ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 24.04.14 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема коя дейност да бъде водещанови  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 16:38

колеги, понеже имам не много голям стаж искам да Ви попитам:ЕТ извършва строителна дейност в началото,сега дейността е полагане на паркет,циглене и лакирване, което спада пак към сроит.работи ,но от м.08.2008г. откри и магазин на дребно за продажба на детски дрехи.Магазинерката я пуснах 2008г. с НКИД 4521 и НКПД 52202005 с една дума осигурявах я в строит.дейност - праг-240.00лв, като в търг.на дребно прага беше 255,00лв
Оборота от тър.дейност за 2008г. е по-голям от оборота в строителната дейност имам равен брой работници - 1 в строит./собственика/ и 1 в магазина.
Моля ако някой има подобен случай да ми каже правилно ли съм подходила или не.

Тема Re: коя дейност да бъде водещанови [re: вaня]  
АвторKlD (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 17:10

Тема Re: коя дейност да бъде водещанови [re: KlD]  
Публикувано02.02.09 17:37

аq защо като питах данъчните те ми казаха ще гледаш където има повече работници ,а когато са с равен брой която си избереш

Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано02.02.09 20:00

Ако си ги питала през 2008 (когато е бил в сила НКИД) правилно са ти отговорили... А сега е КИД (по европейски тертипи).

Тема Re: коя дейност да бъде водещанови [re: kyмaнич]  
Публикувано03.02.09 14:17

доколкото разбрах трябва да се сменя основната дейност на фирмата от строит.у/ги в търговия моля те пиши ми къкъв е реда за това

Тема Re: коя дейност да бъде водеща [re: вaня]  
Авторcoня (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 15:09

ако строителна фирма с КИД 2008 - 4399 строителните работници се осигур. по ред 48 до тук добре , но имат и цех за алум.дограма който е с КИД 2008 2512 РЕД 34
не ми е ясно работниците които назначавам в цеха за алум.дограма с кой КИД да бъдат назначени 2512 или 4399
приходите от строителство са по-големи от приходите на цеха

Публикувано03.02.09 16:43

собственика държи ЕТ да бъде с дейност строителство ,може ли да продължавам осиг.с КИД2008 -4399,но да осиг.магазинерката вместо с 280.лв праг в строит.с 335.лв праг в търговията

Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано03.02.09 17:33

В КИД 2008 може да пише едно (относно критерия за добавената стойност и т.н.), ама днес видях, че нещатата не са промени спрямо 2008 г. Точка 3 в Приложение № 1 към чл. 8, т. 1 Минимален осигурителен доход по основни икономически дейности и квалификационни групи професии - 2009 г.
казва:

3. Осигурителят определя основната икономическа дейност съобразно преобладаващия брой заети лица по трудови правоотношения. Определянето на групата професии се извършва по Националната класификация на професиите и длъжностите, утвърдена със Заповед № 742 на министъра на труда и социалната политика от 2005 г.
Когато осигурителят осъществява две или повече икономически дейности, основната му икономическа дейност се определя от дейността, в която са заети най-голям брой лица, работещи по трудово правоотношение. В този случай при определянето й не се вземат предвид работниците и служителите, които са общофункционално свързани с всички дейности на осигурителя. При равен брой работещи по трудови правоотношения в отделните дейности основната икономическа дейност на осигурителя се определя по негов избор.
---
Значи, бройте си хората и забравете за другите критерии.

Ред за смяна? Ами просто в декларации № 1 за 2009 пишеш новите кодове - и това е...

Автор ANlNV (непознат)
Публикувано04.02.09 11:24

Аз имам също проблем, дейността е търговия на дребно, но извършваме и търговия на едро, като приходите от търговията на едро вече са много по-вече от тези на дребно.Трябва ли да си сменя дейността, какъв е начина????Персонала ми е назначен като продавачи от които само 1 лице е в склада за продажби на едро.В ГФО до сега пишех дейност търговия на дребно, но има формуляри където се посочвт приходите по групи стоки в една колона на дребно и в друга на едро като до сега попълвах само тази на дребно, дали не греша?

*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.