Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема Платен отпуск  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано20.08.08 15:29



В момента съм в платен годишен отпуск. Почина единият от родителите ми


Прекъсва ли се отпуска ми и полага ли ми се допълнително такъв в тази ситуация. Да допълня в момента във фирмата в която работя няма никой.
Ще съм много благодарен на отговорите и съветите които ми дадете.
Благодаря.

Което не става с кубатура става с обороти

Тема Re: Платен отпускнови [re: млaдeжa*]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.08.08 17:42



Чл. 38. (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Ползуването на платения годишен отпуск може да се отложи по реда на чл. 176, ал. 1, КТ и за лицата, които ползуват отпуск при смърт или тежко заболяване на родител по чл. 167 КТ.

Отлагане на ползуването

Чл. 176. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Ползуването на платения годишен отпуск може да се отложи за следващата календарна година:
2. от работника или служителя - когато ползува друг вид отпуск или по негово искане със съгласието на работодателя.

Според мен, от тези два текста следва, че можеш поискаш 2 дни отпуск за смърт на родител и да отложиш ползуването на тези 2 дни от платения годишен отпуск. Ще пуснеш молби и за двете неща.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Платен отпускнови [re: млaдeжa*]  
Авторemmill (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 17:43



да, прекъсва се редовния платен годишен отпуск.



Тема Re: Платен отпускнови [re: emmill]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано20.08.08 18:39



Благодаря Ви много за съдействието.
Ще го направя молбите когато във Фирмата се появят съответните длъжностни лица.

Което не става с кубатура става с обороти




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.