви вече не мога и в интернет да намеря нещо - пише не може да се отвори
джунгла информация никаква глоби големи що е то-БЪЛГАРИЯ



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ни видял]  
Авторeдинak (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 15:36



я ме светнете за какво става въпрос попрочетох им закона ,но нищо не разбрах , аз съм си управител на фирмата /EОOД/и имам само един работник-техн.секритар какво да попълвам???????



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: eдинak]  
Авторocтpиeтo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 16:10



абе каква е тази комисия, която я търся от два дни и никой не се обажда, само един тел.секритар - моля изчакайте повтаря и след това затваря
някои знае ли какъв е реда за подаване за регистрация и дали всички трябва да се регистрират
колкото разговори съм провел с колеги някой казват да си го...... други преди години са се регистрирали и сега да го духат аз пък за първи път го чух и се чудя какво да правя??????



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ocтpиeтo]  
АвторГocтeнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 16:26



Не с лошо бе остриел. За всичко има начин да се реши. По закон всяка фирма е задължена да се регистрира, защота за 1 или двама души, все пак обработва някакви данни. Но когато са под 15 КЗЛД може да освободи въпросната фирма от регистрация. Подава се молба по образец от сайта на комисията и един оригинален документ от официален орган /препоръчвам ти НАП или НОИ/, с който да се удостовери истинността на твърдението, че служителите са под 15.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Гocтeнkaтa]  
Авторocтpиeтo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 16:33



какъв документ да взема или може да приснема едно придружително писмо нали там броя на служителите е вписан



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор hap (:-))
Публикувано16.12.09 17:22



Трябва ли да подам нещо ако за даден булстат в "Списък на Администраторите на лични данни, подлежащи на актуализация"

се появява съобщението

" Указаното действие не е извършено.
Няма намерени резултати.
Търсеният Администратор не е намерен или вече е актуализирал своите данни и не подлежи на актуализация. "

???

"Има само едно нещо по-хубаво от купа с мед - две купи с мед." Мечо Пух


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: hap]  
Автор Serina ()
Публикувано16.12.09 21:01



Това нищо не означава, направи проверка с "подаване на заявление" и на 2-ра страница ще разбереш има ли някаква информация при тях - ще видиш колко броя регистри се водят от фирмата и ще ти пише че трябвада се актуализират


Това, което е, е!


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Serina]  
Автор hap (:-))
Публикувано17.12.09 10:56



Благодаря! От там излизат данните на фирмата :)
Не разбрах само как става подаването с ел.подпис


Почвам да поправям данните ... и кога трябва да подпиша с ел.подпис?

"Има само едно нещо по-хубаво от купа с мед - две купи с мед." Мечо Пух

Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
АвторCoни (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 11:45



Чл. 17а. (Нов - ДВ, бр. 91 от 2006 г.) (1) Не се подава заявление за регистрация, когато администраторът:
1. поддържа регистър, който по силата на нормативен акт е предназначен да осигури обществена информация и:
а) достъпът до него е свободен, или
б) достъп до него има лице, което има правен интерес;
Колеги, след като фирмите събират данни само по силата на нормативни актове, за каква регистрация става дума!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: hap]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 11:47



Като направиш всичко ,влизаш в потвърдителен лист и ти дава " разпечатай" или "подпиши с УЕБ.Ако подписа е на фирмата за коята подаваш, го заключва и излиза потвърждение " успешно подписано с УЕБ. Ако не е на фирмата , няма да стане .Разпечатваш Потвърдителният лист, заверяваш при Нотариус и изпрашташ по пощата.





Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
АвторДeя (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 13:40



Моля къде пише че е задължителна заверка от нотариус? Никъде не я открих.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Дeя]  
Автор taniatot (я да ви видя)
Публикувано17.12.09 13:43



На самия формуляр



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Serina]  
Авторcмaxнaтия (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 14:05



вече не издържам постоянно телефонът им да е включен на секритар
колеги няма ли някой близо до тях да отиде и да ги попита и да ни разясни най-после като го чета хем трябва да подавам хем не трябва да му е..............
моите фирми не са големи или само собственика или имат по 2-3-4 работника



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Coни]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано17.12.09 14:05



Уместен въпрос... Може би този чл. 17а е сътворен с такава цел... Но е толкова неясен, защото след израза: "...поддържа регистър, който по силата на нормативен акт" следва продължението:"предназначен да осигури обществена информация с двете подточки, за свободния достъп до регистъра и достъп до който има лицето с правен интерес.
----
Като си помисля, данните в декларация № 1 осигуряват обществена информация, но достъпа до тях не е пък съвсем свободен / трябва да си имаш ПИК/.... така че, май не става - изпълнена е само точка (б), но това не може да се каже за точка (а).ен въпрос... Може би този чл. 17а е сътворен с такава цел... Но е толкова неясен, защото след израза: "...поддържа регистър, който по силата на нормативен акт" следва продължението:"предназначен да осигури обществена информация с двете подточки, за свободния достъп до регистъра и достъп до който има лицето с правен интерес.
----
Като си помисля, данните в декларация № 1 осигуряват обществена информация, но достъпа до тях не е пък съвсем свободен / трябва да си имаш ПИК/.... така че, май не става - изпълнена е само точка (б), но това не може да се каже за точка (а).



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Авторзoя (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 15:09



къде мога видя пример с попълване на част 2



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: зoя]  
Авторocтpиeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 15:24



куманич аз си признавам че съм малко повърхностен но ти пък много дълбаеш и следователно ако обичаш влез в гугъла/комисия за защита на лич.данни/ и прочети добре както ти си знаеш но аз мисля че ние с малките фирми не сме задължени за се регистрираме /- 100 души къде ти



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ocтpиeтo]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано17.12.09 15:41



Този въпрос /за администраторите на лични данни/ хич не ме вълнува... не съм се регистрирал като такъв и изобщо нямам намерение да го сторя. Не знам как една комисия от 20-30 човека ще администрира 20 - 300 000 администратори на лични данни /толкова май са действащите фирми/. Все пак порових се с помоща на Гуглето и попадах на следното:

Качеството "администратор на лични данни" се придобива не от момент на регистрация, а от момента, в който лицето започне да обработва лични данни. Законът цели да реши съществуващият досега проблем с масовото и ненужно обширно задължение за регистрация, създавайки два режима - на задължителна и на доброволна регистрация. На задължителна регистрация подлежат:
лицата, обработващи чувствителни лични данни (според предмета на обработка);
лицата, поддържащи регистър с данни за не по-малко от 100 физически лица (според обема на обработвани данни);
лица, които са получили задължително предписание за регистрация от комисията, и
лицата, които обработват лични данни при упражняване на правомощия, предоставени им със закон.
Лицата, които не влизат в тази категория, могат доброволно да се регистрират при Комисията.



Тук пък се появиха 100 лица вместо 15.... С една дума: чорапът май все още не е започнал да се разплита



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: kyмaнич]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано17.12.09 15:55



5. Какво е регистър на лични данни и дали е такъв регистър книгите на акционерите, ведомостите за работна заплата и счетоводните регистри и др.?

Съгласно пар.1, т.2 от допълнителната разпоредба на ЗЗЛД "Регистър за лични данни" е документален, картотечен или автоматизиран информационен фонд, структуриран според няколко специфични критерия, подходящи за улесняване на тяхната обработка, съставени от един или няколко елемента на едно или няколко физически места. Следователно регистърът може да е както автоматизиран /компютърна база данни/, така и на хартиен носител /напр. ведомостта за заплати/. От регистърът трябва да се отличава обикновеният списък, защото в него данните са структурирани само според един критерий.

Ако в една графа на регистъра обаче се съдържат името на лицето, възраст, семейно положение, адрес, възнаграждение, то тогава са налице повече лични данни, отнасящи се към различни групи от посочените в чл.2, ал.1 от ЗЗЛД - т.е. семейното положение се отнася до семейната идентичност, а възнаграждението - до икономическата идентичност. Тогава данните са структурирани по повече от един критерий. От изложеното следва, че ведомостите за заплати представляват регистър за лични данни. Аргумент за това се съдържа и в чл.16, ал.2, т.1 от ЗЗЛД, според който Комисията за защита на личните данни не извършва предварителна проверка при подаване на заявление за регистрация в случаите, когато декларираният регистър е " с лични данни за лицата, работещи по трудово или по служебно правоотношение за администратора на лични данни". Вероятно се има предвид именно регистър като ведомостта за работни заплати, а щом в тези случаи Комисията не извършва предварителна проверка при регистрацията, следователно регистрацията се извършва без такава проверка, т.е. регистрация се извършва.





Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: kyмaнич]  
АвторГocтeнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 16:08



Куманич, продължавай да се информираш от тези сайтове, те са много"актуални", данните за новия състав на КЗЛД ги смениха чак 1 година след избирането им.





Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Гocтeнkaтa]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано17.12.09 16:17



РЕШЕНИЯ ПО ЖАЛБИ
РЕШЕНИЕ
№ 19/28.05.2008 г.
Комисията за защита на личните данни /КЗЛД/ в състав: Венета Шопова, Красимир Димит-
ров, Валентин Енев и Мария Матева на открито заседание, проведено на 28.05.2008 г., на основа-
ние чл. 10 ал. 1 т. 7 от Закона за защита на личните данни /ЗЗЛД/, разгледа по същество жалба с
вх. № Ж - 19/17.03.2008 г. от Д.И.В. срещу “Б” ЕООД - гр. П.
С Решение от редовно проведено открито заседание на 23.04.2008 г. (Протокол № 14) като
заинтересована страна по жалбата е конституирана Националната агенция за приходи.
Страните са редовно уведомени за разглеждане на жалбата по същество, не се явяват, не из-
пращат процесуални представители.
На 17.03.2008 г. в деловодството на КЗЛД е постъпила жалба с рег. № Ж - 19.03.2008 г., която
е служебно препратена по компетентност от Държавната комисия по сигурността на информацията.
В нея жалбоподателят Д.В. сезира Районна прокуратура - гр. П. и ДКСИ за нарушение на неговите
права по ЗЗЛД от “Б” ЕООД, което обработва данните му в противоречие с разпоредбата на чл. 4,
ал. 1, т. 2 от закона, излагайки следните факти:
На 22.02.2008 г., при направена справка в регистъра на трудовите договори при НОИ, жал-
боподателят установява, че фирма “Б” ЕООД - гр. П. е регистрирала сключен с него трудов договор
на 17.09.2007 г. със срок 17.03.2008 г. В. твърди, че никога и при никакви обстоятелства не е имал
каквито и да било взаимоотношения с цитираното дружество. Осъществявайки контакт по телефон с
“Б” ЕООД - гр. П., жалбоподателят е уведомен от служител към фирмата “че към настоящия момент
се води техен работник”.
Жалбоподателят прилага Справка от регистъра на трудовите договори на НОИ, информацията
от която потвърждава твърдените в жалбата факти.
На основание чл. 11, т. 1 във връзка с чл. 10, ал. 1, т. 3 и чл. 12, ал. 1 и ал. 3 от ЗЗЛД и Решение
на КЗЛД (Протокол № 10/ 03.04.2008 г.) екип от експерти на комисията извършват проверка на адми-
нистратора на лични данни “Б” ЕООД в гр. П. Проверката установява, че дружеството има съдебна
регистрация от 2007 г. с предмет - строителна дейност. Собственикът А.У. притежава електронен
подпис, но по негови твърдения същият не е използван за подаване на уведомление по чл. 62, ал. 4
от Кодекса на труда за сключен трудов договор с жалбоподателя до ТД на НАП - П. При проверката
У. твърди, че няма назначен персонал, тъй като е само посредник при извършването на строителна
дейност.
По повод жалбата и след извършена проверка в ЦУ на НАП на 08.05.2008 г. от екип на КЗЛД
съгласно Заповед № РД - 230/ 30.04.2008 г. на Председателя на КЗЛД, с писмено становище с вх. №
към Ж - 19/08/28.05.2008 г. от страна на агенцията потвърждават че уведомление по чл. 62, ал. 4 от
КТ за сключен договор с “Б” ЕООД е подадено по Интернет на 19.09.2007 г. с валиден електронен
подпис. В ЦУ на НАП е прието подадено Заявление за подаване на документи по електронен път и
ползване на електронни услуги, предоставяни от НАП с УЕП на задълженото лице, постъпило в ТД
на НАП – П. с вх. № 1600И0019152 на 14.06.2007 г. Към събраните писмени доказателства по слу-
чая проверяващият екип прилага и Заявлението на У. до ТД на НАП – П. за подаване на документи
по електронен път и ползване на електронни услуги, предоставени от НАП с универсален елект-
ронен подпис. Редът за подаване на документите по този начин е регламентиран в Наредба № 5 от
29.12.2002 г. за съдържанието и реда за изпращане на уведомлението по чл. 62, ал. 4 от КТ и утвър-
дената на основание чл. 10, ал. 1, т. 4 от Закона за Националната агенция за приходите унифицирана
процедура за регистрацията на уведомления за трудови договори № ОК - 11.
В качеството си на административен орган и във връзка с необходимостта от установяване
КЗЛД септември 2008 г. 12
РЕШЕНИЯ ПО ЖАЛБИ
истинността по случая, като основен принцип в процесуалното производство, съгласно чл. 7 от Ад-
министративнопроцесуалния кодекс (АПК), изискващ наличието на установени действителни факти
от значение за случая, имайки предвид представените писмени доказателства и изразени становища,
Комисията приема за установено от правна и фактическа страна следното:
Жалбата е редовна - съдържа всички посочени в чл. 24 от Правилника за дейността на Коми-
сията за защита на личните данни и нейната администрация (ПДКЗЛДНА) реквизити. Подадена е
в срока по чл. 38 от ЗЗЛД, от надлежна страна и при наличието на правен интерес, поради което е
обявена за допустима от процесуална гледна точка с Решение на КЗЛД от редовно проведено засе-
дание на 03.04.2008 г. (Протокол № 10).
След разглеждането й по същество Комисията приема жалбата за основателна.
Комисията за защита на личните данни е независим държавен орган, който осъществява
защитата на лицата при обработването на техните лични данни и при осъществяването на достъпа
до тези данни, както и контрола по спазването на Закона за защита на личните данни, чиято цел е
да е гарантира неприкосновеността на личността и личния живот на физическите лица чрез оси-
гуряване на защита при неправомерно обработване на свързаните с тях лични данни в процеса на
свободното движение на данните. В чл. 10, ал. 1, т. 7 от ЗЗЛД е регламентирано правомощието на
Комисията да разглежда жалби срещу актове и действия на администраторите, с които се нарушават
правата на физическите лица. В качеството си на физическо лице Д.В. сезира КЗЛД с жалба срещу
“Б” ЕООД - администратор на лични данни по смисъла на чл. 3, ал. 1 от ЗЗЛД, като твърди, че дру-
жеството обработва неговите лични данни в нарушение на разпоредбите на чл.4, ал. 1, т. 2 от ЗЗЛД.
Жалбоподателят счита, че администраторът на лични данни “Б” ЕООД незаконосъобразно е изпол-
звал неговите лични данни.
В правомощията на Комисията е задължението да следи за законосъобразното обработване
на личните данни на физическите лица, както и при осъществяване достъпа на лицата до тях и да
осъществява контрол по спазването на закона, с цел гарантиране на правомерното обработване на
личните данни. Приложимостта на закона се обуславя от наличието на редица законови предпос-
тавки. На първо място законът осигурява защита на лицата по отношение и във връзка с обработ-
ването на техните лични данни, а това е всяка информация, отнасяща се до физическо лице, което
е идентифицирано или може да бъде идентифицирано пряко или непряко чрез идентификационен
номер или чрез един или повече специфични признаци. Отразената информация в Уведомлението
по чл. 62, ал. 4 от КТ за лицата, наети по трудово правоотношение съдържа данни относно трите
имена и ЕГН, а съгласно чл. 11, ал. 1 от ЗГР ЕГН е уникален номер, чрез който физическите лица се
определят еднозначно.
На второ място приложимостта на ЗЗЛД е обвързана с условието обработваните лични данни
да съставляват или да са предназначени да съставляват част от регистър. В този смисъл и съгласно
легалната дефиниция за “регистър на лични данни” в §1, т. 2 от ДР на ЗЗЛД, трудовият договор между
жалбоподателя и “Б” ЕООД се явява час от регистър по смисъла на закона, който дружеството е било
длъжно да обяви пред комисията съгласно чл. 17 от ЗЗЛД. При проверка в КЗЛД се установява, че
не е подадено Заявление за регистрация от “Б” ЕООД като администратор на лични данни.
На следващо място, условие за приложимостта на ЗЗЛД и реализиране на контролните пра-
вомощия на комисията в изпълнение на закона, е изискването за безспорно установяване на факта
на обработване на лични данни на физическите лица. По смисъла на §1, т. 1 от Допълнителните
разпоредби на ЗЗЛД “обработване на лични данни” е всяко действие или съвкупност от действия,
които могат да се извършват по отношение на личните данни с автоматични или други средства,
като събиране, записване, организиране, съхраняване, адаптиране или изменение, възстановяване,
консултиране, употреба, разкриване чрез предаване, разпространяване, предоставяне, актуализиране
или комбиниране, блокиране, заличаване или унищожаване.
Видно от горецитираното определение на понятието “обработване на лични данни” всяко едно
от посочените действия само по себе си или в определена последователност представлява обработване
на лични данни по смисъла на закона. Личните данни на Димитър Велев се съдържат в подаденото
Уведомление по чл. 62, ал. 4 от КТ до ТД на НАП – П., от което следва, че е налице “обработване на
КЗЛД септември 2008 г. 13
РЕШЕНИЯ ПО ЖАЛБИ
лични данни” по смисъла на ЗЗЛД.
Основните принципи, на които трябва да се основава правомерното обработване на лични
данни от страна на администраторите на лични данни са регламентирани в чл. 2, ал. 2 от ЗЗЛД. Един
от тях е принципът за законосъобразно обработване на личните данни.
Разпоредбата на чл. 2, ал. 2, т. 1 на ЗЗЛД повелява личните данни да се обработват законосъоб-
разно и добросъвестно, тоест – при наличието на достатъчно законови предпоставки, регламентиращи
основанието и целите на обработването. Изпращането на уведомление от страна на работодателя до
НАП за сключен трудов договор действително съставлява негово задължение по силата на чл. 62, ал.
3 от Кодекса на труда, но само в случай на валидно сключен такъв, при условие на спазена процедура
по чл. 62 и 63 от КТ, които предвиждат като задължителна предпоставка наличието на сключен, т. е.
подписан от двете страни договор. В случая, от извършените проверки и събрани доказателства не
се установява факта на реално сключен трудов договор между жалбоподателя и “Б” ЕООД, поради
което Комисията приема, че такъв не съществува.
В чл. 2, ал. 2, т. 2 е закрепен принципът на пропорционалност при обработването на лични
данни, изключващ допълнителното обработване на данните с цели, различни от първоначалните.
Предоставяйки данните на жалбоподателя на НАП, без наличие на нито една от предпоставките за
обработване на данни, визирани в чл. 4 от ЗЗЛД, “Б” ЕООД нарушава основни принципи на защита
на личните данни, с което накърнява правата на жалбоподателя по този закон.
Водима от горното и приемайки, че обработването на личните данни на жалбоподателя е
извършено в нарушение на чл. 2, ал. 2, т. 1 и т. 2 и чл. 4, ал. 1, т. 1 от ЗЗЛД и на основание чл. 10,
ал. 1, т. 7, Комисията
РЕШИ :
І. Уважава жалба с рег. № Ж - 19/17.03.2008 г. от Д.И.В. срещу “Б” ЕООД - гр. П.
ІІ. На основание чл. 38, ал. 2 от ЗЗЛД налага административно наказание на администратора
на лични данни “Б” ЕООД - гр. Пловдив. Административно-наказателната отговорност се реализира
по реда на чл. 43 от ЗЗЛД.
Решението на Комисията може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-
дневен срок от получаването му.
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ:
Венета Шопова / п / Красимир Димитров / п /
Валентин Енев / п /
Мария Матева / п /



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: kyмaнич]  
Авторocтpиeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 16:18



и каква излезе тя дори и един работник да има фирма трябва да я регистрираме ,но ако е самоосигуряващ се НЕ ,защо обаче на места пишат ту 15 ту 100 души прав ли съм
с една дума фирма която няма работници не се регистрира Но ако има и един регистрира се



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ocтpиeтo]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано17.12.09 16:39



така излиза... освен да си пуснеш молба за нерегистриране.... което си е §22. Хареса ми гледната точка на адвокат Полина Русинова, но нейното си е лично мнение... ама тя откъде ли ги изрови онези 100 ? Сега видях: от редакцията на чл. 17 към 2005 г.:


Чл. 17. (1) Администраторът на лични данни е длъжен да подаде заявление за регистрация, когато е налице поне едно от следните условия:
1. обработва лични данни, които разкриват расов или етнически произход, политически, религиозни или философски убеждения, членство в политически партии или организации, сдружения с религиозни, философски, политически или синдикални цели, както и лични данни, отнасящи се до здравето, сексуалния живот или до човешкия геном;
2. обработва лични данни при упражняване на правомощия, предоставени със закон;
3. поддържа регистър, съдържащ данни за не по-малко от 100 физически лица;
4. получил е задължително предписание за регистрация от комисията.
(2) Администратор може да се регистрира и доброволно, без да има задължение за това.


Редактирано от kyмaнич на 17.12.09 16:44.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: kyмaнич]  
АвторJully (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 16:54



Колеги, а каква дата пишете на Инструкцията, на последната страница, ако :
1. Фирмата е регистрирана през 2003г. например и сега трябва да се актуализира?
2. Фирмата не се е регистрирала, обработва данни без да е регистрирана, но има инструкция?



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Jully]  
Авторни чyл (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 17:07



хайде бе колеги помагайте за първи път ще пускам такова заявление добре то в един екземпляр но втората част в найменование на регистъра какво пишем че може и няколко броя към заявлението ужас много съм просттттттттттт



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: kyмaнич]  
АвторГocтeнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 17:33



Куманич, въпросното решение е свободно достъпно на сайта на КЗЛД - www.cpdp.bg и всеки може да го свали от там и да го публикува





Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Jully]  
АвторГocтeнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 17:35



Датата трябва да ти е преди датата на подаването на това заявление, за да те пусне системата



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ни чyл]  
АвторГocтeнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.09 17:36



не си прост, задай си въпросите и ще те упътим



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Гocтeнkaтa]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано17.12.09 19:03



да... ама когато опитвах да вляза в сайта на комисията.. той бе недостъпен /явно е заграял от въпроси/ ... та се наложи по обиколни пътища да търся за какво става дума.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ни чyл]  
Авторничyл (Нерегистриран)
Публикувано18.12.09 13:48



заявление за юридически лице попълних- 1 ва част, втората част т.1наименование на регистъра пиша пак същата фирмата ли ?
само тези неща с приснет булстат ли трябва да изпратя до София /с обр.разписка/



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Гocтeнkaтa]  
Авторcoфи (Нерегистриран)
Публикувано18.12.09 17:17



която фирма има по-малко от 15 лица пуска си молба до комисията/по образец/ за освобождаване от регистрация взема си от НАП едно документче че са примерно 3 лица нотариално го заверява и си го пуска по пощата



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: coфи]  
Авторzen (Нерегистриран)
Публикувано18.12.09 19:25



При повечето от участниците във форума имаме следния казус-Счетоводна фирма обработва данните на други фирми- защо трябва да се иска регистрация за всяка отделна фирма, когато единствео счетоводната фирма де факто ги обработва е би трябвало само тя да е регистрирана в КЗЛД? Правилно ли е според вас? За мен да.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: zen]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.12.09 19:30



Едва ли счетоводната фирма ще съхранява ведомостите за заплати 50 години. Най-вероятно по някое време ги връща на клиента и той ги съхранява, т.е. и администрира. Така че...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Авторnikon (Нерегистриран)
Публикувано19.12.09 09:04



Здравейте, някой има ли представа защо сайта на комисията не работи и кога ще работи?
Успешен ден!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: nikon]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано19.12.09 13:06



Вече работи , ама трудно!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
АвторAcя (Нерегистриран)
Публикувано19.12.09 13:43



V,опитва се май да заработи, само че при мен дава съобщение за невалиден сертификат за защита . Преди два дни успях да актуализирам 3 фирми и нямаше такива съобщения. Извинявайте, ако ми е глупав въпроса - това създава ли някъкъв проблем, защото ме пердупреждава, че ако натисна "продължи": " Проблемите в сертификати за защита биха могли да бъдат индикатор на опит да бъдете заблудени или да се прихващат данните, които изпращате до сървъра." Проверих опциите за Интернет, уж всичко е както трябва! Дайте ми съвет.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Acя]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано19.12.09 14:36



Отбой! Срока е удължен до 15.02.2010 г.!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
АвторAcя (Нерегистриран)
Публикувано19.12.09 14:47



Това е много хубаво , но откъде е информацията ?



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
АвторAcя (Нерегистриран)
Публикувано19.12.09 14:51



V,извинявай , видях съобщението в новини на КЗЛЛ. Отбоооой!



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: Acя]  
Авторladye (Нерегистриран)
Публикувано20.12.09 10:25



пише го в сайта на комисията



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.12.09 09:56



Някой ще ми обясни ли с думи прости какво трябва да направя по този въпрос? Колко души трябва да има във фирмата, за да съм длъжна да действам? Благодаря предварително!

Редактирано от agrimonia на 21.12.09 12:24.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автор ULY (непознат )
Публикувано25.01.10 07:54



ЗДРАВЕЙТЕ!ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЛИ Е НОТАРИАЛНАТА ЗАВЕРКА ИЛИ САМО АКО Е ПОДПИСАНО ОТ ПЪЛНОМОЩНИК?БЛАГОДАРЯ НА ОТЗОВАЛИТЕ СЕ ЗНАЕЩИ.



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ULY]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.01.10 08:31



Задължителна е, ако се пуска по пощата потвърдителния лист. На място ги приемат и с пълномощно без нотариална заверка. Абе, пълна шитня. Толкова глупаво организирана система за първи път виждам. По електронен път можеш да го пуснеш с електронен подпис без изобщо да те знаят кой си и що си, ама на място трябва да си упълномощен, пък по пощата даже и нотариално заверен.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано25.01.10 10:34



моля помогнете какво трябва да направя по елект.път подавам заявлението вписах 4 регистъра попълних 1 персонал и дойде един клиент след една минута започнах да попълвам 2 ригистър клиенти ,но ми изписа че вече съм регистрирана ,ами другите регстри?



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: тoни]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.01.10 11:10



Ами, трябва да са ти дали потребителско име и парола. Ако не си ги записал/а, нямаш друг избор освен да отидеш с едно пълномощно в КЗЛД и оттам да ти дадат нови.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано25.01.10 12:33



стигнах до потвърдителния лист ,но нищо знам,че ще кажете разпечатай го или подпиши с УЕП ел.подпис нямам а като дам печат излиза нщо на англииски примерно като дам печат отгоре на страницата където има икона на принтер излиза едно в/у друго печатано и напикано
какво да правя



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: тoни]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано25.01.10 14:39



хайде бе колеги/жки помогнете



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: V]  
АвторMlMA (Нерегистриран)
Публикувано25.01.10 17:55



По пощата освен потвърдителния лист нотариално заверен пращате ли и заявлението и описа на регистрите на хартия .

И да попитам фирма занимаваща се с търговия колко регистъра има , аз попълних два 1.клиенти и 2.персонал , ако има още моля напишете

Благодаря за отговори и на двата въпроса



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: MlMA]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано26.01.10 11:24



хаиде няма ли компитентни да ми отговорят



Тема Re: Комисия за защита на личните даннинови [re: тoни]  
Авторdessi (Нерегистриран)
Публикувано26.01.10 22:00



справили се с ироглифите? и при мен се получава така......и аз чакам.......но ти ако си успял......ще чакам



Тема reply this topicнови [re: kyмaнич]  
АвторElla32Hobbs (Нерегистриран)
Публикувано06.02.12 19:45



freelance writer



Тема answer this postнови [re: V]  
АвторJenningsLETHA (Нерегистриран)
Публикувано06.02.12 20:11



freelance writer




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.