Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема да попитам  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано24.03.09 14:29



здравейте))
трябва да подам декларация за годишно приключване на ЕТ...годината ми е нулева...
мога ли сама да си я пусна или ми трябва счетоводител? и ако ми трябва колко пари трябва да дам?
благодаря предварително)))





Тема Re: да попитамнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано24.03.09 16:32



за подаването - естественно че вие сама можете да си я подадете. Друг според мен е проблема ви - кой ще се подпише като съставител под всички приложения на ГФО. Ако вие нямате това право (Закона за счетоводството определя кой може да бъде съставител) - ще трябва да намерите някой който е правоспособен за това. Колкото и да е "нулева декларацията " ви, то съвсем не е нулев годишния финансов отчет. Сигурен съм, че поне в Баланса имате една единичка


А що се отнася до парите - въпрос на пазарлък. Ако имате приятел - може и за 1 бира да ви свърши работа.
Успех !!!



Тема Re: да попитамнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор as_ka (непознат)
Публикувано24.03.09 18:37



Нулева година т.е. ако сте без дейност не подаваге декларация!



Тема Re: да попитамнови [re: hdosev]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано24.03.09 22:18



календарната 2008 год нямам никаква дейност на фирмата, но пък не съм я спирала и са си текли осигуровките ми ( не са плащани) ..но за мен това е нулева година, никакво движение по фирмата...
а колкото до парите, попитах за да имам представа горе долу колко ще ми поискат, че преди знаех колко и какво ма сега кат не действа фирмата и загубих нишката





Тема Re: да попитамнови [re: as_ka]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано24.03.09 22:20



преди 2-3 години пак имах нулева година, но подадох декларация...
но ако не трябва да подавам ехааа кеф





Тема Re: да попитамнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор as_ka (непознат)
Публикувано25.03.09 00:08



Това с осигуровките е кофти. Моя съвет - пробвай да спреш осигуряване със стара дата, с глоба! Тогава няма дейност, няма декларация, няма и лихви и осигуровки! Иначе срока за декларацията е 30 април. Прилага се отчета за статистиката за ЕТ, несъставящи баланс. Ако стигнеш до там - ще ти помогна със съвет. По мое мнение не ти трябва счетоводител. При пълни нули е абсурд да плащаш, както осигуровки, така и други услуги!



Тема Re: да попитамнови [re: as_ka]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано25.03.09 08:35



не мога да я спра, защото от 01.01 тази година пак имам дейност...
а това за осигуровките защо да е гадно, имаш предвид че защото трябва да запиша какви са задълженията....нещо такова се пишеше, какво ти се е водило през годината....




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.